Retro styl koupelně sluší

Retro styl koupelně sluší

Koupelnu v retro stylu si zamilujete. Na co myslet při plánování

Retro styl přináší sympatický nádech nostalgie. Navozuje pohodovou a uklidňující atmosféru, proto nás tak baví. Koupelna s dotykem starých časů může mít mnoho tváří. Typické jsou pro ni volně stojící vany, neokoukané retro vodovodní baterie pro umyvadlo i vanu a místo jejich klasického chromovaného provedení zlaté či bronzové. Pro dokonalý výsledek myslete na každý detail.

Volně stojící vana může hrát hlavní roli

Pokud si ji v interiéru můžete dovolit, dominantním a velmi vyhledávaným prvkem retro koupelny je volně stojící vana na nožičkách. Povrchová úprava nožiček retro vany může být ve zlaté nebo černé barvě. Originálně působí i kombinace bílé a černé se zlatými detaily. Z našich dodavatelů doporučujeme pro retro vany nabídku značky MEXEN. Doplňte ji vanovou baterií na podlahu.

Sprchový kout ozvláštníte designovým setem

Sprchový kout nabízí hned několik možností, kterými ho naladit do retro atmosféry. Rám může být například v černé či zlaté barvě. Baterie do sprchy a její hlavice nabízí spoustu variant retro designu. V neposlední řadě myslete i na doplňky do koupelny, ať už to je dávkovač na sprchový gel, mýdlenka nebo podpůrná madla v koutě. 

Nábytek vybírejte s citem pro detail

Nábytek v koupelně může být celodřevěný, zajímavá je i kombinace bílé a přírodní hnědé. V moderních interiérech obvykle dominují přesné linie a minimum ozdobných prvků, u retro stylu je to jinak. Vyhledávané jsou oblé tvary a propracované detaily. Nemůžete si dovolit investovat do nábytku příliš peněz? Podívejte se na nabídku online bazarů, nebo zapátrejte, kde se dá u vás ve městě koupit nábytek z druhé ruky. Trochu oprýskaný styl nevadí, taková skříňka pod umyvadlo dodá koupelně na autentičnosti.

Každá koupelna potřebuje hodně světla

Pokud neřešíte koupelnu na chalupě, kde obvykle okno bývá, pravděpodobně v ní budete mít nedostatek přirozeného světla. Proto se zaměřte na dodatečné osvětlení v koupelně. Vybrat můžete zrcadlo s led osvětlením, bodové světlo i lampu. 

Rám zrcadla může být klidně zlatý

Retro zrcadlo do koupelny vybírejte s fantazií. Jeho rám může mít jakékoliv provedení, může být bílý, zlatý, tyrkysový, různě zdobený, nesouměrný - díky tomu bude dominantou celého retro interiéru. Do větší koupelny můžete přidat i menší kosmetické zrcátko, ta máme v naší nabídce také v originálních provedeních. Můžou být závěsné i na postavení. 

My Češi si obvykle retro spojujeme se sedačkami hořčicové barvy, dýhovaným nábytkem ve vysokém lesku a tapetami s květinovým vzorem. Na internetu ale dnes najdete spoustu variant okouzlujícího retro vybavení, které má od unavené hořčicové na míle daleko.

2022-07-07 11:13:40


Další články

Druhy sprchových baterií

09/08/2022
Jak na výběr sprchové baterie do koupelny Pro skvělý zážitek ze sprchování je důležité vybavení, které má kout uvnitř. Sami jste  určitě zažili někdy v hotelu úžasný pocit ze sprchy, zatímco doma je sprchování vlastně jenom rutinní očista. Pořiď… (Číst více)

Jak vybrat sprchový kout

09/08/2022
Vybíráte sprchový kout? Poradíme, čím se řídit Možností, podle kterých vybrat sprchový kout, je hned několik. Klíčové jsou dispozice vaší koupelny. Důležité jsou samozřejmě i vaše požadavky na design a tvar. Buďte chytří a myslete na několik let dop… (Číst více)

Jak vyčistit granitový dřez

20/07/2022
Granitový dřez je dnes v kuchyních stále více oblíbený. Je matný, díky tomu vypadá moderně. Jeho velkou výhodou je i to, že na něm nejsou vidět zaschlé kapky. Granit obsahuje vysoké procento žuly a také přírodní písky. Materiál je velmi odolný proti … (Číst více)

Retro styl koupelně sluší

07/07/2022
Koupelnu v retro stylu si zamilujete. Na co myslet při plánování Retro styl přináší sympatický nádech nostalgie. Navozuje pohodovou a uklidňující atmosféru, proto nás tak baví. Koupelna s dotykem starých časů může mít mnoho tváří. Typické jsou pro… (Číst více)

Načítám...