Jak vybrat zrcadlo do koupelny

Jak vybrat zrcadlo do koupelny

Jak vybrat zrcadlo do koupelny

Během zařizování nové koupelny bývá hlavní pozornost upřená především k novému sprchovému koutu a umyvadlu. Zrcadlo v koupelně se řeší až na poslední chvíli. To je přitom pro naši každodenní přípravu důležité, bez něj bychom ranní nebo večerní hygienu zvládali jenom těžko. Správné zrcadlo může navíc dodat koupelně styl a atmosféru. Čím se řídit při výběru zrcadla do koupelny?

Správná velikost zrcadla do koupelny

Před nákupem zrcadla musíte vědět, kolik prostoru na něj máte. Mělo by být asi o 10 cm užší než deska, nad kterou bude viset. To platí i pro zrcadla umístěná nad umyvadlem. Nejčastější šířka zrcadel bývá mezi 60 - 80 centimetry.

Tvar zrcadla v koupelně

Obdélníkové zrcadlo umístěné svisle nebo vodorovně je klasikou většiny koupelen. Pozornost upoutají i kulatá nebo oválná zrcadla. S kulatým zrcadlem vnesete do koupelny, která má hodně tvrdých prvků a ostré linie, taky trochu měkkosti a uvolněnosti. Kulaté zrcadlo je taky skvělou volbou, pokud se chcete pochlubit zajímavou povrchovou úpravou stěny - originálními kachličkami nebo propracovanou tapetou. 

Zbývá také rozhodnout, jestli instalujete koupelnové zrcadlo s rámem nebo bezrámové. Bezrámová zrcadla jsou oblíbenou volbou v koupelnách hned z několika důvodů. Jedním z nich je, že bývají levnější, přitom jsou docela stylové. Nijak svým vzhledem neruší interiér koupelny. Zrcadla v dřevěném rámu se hodí spíše do takových prostor, kde je i koupelnový nábytek a ostatní doplňky do koupelny promyšlené a mají působit kompaktním dojmem.

Zrcadlo s osvětlením 

Pro správnou funkci zrcadla potřebujete dobře rozmístěné osvětlení. Světla k zrcadlu vás nesmí oslňovat, zároveň nemají tvořit na vaší tváři stín. Praktická jsou zrcadla s bočním osvětlením, která pomohou během vašich ranních příprav. Koupelnové zrcadlo s LED osvětlením se hodí do minimalistických a moderních interiérů. Taková světla doplňují hlavní stropní světlo, které má za úkol osvětlit celou místnost.

Umístění zrcadla v koupelně

Je důležité promyslet, kdo bude zrcadlo používat. Mělo by být v takové výšce, aby převyšovalo hlavu toho nejvyššího člena rodiny a zároveň by na něj měly pohodlně vidět i děti. Myslete i na to, že zrcadlo nemusí viset jen nad umyvadlem. Klidně ho můžete umístit vedle sprchové zástěny nebo samostatně do prostoru. Kromě toho, že má být vaše koupelnové zrcadlo krásné, promyslete i praktickou stránku umístění. Pokud se vám často děje, že si s partnerem ráno křížíte cestu, možná by mohla dvě samostatná zrcadla udělat pro vaší ranní rutinu zázraky.

Zrcadla s odkládacím prostorem

Oblíbenou variantou koupelnových zrcadel jsou ta s policí pro ukládání kosmetiky a dalších drobností. Takové řešení je vhodné především pro malé koupelny, kde není místa nazbyt. Zrcadlová skříňka do koupelny se postará o to, aby prostor působil čistým a uklizeným dojmem. Vše, co potřebujete, do ní totiž snadno schováte. 

Kosmetické zrcadlo 

Doplňkovým zrcadlem, které vám pomůže při přípravě perfektního make-upu, může být kosmetické zrcátko s osvětlením. Může být na stojné noze, nebo na praktickém vysouvacím rameni v blízkosti hlavního zrcadla koupelny. Usnadní vám ranní přípravy a nechá vám kousek místa pro sebe i při ranní špičce v koupelně. 

Moderní zrcadla umí různé věci

Dnešní zrcadla do koupelny umí mnohem víc. To, že mají integrované osvětlení, není jedinou možnou vychytávkou. Zrcadla v sobě mohou mít třeba zabudované rádio. Praktičtější záležitostí je pak integrovaná topná folie, která pomůže proti otravnému mlžení. Vyhřívané zrcadlo do koupelny si rychle oblíbíte.

Instalace nového zrcadla je mnohem méně náročná než výměna umyvadla, toalety nebo sprchy. Přesto věnujte výběru podstatný čas, protože zrcadlo nechcete vybírat každý rok znovu. Stačí jen zvážit výše uvedené body a představit si, jak bude vaše domácnost fungovat za pár let. Dobré zrcadlo je nezbytnou součástí mnoha místností, zejména vaší koupelny. 

2023-03-01 09:54:59

Další články

Vyberte správné osvětlení do koupelny

22/03/2023
Jak vybrat to nejlepší světlo do koupelny Plánování světla v koupelně získává obvykle jen málo pozornosti. Přitom osvětlení koupelny je v domácnosti jedním z nejdůležitějších. Dokáže malou koupelnu opticky zvětšit a navodit dojem prostorného interié… (Číst více)

Jak vybrat zrcadlo do koupelny

01/03/2023
Jak vybrat zrcadlo do koupelny Během zařizování nové koupelny bývá hlavní pozornost upřená především k novému sprchovému koutu a umyvadlu. Zrcadlo v koupelně se řeší až na poslední chvíli. To je přitom pro naši každodenní přípravu důležité, bez něj … (Číst více)

Kuchyňská baterie je důležitý pomocník

17/02/2023
Dřezová baterie je důležitým pomocníkem v kuchyni Vodovodní baterie ke dřezu je důležitým prvkem v každé kuchyni. Vybírat byste ji měli nejen podle designu, ale především podle nabízených funkcí. Kromě typu baterie se zaměřte na její ovládání, dodat… (Číst více)

Koupelnové topení pro relax a pohodu

10/02/2023
Topení do koupelny pro relax a pohodu Dopřejte si i během zimních měsíců příjemný relax v koupelně. Jde sice o malou místnost, na způsobu jejího vytápění ale hodně záleží. Pro přitápění můžete zvolit kromě běžného radiátoru otopná tělesa, podlahové … (Číst více)

Načítám...