Jak zařídit kuchyň v retro stylu

Jak zařídit kuchyň v retro stylu

Jak zařídit kuchyň v americkém retro stylu 

Dnešní svět je plný umělé inteligence, technologických vychytávek a nepřetržité online komunikace. Chcete si od toho doma odpočinout? Zařiďte si kuchyň v pohodovém retro stylu, kde vypnete raz dva. Kuchyň bude okouzlující a při zapojení barev a originálních designů i hravá. Poradíme vám, na jaké prvky se zaměřit při zařizování retro kuchyně. 

Retro design vychází především z dekády po druhé světové válce. U nás to příliš veselé období nebylo, za oceánem se lidé snažili znovu nadechnout a užívat si naplno života. Tamní designéři vraceli lidem radost, a to pomocí odvážných vzorů a barev. Mezi trendy v retro kuchyních určitě najdete zajímavé tipy, které vás osloví. 

Kostkovaná dlažba 

Charakteristickým rysem retro designu podlahy je šachovnicový styl. Černobílá kostkovaná podlaha, to je to první, co nás při stylu retro napadne. Jde o nadčasovou záležitost, která vás bude dlouho bavit. Zvolit ale klidně můžete jinou barevnou kombinaci, nebo se zaměřit na dlažbu s geometrickým vzorem, kterou zkombinujete s jednobarevnými. 

Pastelové barvy 

Retro styl je hlavně o barvách, proto je tak oblíbený. Interiérům 50. let v Americe dominovaly barvy jako růžová, modrá, žlutá nebo mátově zelená. V ostrém kontrastu k nim byla taky výrazná třešňová červená, často odvážně kombinovaná s černobílou dlažbou. 

Dřezové baterie

Chromová kuchyňská baterie je klasika, kterou nic nezkazíte. Co se zaměřit na jiné barvy? V naší nabídce najdete černé, béžové, i ty se sprchou pro jednodušší mytí nádobí v kuchyňském dřezu.

Retro obklad do kuchyně

Osvěžte obklad kolem kuchyňské linky plochou dlaždic s výrazným dekorem. Fantazii se meze nekladou! Geometrické vzory, pastelové barvy ale i čistě bílá mozaika zasazená do retro kuchyňských skříněk. Existuje spousta způsobů, jak se stěnou pracovat.

Nádobí a další retro doplňky do kuchyně

Retro kuchyně se neobejde bez správně prostřeného stolu. Barevné hliníkové kelímky, mléčné sklo i nádobí z jadeitu - to všechno tehdy frčelo. Hliníkové kelímky byly trendy proto, že doba retra byla spojená s časem na zahradách (třeba při grilování a oslavách), proto muselo nádobí něco vydržet. Ať už vyberete cokoliv, nechte váš stůl klidně prostřený po celý den. 

Světla z nerezové oceli 

Osvětlení, které do kuchyně vyberete, může zůstat bez povšimnutí. Pokud se ale zaměříte na kovové a geometrické tvary, rázem bude všechno jinak. Můžete si pomoci kombinací moderních zapuštěných svítidel a přidat jedno retro světlo nebo dvě, abyste podpořili myšlenku designu. Zkuste starožitnictví, bleší trhy, nebo internetové obchody s použitým zbožím, tam určitě najdete to pravé retro svítidlo.

Mixéry a chlebníky

Výrobci kuchyňských spotřebičů vědí, že retro styl je žádaný. Proto u většiny z nich najdete i speciální řadu v designu let minulých. Obvykle v kombinaci s pastelovými barvami, ale i decentní krémové či bílé. Součástí jsou chromované prvky, aby byl dojem co nejvěrohodnější. 

Polstrované stoličky a snídaňový bar

Barové pulty v kuchyni evokují styl jídelny, který nás něčím baví. Takový pultík se dá skvěle doplnit barovými polstrovanými židličkami. Pokud máte v kuchyni dost místa, abyste si tento prvek mohli dovolit, neváhejte.

Chtěli byste přenést tento styl i do vaší koupelny? Přečtěte si náš článek s tipy pro zařízení retro koupelny.

2022-11-03 13:12:01

Další články

Co rozhoduje při výběru dřezu do kuchyně

23/11/2022
Jak vybrat kuchyňský dřez Nedílnou součástí kuchyňské desky je dřez. Ten vám musí vyhovovat z praktického hlediska na sto procent. Jde o velmi zatěžovanou část vybavení kuchyně, která musí něco vydržet. Dřez by se vám měl na první pohled i líbit a l… (Číst více)

Tipy na barevné kombinace v koupelně

09/11/2022
Tipy na barevné kombinace v koupelně  Nudí vás bílá? Zapojte do interiéru koupelny barvy, které jí dodají život. Barevná kombinace se vám bude líbit i po letech, pokud budete dodržovat několik námi doporučených rad. Pravidlo tří barev  Použijte pr… (Číst více)

Jak zařídit kuchyň v retro stylu

03/11/2022
Jak zařídit kuchyň v americkém retro stylu  Dnešní svět je plný umělé inteligence, technologických vychytávek a nepřetržité online komunikace. Chcete si od toho doma odpočinout? Zařiďte si kuchyň v pohodovém retro stylu, kde vypnete raz dva. Kuchy… (Číst více)

Paneláková koupelna nemusí být umakartová

27/10/2022
Paneláková koupelna nemusí být jen umakart I dnes žije na sídlištích stále kolem tří milionů Čechů. Řada z nich už svůj byt rekonstruovala, a to včetně koupelny. Ve starších, třeba zděděných, bytech ale na umakartové jádro pořád narazíte. Proč byla … (Číst více)

Načítám...