Bidetové baterie a spršky - tipy pro správný výběr

Bidetové baterie a spršky - tipy pro správný výběr
Ideální je, pokud je to prostorově možné, použít samostatný bidet, včetně baterie, a to nejlépe v závěsném provedení kvůli údržbě a čištění.

Bidety se dnes vyrábějí v široké škále tvarů a designů. Těmto zdárně sekundují i nabízené typy baterií, které pokryjí téměř všechny varianty možných instalací v koupelnách, v různých cenových relacích, barevných provedeních a designech.Většinou bývají součástí celých sérií, tak aby bylo možné osadit veškeré baterie v koupelně jednotným typem, který bude korespondovat s vybranou keramikou. Vyrábějí se jako pákové, nebo osazené otočnými keramickými kuželkami, a jsou připojeny flexi hadičkami na přívody teplé a studené vody jako standartní umyvadlové baterie.Bidetové baterie se dají použít jak do závěsného, tak i do stojícího bidetu.Pokud není místo na samostatný bidet, je možné jeho funkci vytvořit s pomocí WC.


Existuje několik variant instalace:

    • Pokud je v těsné blízkosti WC mísy umyvadlo, je možné použít speciální stojánkovou umyvadlovou baterii s bidetovou sprškou (např. typ 1209-05). Baterie slouží jako standartní umyvadlová a její součástí je přidaná bidetová sprška, která má integrovaný spínač.


    • Jestliže není z prostorových či jiných důvodů v dosahu umyvadlo, je možné funkci bidetu vytvořit dvojventilem se sprchou našroubovaným do přívodu vody ke stojícímu WC kombi (typ 1209-04). Ventil má samostatně regulovatelné dva vývody. Jeden slouží jako napouštění WC a druhý jako přívod vody do bidetové sprchy. U této varianty je však značně omezen komfort, protože je zde pouze přívod studené vody.


    • Komfortnější variantou, u které je již nutná příprava, je použití pákových směšovacích baterií. Ta vyžaduje přívod teplé a studené vody do okolí WC. Lze použít sprchovou podomítkovou baterii s jedním výstupem (nabídku najdete v našem e-shopu) a vývod sprchy (nabídku najdete v našem e-shopu), na které se umístí hadice s bidetovou sprchou. Teplota oplachovací vody se reguluje na baterii a voda se spouští pomocí přepínače na rukojeti. Je nutné si však uvědomit, že vždy po použití je nutné baterii uzavřít, protože hadice k bidetovým sprchám nejsou konstruovány na permanentní tlak.


    • Další variantou je instalace ventilu JS 121, který se našroubuje do podomítkového ventilu 1209-03. Po použití opět doporučujeme použít uzavírací ventil 1209-03. Stop ventil na spršce JS 121 slouží k okamžitému spuštění vody.


  • A pomyslnou třešničkou na dortu je možnost použití různých typů bidetových sprch dle vkusu zákazníka.


Doufáme, že jsme Vám pomohli k rozhodnutí pořídit si bidet, nebo alespoň bidetovou baterii k WC. Jejich instalace je možná téměř do každé koupelny či WC a investice do vlastního zdraví je ta nejlepší.

Autor článku: Jaroslav Pavelka
2013-04-07 07:49:28

Další články

MEXEN - NOVÝ VÝROBCE V NAŠÍ NABÍDCE

14/09/2021
Nově jsme rozšířili sortiment a přidali do nabídky nového výrobce MEXEN. Výrobce Mexen nabízí široký výběr sprchových koutů, vaniček, volně stojících van nebo koupelnové keramiky. Dále jsme zařadili do prodeje široké množství vodovodních baterií. V… (Číst více)

Série VIRGO - znamení krásy

15/07/2021
Představujeme Vám novinku - moderní a nadčasovou kolekci VIRGO.  Koncept VIRGO je jedinečným návrhem pro každého, kdo hledá stylová řešení kombinující elegantní design s funkčností a nejvyšší kvalitou zpracování. Široká škála produktů - od rozsáhl… (Číst více)

Nový výrobce REA v naší nabídce

25/02/2021
Vážení zákaznici,  vzhledem k rozšiřování produktů v nabídce jsme do ni přidali nového výrobce - REA. V nabídce nově naleznete například designová umyvadla na desku různých tvarů, barev a vzorů, baterie na desku, umyvadlové nebo vanové baterie, sprc… (Číst více)

5 nejčastějších chyb při rekonstrukci koupelny. Jak se jim vyhnout?

12/09/2019
Zařídit koupelnu není jen tak. Už při plánování se často dopouštíme mnoha přehmatů, které mohou mít celkem nepříjemné následky. Přečtěte si jedny z nejčastějších chyb v koupelně, kterých se lidé dopouští. 1. Malá koupelna, hodně vybavení Nesnažte s… (Číst více)

Načítám...