Jak vybrat závěsné WC

Jak vybrat závěsné WC

Jak vybrat závěsné WC

Plánujete rekonstrukci koupelny a přemýšlíte, jaký typ WC zvolit? Pokud jste se už rozhodli pro závěsné WC, vysvětlíme vám, jaké jsou jeho vlastnosti. Potěší vás, že k jeho výhodám patří snadná údržba a elegantní vzhled v koupelně. Splachovací systém je schovaný pod omítkou, proto je v porovnání s klasickým WC s nádržkou výrazně tišší. 

Podomítkové splachování

Závěsný klozet je potřeba koupit i s podomítkovým modulem splachování. Plánujete zazdění do zdi? Budete potřeboval modul bez rámové konstrukce, u sádrokartonu zase modul s rámovou konstrukcí. Musíte pořídit i WC tlačítko pro ovládání, které obvykle není součástí systému. 

Závěsný WC set 

Pokud si nechcete lámat hlavu s výběrem a kontrolou, zda se k sobě všechny komponenty hodí, doporučujeme nákup závěsného WC setu. Jde o sestavu, která obsahuje WC mísu, nádržku, ovladač, WC sedátko i kompletní podomítkový systém.  Komplet pro závěsné wc, který vám ušetří spoustu starostí.

Údržba závěsného WC

Podomítková instalace splachovacího modulu vám ušetří spoustu starostí při úklidu. Nečistoty a prach se nemají kde usazovat. Bez problémů vytřete všechna místa podlahy koupelny kolem toalety, nikde vám totiž nepřekáží potrubí. 

Rozměry pro závěsné WC

Závěsné WC má standardní šířku obvykle mezi 35 - 40 cm. Délka je  zase mezi 53 - 60 cm. Pro osoby se sníženou pohyblivostí doporučujeme delší toaletu, která jim usnadní usednutí.

S klasickým splachovacím kruhem nebo bez

Při pořízení nové toalety je důležité promyslet, zda bude mít závěsný záchod splachovací okraj či nikoliv. Často se pod ním totiž usazují bakterie a péče o jeho bezchybnou hygienickou čistotu je náročná. Proto dnes domácnostem dominují takzvané CleanOn či rimless toalety, které nemají žádný splachovací okraj. Nekonečné čištění mísy záchodovou štětkou je díky tomu minulostí. 

Kombinace se závěsným bidetem

Pokud to rozměry vaší koupelny dovolují, doporučujeme pořídit si k WC také samostatný bidet. Stejně jako u WC, i zde máte na výběr mezi volně stojícím a závěsným. V kombinaci se závěsným wc bude harmonicky fungovat právě závěsný bidet. Výhodou je jeho pořizovací cena, která je v porovnání s elektronickými bidety nízká. Závěsný bidet ovládáte bidetovou vodovodní baterií. Mějte na paměti, že umyvadlo, vana  i bidet by měly mít konzistentní design, proto i pro něj vybírejte vodovodní baterii stejné série. 

Závěsné WC s bidetovou sprškou

Variantou je také závěsné WC s bidetem, který je už jeho součástí. Sprchovací WC zajistí vaši maximální osobní hygienu a váš příjemný pocit svěžesti po každém použití si oblíbíte. Navíc opláchnutí vodní sprškou je o dost citlivější k vaší pokožce než toaletní papír. Bidetovou trysku nastavujete elektronickým ovládáním. Obvykle je možné koordinovat polohy trysek, tlak oplachové vody a další funkce. Jde o skvělé řešení, které je ale finančně nákladnější. Další možností je bidetové sedátko, které instalujete na závěsný klozet. 

WC kombi a další varianty

Kromě závěsného WC je dnes na trhu i klasické provedení volně stojícího WC. To je dnes součástí především starších koupelen a je dobrým řešením i tam, kde zdi nemají potřebnou nosnost pro závěsné WC. Pro zvolení volně stojícího WC mluví i způsob montáže, ten je snadný. Aby vaše rozhodování bylo snadnější, připravili jsme článek jak vybrat WC, kde najdete veškeré informace k výběru nové toalety.

2023-11-07 09:21:31


Další články

Jaký vybrat ventilátor do koupelny

01/12/2023
Jak vybrat ventilátor do koupelny Efektivní větrání je pro koupelny a toalety velmi důležité. Ve vlhkosti se totiž daří plísním, které nejen nehezky vypadají, ale mají především negativní vliv na naše zdraví. Ventilátor může mít mnoho užitečných dop… (Číst více)

Jak vybrat závěsné WC

07/11/2023
Jak vybrat závěsné WC Plánujete rekonstrukci koupelny a přemýšlíte, jaký typ WC zvolit? Pokud jste se už rozhodli pro závěsné WC, vysvětlíme vám, jaké jsou jeho vlastnosti. Potěší vás, že k jeho výhodám patří snadná údržba a elegantní vzhled v koupe… (Číst více)

Jak vybrat záchod

26/10/2023
Jak vybrat záchod Toaleta je důležitým vybavením každé domácnosti. Jejímu výběru proto věnujte čas. Správně zvolený klozet umí šetřit vodu, snadno se čistí a všem jeho uživatelům poskytuje náležitý komfort při každodenním používání. Proto se při výb… (Číst více)

Jak vybrat vanu do koupelny

05/10/2023
Jak vybrat vanu  Vana je skvělým místem pro každodenní očistu i zasloužený relax. Při plánování rekonstrukce koupelny je důležité promyslet především to, z jakého materiálu vana bude a jaký má mít tvar. Je důležité vybírat vanu s ohledem na to, co o… (Číst více)

Načítám...