Vyberte si do koupelny ideální sprchovou vaničku

Vyberte si do koupelny ideální sprchovou vaničku

Jak vybrat ideální sprchovou vaničku

Chcete do vaší koupelny instalovat sprchový kout s vaničkou? Na výběr máte různé možnosti pro tvar sprchové vaničky i materiál, ze kterého bude vyrobená. Při rozhodování byste měli vzít v úvahu nejen design, ale také užitné vlastnosti a praktičnost.

Oblíbené materiály pro vaničky do sprchového koutu

Mezi nejčastěji používané materiály patří akrylát, smalt, litý mramor a keramika. Každý z materiálů má své výhody. Pomůžeme vám, abyste si správně vybrali.

Akrylátové sprchové vaničky

Akrylátové sprchové vaničky dominují většině koupelen díky své lehkosti, příjemné hladkosti a teplotní stabilitě. Akrylát je přizpůsobivý, umožňuje vytvářet vaničky téměř libovolného tvaru, to je jeho zásadní výhoda. Navzdory hladkému povrchu má akrylát minimální skluzavost, což zvyšuje bezpečnost uživatele. Tento materiál také efektivně tlumí hluk z dopadající vody a udržuje svou barevnou stálost. Buďte opatrní při údržbě vaničky pomocí čisticích prostředků na bázi písku nebo pasty, ty mohou její povrch poškodit. 

Vanička z litého mramoru

Sprchová vanička z litého mramoru patří k prémiové variantě s odpovídající kvalitou v oblasti koupelnového vybavení. Tento materiál nabízí různé možnosti zpracování tvaru, robustnost a vysokou odolnost proti možnému poškození. Jde o stálobarevný materiál, který má navíc výjimečné tepelně izolační vlastnosti. 

Smaltovaná vanička

Ocelové smaltované vaničky jsou i dnes velmi populární. Kromě nízké pořizovací ceny vás osloví samotné vlastnosti smaltu. Tento materiál je hladký, odolný vůči poškrábání, mechanickému poškození i chemikáliím. Abyste tyto vlastnosti udrželi, je nutné zvolit optimální tloušťku vaničky, ta by měla být minimálně 3,5 mm. Výhodou smaltovaných vaniček je také dostupnost v různých tvarech a rozměrech. Vy si díky tomu vyberete přesně takovou, kterou pro svůj sprchový kout potřebujete.

Keramická sprchová vanička

Keramické sprchové vaničky jsou populární díky své vynikající odolnosti a elegantnímu vzhledu. Keramika jako materiál poskytuje pevnost a trvanlivost.

Základní tvary sprchových vaniček 

Existuje několik základních tvarů. Mezi ty nejčastější patří obdélník, čtverec, čtvrtkruhový tvar a pětiboké vaničky. V našem sortimentu máme v nabídce tyto všechny tvary pro sprchové vaničky, konkrétní rozměr volíte s ohledem na dispozice vaší koupelny.

Sprchové vaničky obdélníkové

Obdélníkové sprchové vaničky jsou oblíbené pro svou jednoduchost a univerzálnost. Máme je v komfortním rozměru o šířce 110 cm, najdete u nás i vaničky v úsporných rozměrech 80 cm x 70 cm pro malé koupelny. Jejich rovné linie a rohy umožňují efektivní využití prostoru v koupelně. Jsou ideální pro klasické koupelny a lze je snadno kombinovat se sprchovými dveřmi nebo závěsy.

Čtvercová vanička

Čtvercové sprchové vaničky mají stejné strany, což je činí kompaktními a vhodnými i pro menší koupelny. Jsou praktické a umožňují efektivní využití prostoru.

Sprchová vanička čtvrtkruhová

Nemáte v koupelně místa nazbyt? Čtvrtkruhové sprchové vaničky přinášejí do koupelny jsou pro vás tou správnou volbou. Vystačí i s malým kouskem místa a poskytnou dostatečný prostor na sprchování.

Pětiboké sprchové vaničky

Pětiboké sprchové vaničky se hodí tam, kde potřebujete vymyslet řešení na míru. Skvěle si poradí s každým prostorem a zachová dokonalý design interiéru koupelny. 

Hluboká sprchová vanička

Hluboké sprchové vaničky nabízejí praktické a pohodlné řešení pro ty, kteří preferují více prostoru a komfortu během sprchování. Hloubka vaničky přináší několik výhod. 

Patří k nim:

- pohodlné stání i sezení během sprchování, 

- snadné koupání malých dětí, v tomto případě doporučujeme vaničku s protiskluzovým povrchem.

- jednoduchá péče o čtyřnohé mazlíčky.


Vyberte si vaničku, která bude vizuálně ladit s celým interiérem koupelny a také efektivně využije její prostor. Hledáte originální kousek? V kombinaci s černým sprchovým setem nebo černým rámem koutu působí skvěle černá sprchová vanička. Zvažte pečlivě svůj  nákup s ohledem k individuálním potřebám pro pohodlnou a příjemnou sprchu každý den.


20. 03. 2024

Šárka Žáková
Již 10 let se profesionálně věnuji koupelnovému vybavení. Na začátku mé kariéry jsem měla na starosti i reklamace, což mi poskytlo cenné zkušenosti a pochopení složitosti oboru. Nyní se zaměřuji na péči o velkoobchodní klienty a psaní článků pro náš magazín.

Jsem zastánkyní názoru, že kombinace krásy a funkčnosti je klíčová pro každou koupelnu. Mám radost ze čtenářů, kteří se některé z mých tipů rozhodli ve své koupelně zrealizovat. Věřím, že každý čtenář našeho magazínu si zaslouží koupelnu svých snů. Jsem tu, abych pomohla tuto vizi uskutečnit.

Šárka Žáková, vaše průvodkyně tipy pro vybavení koupelny.

Další články

Koupelnová baterie může být i ozdobou

24/04/2024
Vodovodní baterie do koupelny může být ozdobou  Vodovodní baterie, kdysi jen ryze funkční vybavení k regulaci toku vodu, se staly důležitými designovými prvky dnešních koupelen i kuchyní. Taková baterie upoutá pozornost vašich hostů na první pohled.… (Číst více)

Jak vybrat kvalitní sprchový box

09/04/2024
Jak poznáte kvalitní sprchový box Hledáte kompaktní systém, který bude mít veškeré potřebné vybavení sprchového koutu? Zaměřte se na možnost nákupu sprchového boxu. Odpadne vám spousta starostí s instalací. Získáte kompletní sprchový kout včetně van… (Číst více)

Vyberte si do koupelny ideální sprchovou vaničku

20/03/2024
Jak vybrat ideální sprchovou vaničku Chcete do vaší koupelny instalovat sprchový kout s vaničkou? Na výběr máte různé možnosti pro tvar sprchové vaničky i materiál, ze kterého bude vyrobená. Při rozhodování byste měli vzít v úvahu nejen design, ale … (Číst více)

Vybavení moderní koupelny

23/02/2024
Vybavení moderní koupelny Toužíte po chytré koupelně, která splní všechna vaše přání? Moderní koupelnové vybavení to dokáže. Zajistí dlouhodobý komfort v koupelně a reaguje okamžitě na vaše individuální požadavky. V našem článku přinášíme tipy, jak … (Číst více)

Načítám...