Jak správně pečovat o koupelnový nábytek

Jak správně pečovat o koupelnový nábytek

Jak správně pečovat o koupelnový nábytek

Aby vám koupelnový nábytek vydržel co nejdéle, je potřeba mu věnovat potřebnou péči a pozornost. Správnou péčí můžete znatelně prodloužit jeho životnost.

V první řadě je důležité při zařizování koupelny dbát na správné umístění nábytku. Ten by rozhodně neměl být umístěný u přímého zdroje vody jako je vana nebo otevřená sprcha. V případě, že je např. skříňka s umyvadlem umístěna přímo u vany, lze použít vanovou zástěnu, aby byl nábytek v bezpečí. Žádný koupelnový nábytek totiž není uzpůsoben tomu, aby mohl být vystaven neustálému přímému působení vody. 

Pokud v koupelně dojde k velkému nárůstu vlhkosti, např. během koupání, je potřeba koupelnu co nejdříve dobře vyvětrat. Vysoká míra vlhkosti se totiž může na nábytku negativně podepsat. 

Pozor je potřeba dát také na špatně těsnící sifon. Pokud Vám do skříňky zateče voda, snažte se ji co nejrychleji vysušit.

Při mytí koupelnového nábytku si úplně vystačíte s vlhkým hadříkem z jemné tkaniny a mýdlovou vodou. A to i v případě, pokud potřebujete odstranit zaschlé mýdlo nebo zubní pastu. Nábytek stačí jen lehce otřít vlhkým hadrem a po vyčištění důkladně vysušit. Rozhodně se vyvarujte agresivním čisticím prostředkům. Jejich používání totiž může nenávratně poškodit vzhled nábytku a to rozhodně není žádoucí.

2023-02-07 10:01:28

Další články

Jak správně pečovat o koupelnový nábytek

07/02/2023
Jak správně pečovat o koupelnový nábytek Aby vám koupelnový nábytek vydržel co nejdéle, je potřeba mu věnovat potřebnou péči a pozornost. Správnou péčí můžete znatelně prodloužit jeho životnost. V první řadě je důležité při zařizování koupelny dbát… (Číst více)

Jak se starat o ložiskové pojezdy

01/02/2023
U sprchových koutů, které mají dveře s posuvným mechanismem, jsou ložisková kolečka/pojezdy nedílnou součástí výrobku. Právě jejich špatná údržba je nejčastější poruchou, a proto se podíváme jak na to.  Prvním znamením, kdy je potřeba se na pojezd z… (Číst více)

Jak se starat o koupelnové a kuchyňské baterie

01/02/2023
Kvalitní a pravidelná péče o vodovodní baterie prodlužuje nejen její funkčnost, ale dodává i svěží vzhled. Moderní baterie se vyrábí z velmi různorodých materiálů, aby vyhověly požadavkům na design i funkčnost. Pojďme se tedy podívat, jak k nim při č… (Číst více)

Odstranění vodního kamene ze sprchové hlavice

30/01/2023
Při čistění koupelny by člověk neměl zapomínat ani na dešťové sprchy nebo sprchové hlavice. Správná péče bude přinášet radost při sprchování velmi dlouho. Co znamená „správná“? To vše nyní popíšeme.  Vyhrajte nad vodním kamenem a vyhněte se poškozen… (Číst více)

Načítám...