Jak správně pečovat o koupelnový nábytek

Jak správně pečovat o koupelnový nábytek

Jak správně pečovat o koupelnový nábytek

Aby vám koupelnový nábytek vydržel co nejdéle, je potřeba mu věnovat potřebnou péči a pozornost. Správnou péčí můžete znatelně prodloužit jeho životnost.

V první řadě je důležité při zařizování koupelny dbát na správné umístění nábytku. Ten by rozhodně neměl být umístěný u přímého zdroje vody jako je vana nebo otevřená sprcha. V případě, že je např. skříňka s umyvadlem umístěna přímo u vany, lze použít vanovou zástěnu, aby byl nábytek v bezpečí. Žádný koupelnový nábytek totiž není uzpůsoben tomu, aby mohl být vystaven neustálému přímému působení vody. 

Pokud v koupelně dojde k velkému nárůstu vlhkosti, např. během koupání, je potřeba koupelnu co nejdříve dobře vyvětrat. Vysoká míra vlhkosti se totiž může na nábytku negativně podepsat. 

Pozor je potřeba dát také na špatně těsnící sifon. Pokud Vám do skříňky zateče voda, snažte se ji co nejrychleji vysušit.

Při mytí koupelnového nábytku si úplně vystačíte s vlhkým hadříkem z jemné tkaniny a mýdlovou vodou. A to i v případě, pokud potřebujete odstranit zaschlé mýdlo nebo zubní pastu. Nábytek stačí jen lehce otřít vlhkým hadrem a po vyčištění důkladně vysušit. Rozhodně se vyvarujte agresivním čisticím prostředkům. Jejich používání totiž může nenávratně poškodit vzhled nábytku a to rozhodně není žádoucí.

2023-02-07 10:01:28

Další články

Údržba odtokového žlabu a roštu

07/10/2023
Žlab pravidelně kontrolujte a čistěte. Odpadní systém je díky sifonu možno čistit jak mechanicky (až do stupačky) tak i chemicky. POZOR na konstrukci žlabu nesmí být chemie použita. Údržba se provádí běžnými mycími a čisticími prostředky, určenými pr… (Číst více)

Jak pečovat o kuchyňský dřez

09/05/2023
Při správné péči a dodržováním tipů pro údržbu si můžete svůj dřez užívat ještě déle. Používejte měkké houbičky nebo hadříky Nedoporučujeme zejména čištění hrubými houbami, drátěnkou, čisticími prostředky na stříbro nebo abrazivními prášky. K čišt… (Číst více)

Jak pečovat o sprchové kouty

05/04/2023
Každý výrobce sprchových koutů a dveří má vlastní způsob jak se jejich výrobkům věnovat. Co výrobce, to jiný materiál a technologie, je tedy nutné se řídit jejich návody. Zaměřili jsme proto na několik základních pravidel na čistění a údržbu, které p… (Číst více)

Jak správně pečovat o koupelnový nábytek

07/02/2023
Jak správně pečovat o koupelnový nábytek Aby vám koupelnový nábytek vydržel co nejdéle, je potřeba mu věnovat potřebnou péči a pozornost. Správnou péčí můžete znatelně prodloužit jeho životnost. V první řadě je důležité při zařizování koupelny dbát… (Číst více)

Načítám...