5 doplňků, které dělají koupelnu koupelnou

5 doplňků, které dělají koupelnu koupelnou

Koupelna, stejně jako kuchyň, je nejvytíženější místností každého domova. Jde o velmi intimní prostor, kde trávíme velkou spoustu času. Kromě toho je právě tato místnost tak trochu také naší vizitkou. I koupelna o nás totiž ledacos vypoví. Aby byla vaše koupelna atraktivní, stačí využít nezbytné doplňky, které jsou pro hygienu a koupelnový prostor nepostradatelné. Které to jsou?

1. Koupelnový set

Ano, koupelnový set je doplňkem, kterým snadno zkrášlíte koupelnu. Můžete si jej poskládat sami nebo koupit celou sadu, což bývá ekonomicky výhodnější. Takový set zpravidla obsahuje lahvičku na tekuté mýdlo, mýdlenku, stojan na kartáčky a někdy také třeba věšák na ručníky. Jak tuto sadu vybrat? Jednoznačně podle barev vaší koupelny. Zde máte hned dvě možnosti – můžete jej barevně sladit, nebo volit kontrastní barvu. Pokud se nebojíte a sáhnete po barevném kontrastu, pak by právě set měl být také jediným prvkem v dané barvě, abyste koupelnový prostor kontrasty příliš nezahltili. Tak zachováte eleganci a set se stane tečkou, která oživí místnost.

2. Úložný prostor

Nábytku v koupelně se nemusíme bát, je však potřeba vybírat s rozvahou. Koupelny bývají menší a lehce je tak můžeme zastavět a celý prostor naprosto rozbít. Nábytek v koupelně by tedy měl být jednotný. Moderní je dnes také dřevo v koupelně. Vybírejte minimalistické kousky. Pokud nemáte dostatek místa, pak vyberte praktický nástěnný systém, nebo klasiku v podobě rohových úložných prostor. Tipy pro malé koupelny najdete zde.

3. Ručníky a textil

Koupelnový textil je vlastně velmi důležitým doplňkem, který skvěle doladí vaši koupelnu. Proto zapomeňte na různé druhy ručníků, které každá domácnost najde. Raději si udělejte radost a nakupte jednotné ručníky pro celou vaši rodinu. Jedině tak bude koupelna působit uhlazeně a čistě. Můžete nakoupit sladěné sady ručníků, odvážní mohou sáhnout i po originálních designových kouscích. Opět vybírejte podle barevné tonality kopelny. Inspirovat se můžete třeba výběrem ručníků na Bianu.

4. Umyvadlová skříňka

Není úplně nezbytná, ale většina domácností prostor pod umyvadlem chytře využije. Pokud mezi ně patříte i vy, pak máte dvě možnosti. Buď bude skříňka sladěna s ostatním drobným koupelnovým nábytkem, nebo bude kontrastní. Pokud zvolíte designový kontrast, zapomeňte na jiné kontrastní prvky. Dejte skříňce vyniknout. Tak dosáhnete stylového vzhledu vaší koupelny.

5. Zrcadlo

Zrcadlo je nedílnou součástí každé koupelny. V koupelně se upravujeme a tak není divu, že zrcadlo je pro nás tak důležité. Také zrcadlem můžeme podtrhnout atmosféru a celkový vzhled koupelny. Zde se řídíme tradičním stylem prostoru. Do minimalistické koupelny s moderním nábytkem nekoupíme starožitné zrcadlo a do rustikální selské koupelny neumístíme podsvícenou modernu.

15. 05. 2023

Šárka Žáková
Již 10 let se profesionálně věnuji koupelnovému vybavení. Na začátku mé kariéry jsem měla na starosti i reklamace, což mi poskytlo cenné zkušenosti a pochopení složitosti oboru. Nyní se zaměřuji na péči o velkoobchodní klienty a psaní článků pro náš magazín.

Jsem zastánkyní názoru, že kombinace krásy a funkčnosti je klíčová pro každou koupelnu. Mám radost ze čtenářů, kteří se některé z mých tipů rozhodli ve své koupelně zrealizovat. Věřím, že každý čtenář našeho magazínu si zaslouží koupelnu svých snů. Jsem tu, abych pomohla tuto vizi uskutečnit.

Šárka Žáková, vaše průvodkyně tipy pro vybavení koupelny.

Další články

Jak vybrat kvalitní sprchový box

09/04/2024
Jak poznáte kvalitní sprchový box Hledáte kompaktní systém, který bude mít veškeré potřebné vybavení sprchového koutu? Zaměřte se na možnost nákupu sprchového boxu. Odpadne vám spousta starostí s instalací. Získáte kompletní sprchový kout včetně van… (Číst více)

Vyberte si do koupelny ideální sprchovou vaničku

20/03/2024
Jak vybrat ideální sprchovou vaničku Chcete do vaší koupelny instalovat sprchový kout s vaničkou? Na výběr máte různé možnosti pro tvar sprchové vaničky i materiál, ze kterého bude vyrobená. Při rozhodování byste měli vzít v úvahu nejen design, ale … (Číst více)

Vybavení moderní koupelny

23/02/2024
Vybavení moderní koupelny Toužíte po chytré koupelně, která splní všechna vaše přání? Moderní koupelnové vybavení to dokáže. Zajistí dlouhodobý komfort v koupelně a reaguje okamžitě na vaše individuální požadavky. V našem článku přinášíme tipy, jak … (Číst více)

Dvojité umyvadlo v koupelně má spoustu výhod

14/02/2024
Dvojumyvadla ušetří čas v koupelně Známe několik způsobů, kterými si každodenní čas v koupelně zpříjemnit. Mezi takové prvky vybavení patří dvojumyvadla. Vyřeší efektivně věčný problém obsazených koupelen a boje o umyvadlo během ranního shonu. Nejví… (Číst více)

Načítám...