Jak umýt sprchový kout

Jak umýt sprchový kout

Jak umýt sprchový kout 

V koupelně se daří vodnímu kameni i plísním. Během jejího úklidu nám dávají nejvíc zabrat skla koutu a spáry mezi obklady. V následujícím článku vám poradíme, čím dobře vyčistit sprchový kout. Jak odstranit veškerý vodní kámen, zaschlé kapky vody, začínající plísně a další nečistoty, se kterými se pravidelně trápíte. Pro úklid můžete využít čistící prostředky z drogerie, vystačíte si ale i s tím, co máte doma. 

Čištění sprchového koutu bez chemie 

Na odstranění vodního kamene a dalších nečistot vám bude u obkladů a skla stačit směs octa a vody (1:1). Ocet by měl být zahřátý (ne vroucí). Směs přelijte do rozprašovače, naneste a nechte asi 15 minut působit. Kyselina se postará o odstranění zaschlých mýdlových kapek, vodního kamene a plísně. Sprchový kout poté opláchněte horkou vodou a vytřete do sucha. 

Nemůžete cítit octový odér, nahraďte ho citronovou šťávou. Nebo rovnou sáhněte po čističi skel sprchových koutů

Spáry rozzáří prášek do pečiva a saponát

Starší koupelny mají problém se zanesenými spárami, kterým se těžko vrací jejich původní vzhled. Tato místa jsou navíc velmi náchylná k nanášení nečistot. Proto je potřeba věnovat jim pravidelně péči. Jak vám pomůže prášek do pečiva a saponát? Smíchejte je dohromady tak, aby vznikla hustší kašička, která bude ve spárech držet. Pro její nanesení použijte starý kartáček na zuby nebo drsnou stranu houbičky na nádobí. Zase nechte asi 15 minut působit, opláchněte teplou vodu a utřete do sucha. 

Sprchové baterii dodá původní lesk zubní pasta

Dokonce i sprchovou baterii a povrch sprchové hlavice můžete vyčistit bez speciálního přípravku. Stačit vám bude zubní pasta, která odstraní nečistotu ze všech zanesených míst. Finální lesk můžete podpořit běžným přípravkem na leštění oken. 

Sprchový závěs je velmi náchylný k usazování bakterií a bujení plísním. Proto jeho čištění věnujte pozornost pravidelně. Závěs můžete jednoduše dát do pračky a místo pracího prášku použít 2 deci octa. 

Jak zabránit tvorbě usazenin na skle koutu

Dveře sprchového koutu a jeho stěny z čirého skla jsou krásné jen do té doby, než se na ně začnou postupně vrstvit zbytky vody a pěny ze šamponu. Na internetu seženete speciální odpuzovače vody, po kterých voda steče a nic neulpí. 

Myslete na tuto speciální úpravu skla už při samotném nákupu. Většina výrobců dnes nabízí skla s AntiCalc povrchem proti usazování vodního kamene. V naší nabídce se zaměřte například na výrobce sprchových koutů Gelco, který zároveň nabízí prostředky pro ochranu jejich povrchu. Pořiďte si speciální stěrku na sprchové kouty -  po každém sprchování zbylou vodu jednoduše setřete. Takový úkon vám zabere jen chvilku, ušetří ale spoustu s pozdějším čištěním. 

Speciální parní čistič pro sprchový kout

Čištění dlaždicových spár i obkladů zvládne i přístroj pracující s horkou vodní párou. Takový čistič odstraní 99,99 % všech běžných bakterií, které se vyskytují na běžném povrchu. Jeho výhodou je to, že ho využijete pro pomoc s úklidem podlah, na toaletě, v kuchyni i dalších místnostech vaší domácnosti. 

Rada na závěr? Větrejte

Zapněte si ventilátor v koupelně vždy, když se sprchujete nebo koupete. Než z koupelny odejdete, nechte dveře sprchového koutu otevřené, aby mohl vnitřek větrat. Nechte otevřená okna v koupelně i dveře od nich. Díky tomu lépe vyschne, bakteriím a plísním se v ní bude o to hůř dařit.

2022-09-30 10:07:28

Další články

Je lepší sprchový kout s vaničkou nebo walk-in

30/11/2022
Sprchový kout s vaničkou nebo bez Moderním koupelnám dnes dominuje sprchový kout bez vaničky. Na první pohled působí v kombinaci se skleněnou zástěnou velmi elegantně. Stále ale existují koupelny s takovými dispozicemi, ve kterých je vanička vhodn… (Číst více)

Co rozhoduje při výběru dřezu do kuchyně

23/11/2022
Jak vybrat kuchyňský dřez Nedílnou součástí kuchyňské desky je dřez. Ten vám musí vyhovovat z praktického hlediska na sto procent. Jde o velmi zatěžovanou část vybavení kuchyně, která musí něco vydržet. Dřez by se vám měl na první pohled i líbit a l… (Číst více)

Tipy na barevné kombinace v koupelně

09/11/2022
Tipy na barevné kombinace v koupelně  Nudí vás bílá? Zapojte do interiéru koupelny barvy, které jí dodají život. Barevná kombinace se vám bude líbit i po letech, pokud budete dodržovat několik námi doporučených rad. Pravidlo tří barev  Použijte pr… (Číst více)

Jak zařídit kuchyň v retro stylu

03/11/2022
Jak zařídit kuchyň v americkém retro stylu  Dnešní svět je plný umělé inteligence, technologických vychytávek a nepřetržité online komunikace. Chcete si od toho doma odpočinout? Zařiďte si kuchyň v pohodovém retro stylu, kde vypnete raz dva. Kuchy… (Číst více)

Načítám...