5 doplňků, které dělají koupelnu koupelnou

5 doplňků, které dělají koupelnu koupelnou

Koupelna, stejně jako kuchyň, je nejvytíženější místností každého domova. Jde o velmi intimní prostor, kde trávíme velkou spoustu času. Kromě toho je právě tato místnost tak trochu také naší vizitkou. I koupelna o nás totiž ledacos vypoví. Aby byla vaše koupelna atraktivní, stačí využít nezbytné doplňky, které jsou pro hygienu a koupelnový prostor nepostradatelné. Které to jsou?

1. Koupelnový set

Ano, koupelnový set je doplňkem, kterým snadno zkrášlíte koupelnu. Můžete si jej poskládat sami nebo koupit celou sadu, což bývá ekonomicky výhodnější. Takový set zpravidla obsahuje lahvičku na tekuté mýdlo, mýdlenku, stojan na kartáčky a někdy také třeba věšák na ručníky. Jak tuto sadu vybrat? Jednoznačně podle barev vaší koupelny. Zde máte hned dvě možnosti – můžete jej barevně sladit, nebo volit kontrastní barvu. Pokud se nebojíte a sáhnete po barevném kontrastu, pak by právě set měl být také jediným prvkem v dané barvě, abyste koupelnový prostor kontrasty příliš nezahltili. Tak zachováte eleganci a set se stane tečkou, která oživí místnost.

2. Úložný prostor

Nábytku v koupelně se nemusíme bát, je však potřeba vybírat s rozvahou. Koupelny bývají menší a lehce je tak můžeme zastavět a celý prostor naprosto rozbít. Nábytek v koupelně by tedy měl být jednotný. Moderní je dnes také dřevo v koupelně. Vybírejte minimalistické kousky. Pokud nemáte dostatek místa, pak vyberte praktický nástěnný systém, nebo klasiku v podobě rohových úložných prostor. Tipy pro malé koupelny najdete zde.

3. Ručníky a textil

Koupelnový textil je vlastně velmi důležitým doplňkem, který skvěle doladí vaši koupelnu. Proto zapomeňte na různé druhy ručníků, které každá domácnost najde. Raději si udělejte radost a nakupte jednotné ručníky pro celou vaši rodinu. Jedině tak bude koupelna působit uhlazeně a čistě. Můžete nakoupit sladěné sady ručníků, odvážní mohou sáhnout i po originálních designových kouscích. Opět vybírejte podle barevné tonality kopelny. Inspirovat se můžete třeba výběrem ručníků na Bianu.

4. Umyvadlová skříňka

Není úplně nezbytná, ale většina domácností prostor pod umyvadlem chytře využije. Pokud mezi ně patříte i vy, pak máte dvě možnosti. Buď bude skříňka sladěna s ostatním drobným koupelnovým nábytkem, nebo bude kontrastní. Pokud zvolíte designový kontrast, zapomeňte na jiné kontrastní prvky. Dejte skříňce vyniknout. Tak dosáhnete stylového vzhledu vaší koupelny.

5. Zrcadlo

Zrcadlo je nedílnou součástí každé koupelny. V koupelně se upravujeme a tak není divu, že zrcadlo je pro nás tak důležité. Také zrcadlem můžeme podtrhnout atmosféru a celkový vzhled koupelny. Zde se řídíme tradičním stylem prostoru. Do minimalistické koupelny s moderním nábytkem nekoupíme starožitné zrcadlo a do rustikální selské koupelny neumístíme podsvícenou modernu.

2023-05-15 13:52:36

Další články

5 nejčastějších chyb při rekonstrukci koupelny. Jak se jim vyhnout?

15/05/2023
Zařídit koupelnu není jen tak. Už při plánování se často dopouštíme mnoha přehmatů, které mohou mít celkem nepříjemné následky. Přečtěte si jedny z nejčastějších chyb v koupelně, kterých se lidé dopouští. 1. Malá koupelna, hodně vybavení Nesnažte s… (Číst více)

Co jsou termostatické baterie a jak fungují?

15/05/2023
Kolikrát se vám během sprchování v koupelně náhle změní teplota vody? Obvykle se při náhlém, neočekávaném (a nevítaném) proudu studené nebo horké vody, který naruší chvíli klidu a relaxace ve sprše, leknete. Termostatické baterie tomu zabraňují, prot… (Číst více)

Poradíme s výběrem elektronického bidetu

15/05/2023
Zvažujete nákup elektronického bidetu? Poradíme, který vybrat. Elektronický bidet dnes představuje nejvyšší možný stupeň precizní intimní hygieny. Pomáhá při léčbě hemeroidů i potížích se zácpou. Ocení ho senioři, lidé se zdravotním handicapem, ženy… (Číst více)

Koupelnové doplňky

15/05/2023
Koupelnové doplňky jsou klíčovým prvkem každé moderní koupelny. Nejen, že dokážou vylepšit vzhled koupelny, ale také mohou být velmi praktické a pomáhají udržovat koupelnu čistou a uklizenou. V tomto článku si představíme několik koupelnových doplňků… (Číst více)

Načítám...