Koupelnové topení pro relax a pohodu

Koupelnové topení pro relax a pohodu

Topení do koupelny pro relax a pohodu

Dopřejte si i během zimních měsíců příjemný relax v koupelně. Jde sice o malou místnost, na způsobu jejího vytápění ale hodně záleží. Pro přitápění můžete zvolit kromě běžného radiátoru otopná tělesa, podlahové vytápění, infrazářiče i jednoduchý přímotop. Jak si z jednotlivých možností vybrat? 

Vytápění by mělo být při plánování rekonstrukce koupelny prioritou především ve starších domech a těžce vytopitelných stavbách. Mezi největší trendy dnes patří především podlahové a infračervené vytápění. Vybírat musíte s ohledem na velikost koupelny a další okolnosti.

Koupelnový radiátor 

Jde o jednoduché a praktické řešení. Jeho nevýhodou je, že neprohřeje místnost, dokud nebude fungovat centrální vytápění. Pokud zvolíte elektrický radiátor, ten už nabízí možnost regulace teploty přesně tak, jak potřebujete. V dnešní době rostoucích cen energií je jen důležité nezapomenout vrátit po opuštění koupelny teplotu na tu původní. Můžete si taky pomoci termostatem. Nevýhodou radiátorů bývala jejich velikost, dnes už si vyberete přesně takový designový radiátor do koupelny, který bude vyhovovat vašim představám. 

Otopný žebřík

V posledních letech je vidět v koupelnách asi nejčastěji otopný žebřík. Obvykle disponují variantou napojení na centrální vytápění, nebo připojení do zásuvky. Když neběží topná sezóna, ohřejete vodu v radiátoru elektřinou. Otopné žebříky mají výhodu v tom, že zároveň slouží jako praktické sušáky na ručníky. Žebřiny můžete doplnit háčky na ručníky. Díky montáži na stěnu navíc šetří místo. Při výběru se zaměřte na maximální provozní teplotu (ta bývá až 110 °C) a počet trubek na radiátoru (může jich být 10 i klidně 40). Porozhlédněte se po otopných žebřících od české značky ISAN. U radiátoru i otopného žebříku promyslete také materiál otopného tělesa -  doporučujeme klasické lakované.

Infrazářič do koupelny 

Možná si na infračervené zářiče vzpomenete z koupelen vašich prarodičů, nebo jste se jich sami zbavovali během rekonstrukce sádrokartonové koupelny. Dnes mají v koupelně také svoje místo, musíme ale doplnit, že ty dnešní umí mnohem efektivněji využít spotřebovanou elektřinu. Současné infrazářiče do koupelny jsou založené na principu topných desek, to znamená, že neohřívají vzduch, ale objekty, ve kterých se akumuluje teplo. Topné panely do koupelny mohou mít mnoho podob, vypadat třeba jako nástěnné obrazy, plakáty, nebo dokonce zarámované fotografie. Montáž je jednoduchá, stačí je zavěsit na stěnu a zapojit do zásuvky. V porovnání s elektrickým topením jsou úspornější.

Podlahové vytápění

Pokud jste už někdy zažili pocit z podlahového vytápění, dáte nám za pravdu, že jde o velmi příjemnou záležitost. Ten pocit, když bosou nohou došlápnete na podlahu, která hřeje! Pokud neplánujete větší rekonstrukci, ale chcete topením doplnit jen koupelnu, hodí se využít topné rohože. Jejich předností je snadná instalace a nízký stavební profil. Velkou výhodou tohoto typu topení je úspora energie. Nemusíte s nimi totiž dosáhnout tak vysoké teploty, jako u ostatních typů vytápění. Na druhou stranu pořízení topné rohože je nákladnější než u elektrického sušáku na ručníky

Výběr koupelnového topení konzultujte s odborníky. Vybírejte dle jejich rad a podle typu vaší koupelny. Nezapomeňte myslet i na výkon, otopný žebřík na ručníky nevytopí velkou koupelnu tak rychle, jako infračervené zářiče. Pokud si nevíte rady, jsme tu pro vás. Kontaktujte nás!

10. 02. 2023

Šárka Žáková
Již 10 let se profesionálně věnuji koupelnovému vybavení. Na začátku mé kariéry jsem měla na starosti i reklamace, což mi poskytlo cenné zkušenosti a pochopení složitosti oboru. Nyní se zaměřuji na péči o velkoobchodní klienty a psaní článků pro náš magazín.

Jsem zastánkyní názoru, že kombinace krásy a funkčnosti je klíčová pro každou koupelnu. Mám radost ze čtenářů, kteří se některé z mých tipů rozhodli ve své koupelně zrealizovat. Věřím, že každý čtenář našeho magazínu si zaslouží koupelnu svých snů. Jsem tu, abych pomohla tuto vizi uskutečnit.

Šárka Žáková, vaše průvodkyně tipy pro vybavení koupelny.

Další články

Jak vybrat kvalitní sprchový box

09/04/2024
Jak poznáte kvalitní sprchový box Hledáte kompaktní systém, který bude mít veškeré potřebné vybavení sprchového koutu? Zaměřte se na možnost nákupu sprchového boxu. Odpadne vám spousta starostí s instalací. Získáte kompletní sprchový kout včetně van… (Číst více)

Vyberte si do koupelny ideální sprchovou vaničku

20/03/2024
Jak vybrat ideální sprchovou vaničku Chcete do vaší koupelny instalovat sprchový kout s vaničkou? Na výběr máte různé možnosti pro tvar sprchové vaničky i materiál, ze kterého bude vyrobená. Při rozhodování byste měli vzít v úvahu nejen design, ale … (Číst více)

Vybavení moderní koupelny

23/02/2024
Vybavení moderní koupelny Toužíte po chytré koupelně, která splní všechna vaše přání? Moderní koupelnové vybavení to dokáže. Zajistí dlouhodobý komfort v koupelně a reaguje okamžitě na vaše individuální požadavky. V našem článku přinášíme tipy, jak … (Číst více)

Dvojité umyvadlo v koupelně má spoustu výhod

14/02/2024
Dvojumyvadla ušetří čas v koupelně Známe několik způsobů, kterými si každodenní čas v koupelně zpříjemnit. Mezi takové prvky vybavení patří dvojumyvadla. Vyřeší efektivně věčný problém obsazených koupelen a boje o umyvadlo během ranního shonu. Nejví… (Číst více)

Načítám...