Koupelnové topení pro relax a pohodu

Koupelnové topení pro relax a pohodu

Topení do koupelny pro relax a pohodu

Dopřejte si i během zimních měsíců příjemný relax v koupelně. Jde sice o malou místnost, na způsobu jejího vytápění ale hodně záleží. Pro přitápění můžete zvolit kromě běžného radiátoru otopná tělesa, podlahové vytápění, infrazářiče i jednoduchý přímotop. Jak si z jednotlivých možností vybrat? 

Vytápění by mělo být při plánování rekonstrukce koupelny prioritou především ve starších domech a těžce vytopitelných stavbách. Mezi největší trendy dnes patří především podlahové a infračervené vytápění. Vybírat musíte s ohledem na velikost koupelny a další okolnosti.

Koupelnový radiátor 

Jde o jednoduché a praktické řešení. Jeho nevýhodou je, že neprohřeje místnost, dokud nebude fungovat centrální vytápění. Pokud zvolíte elektrický radiátor, ten už nabízí možnost regulace teploty přesně tak, jak potřebujete. V dnešní době rostoucích cen energií je jen důležité nezapomenout vrátit po opuštění koupelny teplotu na tu původní. Můžete si taky pomoci termostatem. Nevýhodou radiátorů bývala jejich velikost, dnes už si vyberete přesně takový designový radiátor do koupelny, který bude vyhovovat vašim představám. 

Otopný žebřík

V posledních letech je vidět v koupelnách asi nejčastěji otopný žebřík. Obvykle disponují variantou napojení na centrální vytápění, nebo připojení do zásuvky. Když neběží topná sezóna, ohřejete vodu v radiátoru elektřinou. Otopné žebříky mají výhodu v tom, že zároveň slouží jako praktické sušáky na ručníky. Žebřiny můžete doplnit háčky na ručníky. Díky montáži na stěnu navíc šetří místo. Při výběru se zaměřte na maximální provozní teplotu (ta bývá až 110 °C) a počet trubek na radiátoru (může jich být 10 i klidně 40). U radiátoru i otopného žebříku promyslete také materiál otopného tělesa -  doporučujeme klasické lakované.

Infrazářič do koupelny 

Možná si na infračervené zářiče vzpomenete z koupelen vašich prarodičů, nebo jste se jich sami zbavovali během rekonstrukce sádrokartonové koupelny. Dnes mají v koupelně také svoje místo, musíme ale doplnit, že ty dnešní umí mnohem efektivněji využít spotřebovanou elektřinu. Současné infrazářiče do koupelny jsou založené na principu topných desek, to znamená, že neohřívají vzduch, ale objekty, ve kterých se akumuluje teplo. Topné panely do koupelny mohou mít mnoho podob, vypadat třeba jako nástěnné obrazy, plakáty, nebo dokonce zarámované fotografie. Montáž je jednoduchá, stačí je zavěsit na stěnu a zapojit do zásuvky. V porovnání s elektrickým topením jsou úspornější.

Podlahové vytápění

Pokud jste už někdy zažili pocit z podlahového vytápění, dáte nám za pravdu, že jde o velmi příjemnou záležitost. Ten pocit, když bosou nohou došlápnete na podlahu, která hřeje! Pokud neplánujete větší rekonstrukci, ale chcete topením doplnit jen koupelnu, hodí se využít topné rohože. Jejich předností je snadná instalace a nízký stavební profil. Velkou výhodou tohoto typu topení je úspora energie. Nemusíte s nimi totiž dosáhnout tak vysoké teploty, jako u ostatních typů vytápění. Na druhou stranu pořízení topné rohože je nákladnější než u elektrického sušáku na ručníky

Výběr koupelnového topení konzultujte s odborníky. Vybírejte dle jejich rad a podle typu vaší koupelny. Nezapomeňte myslet i na výkon, otopný žebřík na ručníky nevytopí velkou koupelnu tak rychle, jako infračervené zářiče. Pokud si nevíte rady, jsme tu pro vás. Kontaktujte nás!

2023-02-10 08:27:53

Další články

Vyberte správné osvětlení do koupelny

22/03/2023
Jak vybrat to nejlepší světlo do koupelny Plánování světla v koupelně získává obvykle jen málo pozornosti. Přitom osvětlení koupelny je v domácnosti jedním z nejdůležitějších. Dokáže malou koupelnu opticky zvětšit a navodit dojem prostorného interié… (Číst více)

Jak vybrat zrcadlo do koupelny

01/03/2023
Jak vybrat zrcadlo do koupelny Během zařizování nové koupelny bývá hlavní pozornost upřená především k novému sprchovému koutu a umyvadlu. Zrcadlo v koupelně se řeší až na poslední chvíli. To je přitom pro naši každodenní přípravu důležité, bez něj … (Číst více)

Kuchyňská baterie je důležitý pomocník

17/02/2023
Dřezová baterie je důležitým pomocníkem v kuchyni Vodovodní baterie ke dřezu je důležitým prvkem v každé kuchyni. Vybírat byste ji měli nejen podle designu, ale především podle nabízených funkcí. Kromě typu baterie se zaměřte na její ovládání, dodat… (Číst více)

Koupelnové topení pro relax a pohodu

10/02/2023
Topení do koupelny pro relax a pohodu Dopřejte si i během zimních měsíců příjemný relax v koupelně. Jde sice o malou místnost, na způsobu jejího vytápění ale hodně záleží. Pro přitápění můžete zvolit kromě běžného radiátoru otopná tělesa, podlahové … (Číst více)

Načítám...