Jak zařídit bezpečnou koupelnu pro děti

Jak zařídit bezpečnou koupelnu pro děti

Jak zařídit bezpečnou koupelnu pro děti

Samostatná dětská koupelna je ve většině domácností nemožná. Proto se zaměříme v následujícím článku na dodatečné vybavení původně “dospělácké” koupelny. Taková splňuje potřeby dospělých, zároveň je praktická a bezpečná i pro menší členy rodiny. Pokud se vám podaří zapojit i nějaké barvy a veselé prvky, prckům to půjde s hygienickými návyky o něco snadněji.

Protiskluzové podložky všude, kde to jde

Děti padají. Často a všude. V koupelně může počet pádů a uklouznutí eliminovat protiskluzová podložka nebo speciální povrchová úprava dlaždic. Ochráníte tak cupitání dětí po podlaze, ve sprchovém koutě i ve vaně. V nabídce najdete různé veselé motivy přisávacích protiskluzových podložek, třeba v motivu želvičky nebo rybičky. 

Umyvadlo zavěšené ve standardní výšce je pro děti příliš vysoko, proto ho doplníte stupínkem nebo stoličkou. Také dětské schůdky k umyvadlu vyberte takové, které mají protiskluzový povrch. To samé platí pro schůdky na WC

Sedátko pro dětský záchod

Z klasického klozetu uděláte dětské WC jednoduše pomocí přídavného sedátka. Umístíte ho na běžné prkénko a po použití zase odložíte na stranu. Můžete zvolit i takové sedátko, jehož součástí je už integrované dětské sedátko na WC. V obou případech jde o důležitý doplněk, který dětem pomůže v samostatnosti při jejich prvních hygienických návycích. Taky se vyvarujete tomu, aby se dětské ruce držely prkénka v místech, kde by neměly. Více o možných variantách najdete v našem článku zaměřenému na výběr wc sedátka. Praktické je i dětské sedátko do vany

Jak na bezpečnou koupelnu pro děti

Udělejte každodenní hygienu vašich dětí bezpečnější tím, že se budete řídit našimi následujícími radami. Předejdete tak ošklivým naraženinám i opaření.

Termostatická baterie proti opaření

Stovky dětí končí každý rok na pohotovosti kvůli opaření horkou vodou. Proto nainstalujte kohoutky nebo baterii s ochranou proti vysoké teplotě. Při koupání vždy rukou nejdřív zkontrolujte, zda je voda příjemná a dítěti neublíží. 

Čistící přípravky mějte v zabezpečené skříňce

Uložte prací prášky a další čistící prostředky v koupelně mimo dosah dětí. Jen tak budete mít jistotu, že v nestřeženém okamžiku nesnědí něco, co nesmí. Skříňkou v bezpečné výšce si ušetříte spoustu starostí. Pomoci si můžete i dětským uzávěrem skříněk. 

Chraňte je před elektrickým proudem

Speciální plastový klíč zasunete do zásuvky v koupelně a za pořizovací cenu několika desítek korun ochráníte ty nejmenší před zásahem elektrickým proudem. 

Zakryjte ostré hrany

Opatřete ostré rohy speciálním gumovým chráničem. Jednoduše je nalepíte a až dítě vyroste, zase sundáte. K dispozici jsou v různých barvách. 

Naše poslední rada je ta nejdůležitější. Nikdy nenechávejte dítě v koupelně bez dozoru. To platí především při koupání, vaši pozornost nesmí odvést zvonící telefon ani štěkající pes. Nechceme vás děsit smutnými statistikami, stovky dětí na celém světě ale ročně umírají utonutím v koupelně. Dítěti trvá jenom vteřinu, než sklouzne pod vodu a pak už jde o minuty, během kterých ztratí vědomí. Dokud tedy vodu z vany zcela nevypustíte, neodcházejte z koupelny.

2023-02-03 10:42:17

Další články

Vyberte správné osvětlení do koupelny

22/03/2023
Jak vybrat to nejlepší světlo do koupelny Plánování světla v koupelně získává obvykle jen málo pozornosti. Přitom osvětlení koupelny je v domácnosti jedním z nejdůležitějších. Dokáže malou koupelnu opticky zvětšit a navodit dojem prostorného interié… (Číst více)

Jak vybrat zrcadlo do koupelny

01/03/2023
Jak vybrat zrcadlo do koupelny Během zařizování nové koupelny bývá hlavní pozornost upřená především k novému sprchovému koutu a umyvadlu. Zrcadlo v koupelně se řeší až na poslední chvíli. To je přitom pro naši každodenní přípravu důležité, bez něj … (Číst více)

Kuchyňská baterie je důležitý pomocník

17/02/2023
Dřezová baterie je důležitým pomocníkem v kuchyni Vodovodní baterie ke dřezu je důležitým prvkem v každé kuchyni. Vybírat byste ji měli nejen podle designu, ale především podle nabízených funkcí. Kromě typu baterie se zaměřte na její ovládání, dodat… (Číst více)

Koupelnové topení pro relax a pohodu

10/02/2023
Topení do koupelny pro relax a pohodu Dopřejte si i během zimních měsíců příjemný relax v koupelně. Jde sice o malou místnost, na způsobu jejího vytápění ale hodně záleží. Pro přitápění můžete zvolit kromě běžného radiátoru otopná tělesa, podlahové … (Číst více)

Načítám...