Jak zařídit bezpečnou koupelnu pro děti

Jak zařídit bezpečnou koupelnu pro děti

Jak zařídit bezpečnou koupelnu pro děti

Samostatná dětská koupelna je ve většině domácností nemožná. Proto se zaměříme v následujícím článku na dodatečné vybavení původně “dospělácké” koupelny. Taková splňuje potřeby dospělých, zároveň je praktická a bezpečná i pro menší členy rodiny. Pokud se vám podaří zapojit i nějaké barvy a veselé prvky, prckům to půjde s hygienickými návyky o něco snadněji.

Protiskluzové podložky všude, kde to jde

Děti padají. Často a všude. V koupelně může počet pádů a uklouznutí eliminovat protiskluzová podložka nebo speciální povrchová úprava dlaždic. Ochráníte tak cupitání dětí po podlaze, ve sprchovém koutě i ve vaně. V nabídce najdete různé veselé motivy přisávacích protiskluzových podložek, třeba v motivu želvičky nebo rybičky. 

Umyvadlo zavěšené ve standardní výšce je pro děti příliš vysoko, proto ho doplníte stupínkem nebo stoličkou. Také dětské schůdky k umyvadlu vyberte takové, které mají protiskluzový povrch. To samé platí pro schůdky na WC

Sedátko pro dětský záchod

Z klasického klozetu uděláte dětské WC jednoduše pomocí přídavného sedátka. Umístíte ho na běžné prkénko a po použití zase odložíte na stranu. Můžete zvolit i takové sedátko, jehož součástí je už integrované dětské sedátko na WC. V obou případech jde o důležitý doplněk, který dětem pomůže v samostatnosti při jejich prvních hygienických návycích. Taky se vyvarujete tomu, aby se dětské ruce držely prkénka v místech, kde by neměly. Vybírat můžete z různých barevných variant dětských sedátek například od značky IDEAL STANDARD. Více o možných variantách najdete v našem článku zaměřenému na výběr wc sedátka. Praktické je i dětské sedátko do vany

Jak na bezpečnou koupelnu pro děti

Udělejte každodenní hygienu vašich dětí bezpečnější tím, že se budete řídit našimi následujícími radami. Předejdete tak ošklivým naraženinám i opaření.

Termostatická baterie proti opaření

Stovky dětí končí každý rok na pohotovosti kvůli opaření horkou vodou. Proto nainstalujte kohoutky nebo baterii s ochranou proti vysoké teplotě. Při koupání vždy rukou nejdřív zkontrolujte, zda je voda příjemná a dítěti neublíží. 

Čistící přípravky mějte v zabezpečené skříňce

Uložte prací prášky a další čistící prostředky v koupelně mimo dosah dětí. Jen tak budete mít jistotu, že v nestřeženém okamžiku nesnědí něco, co nesmí. Skříňkou v bezpečné výšce si ušetříte spoustu starostí. Pomoci si můžete i dětským uzávěrem skříněk. 

Chraňte je před elektrickým proudem

Speciální plastový klíč zasunete do zásuvky v koupelně a za pořizovací cenu několika desítek korun ochráníte ty nejmenší před zásahem elektrickým proudem. 

Zakryjte ostré hrany

Opatřete ostré rohy speciálním gumovým chráničem. Jednoduše je nalepíte a až dítě vyroste, zase sundáte. K dispozici jsou v různých barvách. 

Naše poslední rada je ta nejdůležitější. Nikdy nenechávejte dítě v koupelně bez dozoru. To platí především při koupání, vaši pozornost nesmí odvést zvonící telefon ani štěkající pes. Nechceme vás děsit smutnými statistikami, stovky dětí na celém světě ale ročně umírají utonutím v koupelně. Dítěti trvá jenom vteřinu, než sklouzne pod vodu a pak už jde o minuty, během kterých ztratí vědomí. Dokud tedy vodu z vany zcela nevypustíte, neodcházejte z koupelny.

03. 02. 2023

Šárka Žáková
Již 10 let se profesionálně věnuji koupelnovému vybavení. Na začátku mé kariéry jsem měla na starosti i reklamace, což mi poskytlo cenné zkušenosti a pochopení složitosti oboru. Nyní se zaměřuji na péči o velkoobchodní klienty a psaní článků pro náš magazín.

Jsem zastánkyní názoru, že kombinace krásy a funkčnosti je klíčová pro každou koupelnu. Mám radost ze čtenářů, kteří se některé z mých tipů rozhodli ve své koupelně zrealizovat. Věřím, že každý čtenář našeho magazínu si zaslouží koupelnu svých snů. Jsem tu, abych pomohla tuto vizi uskutečnit.

Šárka Žáková, vaše průvodkyně tipy pro vybavení koupelny.

Další články

Jak vybrat kvalitní sprchový box

09/04/2024
Jak poznáte kvalitní sprchový box Hledáte kompaktní systém, který bude mít veškeré potřebné vybavení sprchového koutu? Zaměřte se na možnost nákupu sprchového boxu. Odpadne vám spousta starostí s instalací. Získáte kompletní sprchový kout včetně van… (Číst více)

Vyberte si do koupelny ideální sprchovou vaničku

20/03/2024
Jak vybrat ideální sprchovou vaničku Chcete do vaší koupelny instalovat sprchový kout s vaničkou? Na výběr máte různé možnosti pro tvar sprchové vaničky i materiál, ze kterého bude vyrobená. Při rozhodování byste měli vzít v úvahu nejen design, ale … (Číst více)

Vybavení moderní koupelny

23/02/2024
Vybavení moderní koupelny Toužíte po chytré koupelně, která splní všechna vaše přání? Moderní koupelnové vybavení to dokáže. Zajistí dlouhodobý komfort v koupelně a reaguje okamžitě na vaše individuální požadavky. V našem článku přinášíme tipy, jak … (Číst více)

Dvojité umyvadlo v koupelně má spoustu výhod

14/02/2024
Dvojumyvadla ušetří čas v koupelně Známe několik způsobů, kterými si každodenní čas v koupelně zpříjemnit. Mezi takové prvky vybavení patří dvojumyvadla. Vyřeší efektivně věčný problém obsazených koupelen a boje o umyvadlo během ranního shonu. Nejví… (Číst více)

Načítám...