Poradíme s výběrem elektronického bidetu

Poradíme s výběrem elektronického bidetu

Zvažujete nákup elektronického bidetu? Poradíme, který vybrat.

Elektronický bidet dnes představuje nejvyšší možný stupeň precizní intimní hygieny. Pomáhá při léčbě hemeroidů i potížích se zácpou. Ocení ho senioři, lidé se zdravotním handicapem, ženy po porodu či v období menstruace. Usnadní také péči maminkám malých dětí, které se v prvních letech učí základním hygienickým návykům.

Proč koupit elektronický bidet

Pocit čistoty a svěžesti. To je hlavní důvod, proč si elektronický bidet pořídit. Jeho využití oceníte i ve chvílích, kdy máte s intimní hygienou ze zdravotních důvodů problémy. Různé typy proudů pomáhají tehdy, kdy je bolestivé dotknout se intimních partií, a to například po porodu, operaci nebo úrazu. Pokud je součástí takového bidetu i vysoušeč, je jeho použití opravdovým komfortem. 

Rozdíl mezi bidetovým sedátkem a sprchovou toaletou

Na trhu existují dva typy elektronických bidetů - elektronické bidetové sedátko a tzv. sprchová toaleta. Sedátko jednoduše připevníte na mísu a díky tomu máte svůj bidet na stávajícím WC. Jen si dejte pozor na to, abyste vybrali správný rozměr podle WC mísy

Sprchová toaleta je kompletní zařízení. Je elegantní a praktická, její pořizovací cena je ale v porovnání se sedátkem násobně vyšší. Vaši koupelnu ale promění ve stylovou a designovou místnost. Pokud si ji můžete dovolit, neváhejte.

Jak vybrat elektronický bidet

Při výběru elektronického bidetu se především zaměřte na varianty sprchových ramen a proudů, způsob ohřevu vody, možnosti údržby a další doplňkové funkce. Z názvu je jasné, že takový bidet potřebuje přívod elektřiny. Při plánování koupelny myslete na to, že u bidetu je potřeba instalovat zásuvku (maximální vzdálenost je 1, 5 metru).

Typy sprchových ramen a proudů

Nastavitelná sprchová ramena hrají u bidetů důležitou roli. Hledejte ideálně takový, který má dvě. Jeden s hlavním proudem určený pro anální otvor a druhý přední pro dámskou intimní hygienu. Nejpreciznější elektronické bidety nabízejí i masážní proud, dětskou sprchu, otáčející se sprchu a další procedury. 

Způsob ohřevu vody

Zaměřte se na způsob ohřevu vody a příkon elektřiny, abyste měli pro použití vždy zásobu teplé vody. Ideální je příkon alespoň 850 W. Díky tomu teplá voda nedojde a zbyde jí dost i pro další členy rodiny. Zajímejte se taky o počet stupňů nastavení teploty vody.

Údržba elektronického bidetu

Vyberte si takový bidet, jehož součástí jsou i programy na čištění jednotlivých komponentů a další funkce. Nejpropracovanější bidety nabízejí automatické čištění sprchových ramen, vyměnitelné sprchové hlavice, antibakteriální kryt trysek i toaletní mísu bez okrajů. Povrch je navíc ošetřený speciální úpravou pro snadné čištění. 

Na trhu najdete i samostatně stojící bidety a bidetové spršky. V čem jsou jiné? Přečtěte si náš článek o tom, jak funguje bidetová sprška a jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými bidety. 

15. 05. 2023

Šárka Žáková
Již 10 let se profesionálně věnuji koupelnovému vybavení. Na začátku mé kariéry jsem měla na starosti i reklamace, což mi poskytlo cenné zkušenosti a pochopení složitosti oboru. Nyní se zaměřuji na péči o velkoobchodní klienty a psaní článků pro náš magazín.

Jsem zastánkyní názoru, že kombinace krásy a funkčnosti je klíčová pro každou koupelnu. Mám radost ze čtenářů, kteří se některé z mých tipů rozhodli ve své koupelně zrealizovat. Věřím, že každý čtenář našeho magazínu si zaslouží koupelnu svých snů. Jsem tu, abych pomohla tuto vizi uskutečnit.

Šárka Žáková, vaše průvodkyně tipy pro vybavení koupelny.

Další články

Jak vybrat kvalitní sprchový box

09/04/2024
Jak poznáte kvalitní sprchový box Hledáte kompaktní systém, který bude mít veškeré potřebné vybavení sprchového koutu? Zaměřte se na možnost nákupu sprchového boxu. Odpadne vám spousta starostí s instalací. Získáte kompletní sprchový kout včetně van… (Číst více)

Vyberte si do koupelny ideální sprchovou vaničku

20/03/2024
Jak vybrat ideální sprchovou vaničku Chcete do vaší koupelny instalovat sprchový kout s vaničkou? Na výběr máte různé možnosti pro tvar sprchové vaničky i materiál, ze kterého bude vyrobená. Při rozhodování byste měli vzít v úvahu nejen design, ale … (Číst více)

Vybavení moderní koupelny

23/02/2024
Vybavení moderní koupelny Toužíte po chytré koupelně, která splní všechna vaše přání? Moderní koupelnové vybavení to dokáže. Zajistí dlouhodobý komfort v koupelně a reaguje okamžitě na vaše individuální požadavky. V našem článku přinášíme tipy, jak … (Číst více)

Dvojité umyvadlo v koupelně má spoustu výhod

14/02/2024
Dvojumyvadla ušetří čas v koupelně Známe několik způsobů, kterými si každodenní čas v koupelně zpříjemnit. Mezi takové prvky vybavení patří dvojumyvadla. Vyřeší efektivně věčný problém obsazených koupelen a boje o umyvadlo během ranního shonu. Nejví… (Číst více)

Načítám...