Jak vybrat předložku do koupelny

Jak vybrat předložku do koupelny

Jak vybrat koupelnovou předložku

Dobře vybraná předložka rozzáří koupelnu, udrží vaše nohy v suchu a ochrání vás před uklouznutím. Vybírat můžete z různých kombinací materiálů, stylů i barev. Poradíme vám, který materiál se hodí k vám domů. Rozměrově větší koupelnové předložky dejte podél vany nebo sprchového koutu. Ty menší se hodí zase k toaletě nebo umyvadlu. 

Ochrana před uklouznutím 

Hlavním úkolem koupelnové předložky je ochránit podlahu koupelny před přebytečnou vodou a zabránit vašemu uklouznutí. Proto je prioritou vybírat takovou, která má dostatečnou protiskluzovou úpravu. Protiskluzový povrch je z rubové strany předložky, doplněný může být o silikonové pásky. Díky tomu předložka po koupelně a zůstává pevně na svém místě. Protiskluzový povrch je velmi důležitý pro domácnosti s dětmi a také osobami se sníženou pohyblivostí. 

Bavlněnou nebo raději dřevěnou

Nejčastěji jsou koupelnové předložky z bavlny, plastu nebo dřeva. Jaký materiál zvolíte je jen na vás. My vám poradíme, podle čeho se řídit.

Bavlněná předložka

Nejčastějším materiálem pro kobereček do koupelny je bavlna. Jde o dobře savý materiál, snadno ho vyperete a navíc je při dotyku s pokožkou příjemný. Není ale příliš odolný a je velmi náchylný k ušpinění. Je taky náchylnější k plísním, proto byste měli promočenou bavlněnou předložku vždy nechat hned usušit. 

Plastová předložka

Umělé materiály jsou z hlediska rychlosti schnutí skvělé. Jsou odolné proti špíně. Nedokáží ale zadržet tolik vody a také jsou náchylnější k podklouznutí.

Dřevěná předložka do koupelny

Elegantní variantou jsou přírodní materiály jako bambusové dřevo a teakové nebo bukové dřevo. Dobře absorbují vodu a díky dřevěným doplňkům se doma budete snadno cítit jako v příjemných lázních. 

Laďte předložku podle barvy ručníků a dalších doplňků

Co se týče barvy a vzoru předložky, vybírejte ji citlivě s ohledem na barevné vybavení koupelny. Mějte na mysli, že na bílém koberci do koupelny bude vidět každé drobné zašpinění. Pokud naopak vyberete do světlé koupelny tmavou předložku, stane se z  ní rázem výrazný prvek koupelny. Doporučujeme ladit barvu s odstínem ručníků a koupelnových doplňků.

28. 05. 2024

Šárka Žáková
Již 10 let se profesionálně věnuji koupelnovému vybavení. Na začátku mé kariéry jsem měla na starosti i reklamace, což mi poskytlo cenné zkušenosti a pochopení složitosti oboru. Nyní se zaměřuji na péči o velkoobchodní klienty a psaní článků pro náš magazín.

Jsem zastánkyní názoru, že kombinace krásy a funkčnosti je klíčová pro každou koupelnu. Mám radost ze čtenářů, kteří se některé z mých tipů rozhodli ve své koupelně zrealizovat. Věřím, že každý čtenář našeho magazínu si zaslouží koupelnu svých snů. Jsem tu, abych pomohla tuto vizi uskutečnit.

Šárka Žáková, vaše průvodkyně tipy pro vybavení koupelny.

Další články

Jak vybrat předložku do koupelny

28/05/2024
Jak vybrat koupelnovou předložku Dobře vybraná předložka rozzáří koupelnu, udrží vaše nohy v suchu a ochrání vás před uklouznutím. Vybírat můžete z různých kombinací materiálů, stylů i barev. Poradíme vám, který materiál se hodí k vám domů. Rozměrov… (Číst více)

Koupelnová baterie může být i ozdobou

24/04/2024
Vodovodní baterie do koupelny může být ozdobou  Vodovodní baterie, kdysi jen ryze funkční vybavení k regulaci toku vodu, se staly důležitými designovými prvky dnešních koupelen i kuchyní. Taková baterie upoutá pozornost vašich hostů na první pohled.… (Číst více)

Jak vybrat kvalitní sprchový box

09/04/2024
Jak poznáte kvalitní sprchový box Hledáte kompaktní systém, který bude mít veškeré potřebné vybavení sprchového koutu? Zaměřte se na možnost nákupu sprchového boxu. Odpadne vám spousta starostí s instalací. Získáte kompletní sprchový kout včetně van… (Číst více)

Vyberte si do koupelny ideální sprchovou vaničku

20/03/2024
Jak vybrat ideální sprchovou vaničku Chcete do vaší koupelny instalovat sprchový kout s vaničkou? Na výběr máte různé možnosti pro tvar sprchové vaničky i materiál, ze kterého bude vyrobená. Při rozhodování byste měli vzít v úvahu nejen design, ale … (Číst více)

Načítám...