Koupelnová baterie může být i ozdobou

Koupelnová baterie může být i ozdobou

Vodovodní baterie do koupelny může být ozdobou 

Vodovodní baterie, kdysi jen ryze funkční vybavení k regulaci toku vodu, se staly důležitými designovými prvky dnešních koupelen i kuchyní. Taková baterie upoutá pozornost vašich hostů na první pohled. Nabídka v tomto sortimentu je obrovská, proto jsme připravili článek, který se věnuje nejoblíbenějším variantám našich zákazníků. 

Materiály

Při výběru vodovodní baterie vás jako první nejspíš napadne materiál. Nestárnoucí klasikou je chrom, o něco odolnější nerezová ocel a skupinu uzavírá mosaz. Podíváme se na jednotlivé materiály zblízka.

Chrom 

Chrom je druh kovu, který je poměrně odolný vůči korozi a rezavění, může být ale náchylný k poškrábání a otiskům prstů. Jeho předností je vysoký lesk a zrcadlový efekt. Chromové vodovodní baterie jsou obecně levnější než ty ocelové.

Nerezová ocel

Jde o stále populárnější materiál pro vodovodní baterie, a to díky jeho velké odolnosti vůči korozi a snadné údržbě. Tento materiál působí na první pohled luxusně a vypadá prostě skvěle.

Mosaz

Mosaz je slitina zahrnující měď a zinek. Jde o materiál, který dost vydrží a zůstane neměnný i po letech používání. Koupelně dodá svůj charakteristický šarm a teplo. Dokáže krásně navodit dojem starých časů, proto jsou oblíbené ve venkovských interiérech. Mosazná baterie nemusí být jen zlatavá, může být také potažená třeba titanem. Podívejte se na naše titanové vodovodní baterie

Design

V dnešní době je dominantním prvkem především akcent na minimalismus. Na druhé straně ale zase stojí designově unikátní baterie. Oblíbené jsou také matné povrchy, na kterých nejsou vidět uschlé kapky vody ani otisky prstů. Obecně platí, že podomítkové baterie působí v interiéru decentně, lépe splynou s celým interiérem. 

Pokud ale chcete nechat vyniknout tvar, nástěnná baterie je správnou volbou. Tento typ baterie s instalací na stěnu samozřejmě oceníte i tehdy, když je potřeba ji opravit. Všechny komponenty jsou snadno přístupné zvenčí.

Minimalistické zpracování

Jednoduché tvary současným trendům dominují. Čisté linie, jasně definované hrany a decentní označení teplé a studené vody.

Unikátní vodovodní baterie

Mezi výrobci se najdou i tací, kteří překračují hranice očekávatelného a jejich baterie spíše připomínají umělecká díla. Mohou být různě tvarově nepravidelné, připomínající luxusní vázu či netradiční fontánu. Úchvatný je pohled na ně, bohužel to samé obvykle platí i o jejich ceně.

Moderní vlastnosti

Od umyvadlové baterie dnes čekáte více než jen distribuci vody. Oblíbený je zabudovaný termostat, termostatická baterie okamžitě dodává proud vody v požadované teplotě. Populární je dnes také bezdotykové ovládání a funkce úspory vody. Tu zajišťuje perlátor schovaný v baterii. 

Barevné trendy

U našich zákazníků sílí poptávka především po zlatých a černých vodovodních bateriích. A to nejen pro umyvadlo, ale také u sprchových baterií a vanových baterií. Proto v těchto kategoriích disponujeme širokým sortimentem.  

Černá a matná černá

Černá se stala jedním z nejoblíbenějších barevných provedení vodovodních baterií. Je to moderní a zároveň luxusně působící volba, která dodá vaší koupelně i kuchyni elegantní a sofistikovaný vzhled. Matná černá je populární pro už výše zmíněnou odolnost proti známkám běžného používání.

Zlaté vodovodní baterie

Barevné provedení vodovodních baterií ve zlaté barvě se vrací jako trend. Tyto barvy přidávají do prostoru teplý a luxusní pocit. 

Růžové zlato

Ano! Také kovově růžové baterie jsou dnes trendy. Máme je v různých provedeních a uvidíte, že se vám budou líbit.

 

Máte doma bidet? Rozmanité varianty zpracování najdete i pro bidetové baterie. V našem sortimentu máme baterie s bidetovou s bidetovou sprškou v retro stylu i originálním hranatém designu.

24. 04. 2024

Šárka Žáková
Již 10 let se profesionálně věnuji koupelnovému vybavení. Na začátku mé kariéry jsem měla na starosti i reklamace, což mi poskytlo cenné zkušenosti a pochopení složitosti oboru. Nyní se zaměřuji na péči o velkoobchodní klienty a psaní článků pro náš magazín.

Jsem zastánkyní názoru, že kombinace krásy a funkčnosti je klíčová pro každou koupelnu. Mám radost ze čtenářů, kteří se některé z mých tipů rozhodli ve své koupelně zrealizovat. Věřím, že každý čtenář našeho magazínu si zaslouží koupelnu svých snů. Jsem tu, abych pomohla tuto vizi uskutečnit.

Šárka Žáková, vaše průvodkyně tipy pro vybavení koupelny.

Další články

Jak vybrat předložku do koupelny

28/05/2024
Jak vybrat koupelnovou předložku Dobře vybraná předložka rozzáří koupelnu, udrží vaše nohy v suchu a ochrání vás před uklouznutím. Vybírat můžete z různých kombinací materiálů, stylů i barev. Poradíme vám, který materiál se hodí k vám domů. Rozměrov… (Číst více)

Koupelnová baterie může být i ozdobou

24/04/2024
Vodovodní baterie do koupelny může být ozdobou  Vodovodní baterie, kdysi jen ryze funkční vybavení k regulaci toku vodu, se staly důležitými designovými prvky dnešních koupelen i kuchyní. Taková baterie upoutá pozornost vašich hostů na první pohled.… (Číst více)

Jak vybrat kvalitní sprchový box

09/04/2024
Jak poznáte kvalitní sprchový box Hledáte kompaktní systém, který bude mít veškeré potřebné vybavení sprchového koutu? Zaměřte se na možnost nákupu sprchového boxu. Odpadne vám spousta starostí s instalací. Získáte kompletní sprchový kout včetně van… (Číst více)

Vyberte si do koupelny ideální sprchovou vaničku

20/03/2024
Jak vybrat ideální sprchovou vaničku Chcete do vaší koupelny instalovat sprchový kout s vaničkou? Na výběr máte různé možnosti pro tvar sprchové vaničky i materiál, ze kterého bude vyrobená. Při rozhodování byste měli vzít v úvahu nejen design, ale … (Číst více)

Načítám...