Retro styl koupelně sluší

Retro styl koupelně sluší

Koupelnu v retro stylu si zamilujete. Na co myslet při plánování

Retro styl přináší sympatický nádech nostalgie. Navozuje pohodovou a uklidňující atmosféru, proto nás tak baví. Koupelna s dotykem starých časů může mít mnoho tváří. Typické jsou pro ni volně stojící vany, neokoukané retro vodovodní baterie pro umyvadlo i vanu a místo jejich klasického chromovaného provedení zlaté či bronzové. Pro dokonalý výsledek myslete na každý detail.

Volně stojící vana může hrát hlavní roli

Pokud si ji v interiéru můžete dovolit, dominantním a velmi vyhledávaným prvkem retro koupelny je volně stojící vana na nožičkách. Povrchová úprava nožiček retro vany může být ve zlaté nebo černé barvě. Originálně působí i kombinace bílé a černé se zlatými detaily. Z našich dodavatelů doporučujeme pro retro vany nabídku značky MEXEN. Doplňte ji vanovou baterií na podlahu.

Sprchový kout ozvláštníte designovým setem

Sprchový kout nabízí hned několik možností, kterými ho naladit do retro atmosféry. Rám může být například v černé či zlaté barvě. Baterie do sprchy a její hlavice nabízí spoustu variant retro designu. V neposlední řadě myslete i na doplňky do koupelny, ať už to je dávkovač na sprchový gel, mýdlenka nebo podpůrná madla v koutě. 

Nábytek vybírejte s citem pro detail

Nábytek v koupelně může být celodřevěný, zajímavá je i kombinace bílé a přírodní hnědé. V moderních interiérech obvykle dominují přesné linie a minimum ozdobných prvků, u retro stylu je to jinak. Vyhledávané jsou oblé tvary a propracované detaily. Nemůžete si dovolit investovat do nábytku příliš peněz? Podívejte se na nabídku online bazarů, nebo zapátrejte, kde se dá u vás ve městě koupit nábytek z druhé ruky. Trochu oprýskaný styl nevadí, taková skříňka pod umyvadlo dodá koupelně na autentičnosti.

Každá koupelna potřebuje hodně světla

Pokud neřešíte koupelnu na chalupě, kde obvykle okno bývá, pravděpodobně v ní budete mít nedostatek přirozeného světla. Proto se zaměřte na dodatečné osvětlení v koupelně. Vybrat můžete zrcadlo s led osvětlením, bodové světlo i lampu. 

Rám zrcadla může být klidně zlatý

Retro zrcadlo do koupelny vybírejte s fantazií. Jeho rám může mít jakékoliv provedení, může být bílý, zlatý, tyrkysový, různě zdobený, nesouměrný - díky tomu bude dominantou celého retro interiéru. Do větší koupelny můžete přidat i menší kosmetické zrcátko, ta máme v naší nabídce také v originálních provedeních. Můžou být závěsné i na postavení. 

My Češi si obvykle retro spojujeme se sedačkami hořčicové barvy, dýhovaným nábytkem ve vysokém lesku a tapetami s květinovým vzorem. Na internetu ale dnes najdete spoustu variant okouzlujícího retro vybavení, které má od unavené hořčicové na míle daleko.

2022-07-07 11:13:40


Další články

Co rozhoduje při výběru dřezu do kuchyně

23/11/2022
Jak vybrat kuchyňský dřez Nedílnou součástí kuchyňské desky je dřez. Ten vám musí vyhovovat z praktického hlediska na sto procent. Jde o velmi zatěžovanou část vybavení kuchyně, která musí něco vydržet. Dřez by se vám měl na první pohled i líbit a l… (Číst více)

Tipy na barevné kombinace v koupelně

09/11/2022
Tipy na barevné kombinace v koupelně  Nudí vás bílá? Zapojte do interiéru koupelny barvy, které jí dodají život. Barevná kombinace se vám bude líbit i po letech, pokud budete dodržovat několik námi doporučených rad. Pravidlo tří barev  Použijte pr… (Číst více)

Jak zařídit kuchyň v retro stylu

03/11/2022
Jak zařídit kuchyň v americkém retro stylu  Dnešní svět je plný umělé inteligence, technologických vychytávek a nepřetržité online komunikace. Chcete si od toho doma odpočinout? Zařiďte si kuchyň v pohodovém retro stylu, kde vypnete raz dva. Kuchy… (Číst více)

Paneláková koupelna nemusí být umakartová

27/10/2022
Paneláková koupelna nemusí být jen umakart I dnes žije na sídlištích stále kolem tří milionů Čechů. Řada z nich už svůj byt rekonstruovala, a to včetně koupelny. Ve starších, třeba zděděných, bytech ale na umakartové jádro pořád narazíte. Proč byla … (Číst více)

Načítám...