Jak oddělit WC v koupelně

Jak oddělit WC v koupelně

Jak oddělit WC, které je v koupelně? Máme několik tipů

Plánujete záměrně koupelnu s toaletou v jedné místnosti? Nenabízí váš domov pro WC samostatnou místnost? Obvykle chceme viditelnost mísy v koupelně potlačit. Oddělení WC je dobré z estetických důvodů a i těch praktických. Nebudete třeba omezovat partnera, který se zrovna sprchuje. Poradíme vám, jak to provést i bez stavebních zásahů. 

Toaletní mísa spojená s koupelnou má svoje výhody. Patří mezi ně úspora prostoru a to, že v rámci běžné ranní hygieny zvládnete vše v jedné místnosti. Velkou nevýhodou je ztráta soukromí, které se určitě při ranním shonu v koupelně nevyhnete. S přítomností toalety je také spojená vyšší koncentrace bakterií. 

Chcete si v takové koupelně zachovat intimitu i harmonické prostředí pro váš zasloužený relax? Zjistěte, jak chytře a přitom docela jednoduše oddělit WC v koupelně. 

Zapojte příčky a polopříčky

Máte před plánovanou rekonstrukcí koupelny? Pokud má být toaleta součástí koupelny, myslete na to, že by bylo vhodné naplánovat příčku nebo polopříčku. Díky tomu získáte oddělení prostoru a soukromí při použití toalety. 

Budete potřebovat stavební povolení?

Chcete spojit místnost toalety s koupelnou? Myslete na to, že vám takový zásah musí povolit stavební úřad. Povolení budete typicky potřebovat při likvidaci bytového jádra. U stavebního povolení, při rekonstrukci i před výstavbou nového domu, se posuzují obecné požadavky na výstavbu. Jestli můžete mít toaletu součástí koupelny, ovlivňuje i to, jak velký byt máte a kolik pokojů celkem má. U malých bytů bývá spojení koupelny s WC bez problémů, ve středních bytech a domech musí být obvykle toaleta oddělená a ve větších domech to zase možné je. A to proto, že takový má celkem toalety dvě, jedna ale musí být samostatně.

Rozmístěte chytře koupelnový nábytek

Nemáte v plánu zasahovat do koupelny stavebními úpravami? Nevadí! Poradíme vám další varianty, jak si pomoci. Doporučujeme regál do koupelny, který plní stejnou funkci jako příčka. Regál jednoduše zaplníte uložením hygienických potřeb, ručníků, kosmetiky a dekorací. Vytvoříte tak neprůhlednou zástěnu. 

Zapojte mobilní paraván

Nemá vaše koupelna tolik místa, abyste ji členili policemi a regály? Jednoduchým řešením může být paraván. Je ale důležité vybrat takový, který bude vzhledově sedět ke zbytku vybavení. Jde totiž o výrazný kus nábytku, hned k sobě připoutá pozornost. Slaďte proto jeho rám a výplň s barvou ručníků, doplňků do koupelny, dekorací nebo dlaždiček. Výhodou paravánu je určitě i to, že ho můžete rozložit jen tehdy, když je potřeba.

Instalujte zástěnu

U zástěny se už nevyhnete pevné instalaci, ti šikovnější to zvládnou hravě sami. WC oddělíte od zbytku koupelny průhlednou nebo průsvitnou zástěnou. 

Pusťte rostliny do koupelny

Vyberte si z vyšších květin, které se postarají o potřebnou míru soukromí. Nebo nainstalujte ty menší do kaskádových stojanů na květiny. Vytvoříte tím efektivní a zároveň na první pohled velmi příjemnou bariéru mezi toaletou a zbytkem koupelny. Můžete je i různě kombinovat s nábytkem. 

Rostliny v koupelně navíc zlepší kvalitu vzduchu a absorbují přebytečnou vlhkost. Pokud máte v koupelně aspoň malý přístup denního světla, můžete do ní umístit téměř jakoukoliv rostlinu. U koupelny bez oken vybírejte ty, které nejsou náročné na světlo. Zaměřte se na bambus, kapradiny, bromélie, orchideje nebo lopatkovec. Pokud to prostory koupelny dovolí, zapojte klidně větší palmy. 

Nevýhody samostatné toalety

Možná si říkáte, že je pro vás jednodušší nechat toaletu oddělenou. I tahle varianta, která garantuje 100% soukromí, má ale své nevýhody. Před toaletou musíte nechat místo alespoň 75 cm a z každé strany minimálně 30 cm. U samostatného WC byste měli instalovat i malé rohové umyvadélko. Jinak musíte po každé návštěvě toalety i tak do koupelny.

Mezi výhody koupelny s toaletou patří přístupnější WC mísa, jednodušší možnost úklidu kolem ní a to, že v koupelně zvládnete ráno prostě všechno. Nevýhodou je možný výskyt bakterií, komplikovanější ranní přípravy vícečlenných rodin a s tím spojená možná ztráta soukromí. 

2023-12-06 09:24:04

Další články

Vybavení moderní koupelny

23/02/2024
Vybavení moderní koupelny Toužíte po chytré koupelně, která splní všechna vaše přání? Moderní koupelnové vybavení to dokáže. Zajistí dlouhodobý komfort v koupelně a reaguje okamžitě na vaše individuální požadavky. V našem článku přinášíme tipy, jak … (Číst více)

Dvojité umyvadlo v koupelně má spoustu výhod

14/02/2024
Dvojumyvadla ušetří čas v koupelně Známe několik způsobů, kterými si každodenní čas v koupelně zpříjemnit. Mezi takové prvky vybavení patří dvojumyvadla. Vyřeší efektivně věčný problém obsazených koupelen a boje o umyvadlo během ranního shonu. Nejví… (Číst více)

Sprchové panely pro luxusní zážitek ve sprše

26/01/2024
Sprchové panely pro luxusní zážitek ve sprše Sprchový panel, označovaný také jako sprchová stěna nebo hydromasážní sprchový panel, je moderní a luxusní alternativou k jednoduché sprchové hlavici. Toto zařízení zahrnuje hned několik dodatečných funkc… (Číst více)

Zrcadlo s osvětlením do koupelny

18/01/2024
Zrcadlo s osvětlením je pečlivým pomocníkem při péči o pleť Osvětlení zrcadla v koupelně je praktická kombinace, která přesně plní svou funkci. Osvětlí vaši tvář a nevytváří žádné nežádoucí stíny. Správně směřované světlo vám usnadní každodenní péči… (Číst více)

Načítám...