Malá světlá koupelna

Malá světlá koupelna

Malá koupelna potřebuje světlo a pořádek

Malá koupelna je jen tak dobrá, jako její uspořádání. Důležité je proto pečlivé plánování. Ideální je na to 3D plánovač koupelen, do kterého zasadíte potřebné díly koupelny. Možná pak i zjistíte, že na tom s místem nejste zase tak špatně. Na co dalšího si dát při plánování malé koupelny pozor?

Světlé obklady i nábytek

Světlé barvy prostor rozšiřují. Proto v malém prostoru využívejte bílou a světle šedou na obklady i dlažbu. Vybírejte spíše jejich velké formáty, které působí vzdušněji, než drobná dlažba. Zaměřte se zároveň na takové, které jsou lesklé a budou odrážet světlo. Tím opět pomohou vaši koupelnu trochu opticky přifouknout. To samé platí o vybavení koupelny - nábytku, dekoracích i spotřebičích. Volte světlé a studené tóny, které místnost pocitově rozšíří. Uvažujete o dekoru dřeva? I tady volte javor, jasan a další světlé druhy.

Bojíte se, že to bude koupelna v záplavě bílé trochu nudná? Můžete ji rozsvítit výrazným barevným prvkem, ať už to bude závěs do koupelny, některá ze skříněk, nebo vzor dlaždic. Skvělým řešením jsou i texturované dlaždice. Takové obklady dodají malé koupelně krásný hmatový prvek a povrchem kontrastují s obyčejnými bílými dlaždicemi. Přidejte třeba malý koberec ve vintage stylu pro jemný barevný nádech. 

Nainstalujte velké zrcadlo

Velké koupelnové zrcadlo přidá na prostoru tím, že odráží světlo. Proto hledejte ten největší možný rozměr, který vaše koupelna dovoluje. Myslete na to, že bezrámová zrcadla dodávají pocit většího prostoru více, než ta zarámovaná. Chytrým řešením je i zrcadlová skříňka, která nabízí spoustu místa pro uložení kosmetiky a dalších pomůcek pro hygienu.

Koupelnu opticky zdvojnásobíte, pokud použijete skříňky, které mají na svém povrchu zrcadlo. Myslete ale na to, že jejich nevýhodou bude potřebná pravidelné péče o sklo. 

Věšte všechno po stěnách 

Vybírejte závěsné skříňky, které jednoduše přimontujete na stěnu. Pokud už něco musí stát na nožičkách, pořiďte si regál do koupelny s tenkými nohami. Čím víc místa na podlaze zůstane, tím vzdušnější pocit z koupelny budete mít. 

Čisté a jasné osvětlení 

Udržujte světlo světlé. Co tím myslíme? Zaměřte se na bílá stínidla, která pomohou zvýšit jas. Zakomponujte i led osvětlení do koupelny. Pokud máte v koupelně okno, zakrývejte ho jenom v nezbytných chvílích. Pořídit si můžete i neprůhledné fólie na okno do koupelny, které jsou průsvitné. 

Nechte jen nezbytné doplňky

Drobné doplňky jako vázičky, mističky a drobné koberečky vypadají fajn, díky nim působí malá koupelna přítulně. Pokud ale nemají svoje dané místo a využití, můžou dělat nepořádek. Sběratelé různých věcí by se měli mít na pozoru a u malých koupelen si střádání předmětů odpustit. Odstranit už nadělaný nepořádek nic nestojí a uvidíte, že se vám bude v koupelně o dost líp dýchat. 

Jak sběratele přesvědčit o tom, že daný kousek v koupelně nepotřebuje? Jednoduše si u něj řekněte, zda má nějakou funkční hodnotu a nebo vám dělá radost. Pokud ani jedno, pryč s tím. 

Bezrámový sprchový kout

Největší položkou v koupelně je vana nebo sprcha. Bezrámové sprchové kouty i vanové zástěny mají čisté linie bez rušivých spojů. Proto je jejich výběr pro malou koupelnu to pravé. Víc rad k tomu, jak vybrat sprchový kout, získáte v našem článku. 

2022-09-13 08:21:41

Další články

Jak umýt sprchový kout

30/09/2022
Jak umýt sprchový kout  V koupelně se daří vodnímu kameni i plísním. Během jejího úklidu nám dávají nejvíc zabrat skla koutu a spáry mezi obklady. V následujícím článku vám poradíme, čím dobře vyčistit sprchový kout. Jak odstranit veškerý vodní káme… (Číst více)

Dřevěná koupelna

20/09/2022
Dřevěná koupelna - zásadní je volba dřeva a správná péče Kombinace dřeva a vlhkosti je pro většinu z nás recept na katastrofu. S pečlivým zpracováním detailů a promyšleným výběrem druhu dřeva jde ale naopak o ideální materiál pro každé místo. Dřevo … (Číst více)

Malá světlá koupelna

13/09/2022
Malá koupelna potřebuje světlo a pořádek Malá koupelna je jen tak dobrá, jako její uspořádání. Důležité je proto pečlivé plánování. Ideální je na to 3D plánovač koupelen, do kterého zasadíte potřebné díly koupelny. Možná pak i zjistíte, že na tom … (Číst více)

Jak vybrat sprchovou hlavici

05/09/2022
Jak vybrat sprchovou hlavici Ranní sprcha nastartuje váš nový den, při té večerní chcete zase příjemně relaxovat. Vybíráte nový sprchový set a nevíte, na jaké parametry se u sprchové hlavice zaměřit? Pečlivě zvolené detaily vám zpříjemní život a udě… (Číst více)

Načítám...