Poradíme s výběrem elektronického bidetu

Poradíme s výběrem elektronického bidetu

Zvažujete nákup elektronického bidetu? Poradíme, který vybrat.

Elektronický bidet dnes představuje nejvyšší možný stupeň precizní intimní hygieny. Pomáhá při léčbě hemeroidů i potížích se zácpou. Ocení ho senioři, lidé se zdravotním handicapem, ženy po porodu či v období menstruace. Usnadní také péči maminkám malých dětí, které se v prvních letech učí základním hygienickým návykům.

Proč koupit elektronický bidet

Pocit čistoty a svěžesti. To je hlavní důvod, proč si elektronický bidet pořídit. Jeho využití oceníte i ve chvílích, kdy máte s intimní hygienou ze zdravotních důvodů problémy. Různé typy proudů pomáhají tehdy, kdy je bolestivé dotknout se intimních partií, a to například po porodu, operaci nebo úrazu. Pokud je součástí takového bidetu i vysoušeč, je jeho použití opravdovým komfortem. 

Rozdíl mezi bidetovým sedátkem a sprchovou toaletou

Na trhu existují dva typy elektronických bidetů - elektronické bidetové sedátko a tzv. sprchová toaleta. Sedátko jednoduše připevníte na mísu a díky tomu máte svůj bidet na stávajícím WC. Jen si dejte pozor na to, abyste vybrali správný rozměr podle WC mísy

Sprchová toaleta je kompletní zařízení. Je elegantní a praktická, její pořizovací cena je ale v porovnání se sedátkem násobně vyšší. Vaši koupelnu ale promění ve stylovou a designovou místnost. Pokud si ji můžete dovolit, neváhejte.

Jak vybrat elektronický bidet

Při výběru elektronického bidetu se především zaměřte na varianty sprchových ramen a proudů, způsob ohřevu vody, možnosti údržby a další doplňkové funkce. Z názvu je jasné, že takový bidet potřebuje přívod elektřiny. Při plánování koupelny myslete na to, že u bidetu je potřeba instalovat zásuvku (maximální vzdálenost je 1, 5 metru).

Typy sprchových ramen a proudů

Nastavitelná sprchová ramena hrají u bidetů důležitou roli. Hledejte ideálně takový, který má dvě. Jeden s hlavním proudem určený pro anální otvor a druhý přední pro dámskou intimní hygienu. Nejpreciznější elektronické bidety nabízejí i masážní proud, dětskou sprchu, otáčející se sprchu a další procedury. 

Způsob ohřevu vody

Zaměřte se na způsob ohřevu vody a příkon elektřiny, abyste měli pro použití vždy zásobu teplé vody. Ideální je příkon alespoň 850 W. Díky tomu teplá voda nedojde a zbyde jí dost i pro další členy rodiny. Zajímejte se taky o počet stupňů nastavení teploty vody.

Údržba elektronického bidetu

Vyberte si takový bidet, jehož součástí jsou i programy na čištění jednotlivých komponentů a další funkce. Nejpropracovanější bidety nabízejí automatické čištění sprchových ramen, vyměnitelné sprchové hlavice, antibakteriální kryt trysek i toaletní mísu bez okrajů. Povrch je navíc ošetřený speciální úpravou pro snadné čištění. 

Na trhu najdete i samostatně stojící bidety a bidetové spršky. V čem jsou jiné? Přečtěte si náš článek o tom, jak funguje bidetová sprška a jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými bidety. 

2023-05-15 14:24:08

Další články

5 nejčastějších chyb při rekonstrukci koupelny. Jak se jim vyhnout?

15/05/2023
Zařídit koupelnu není jen tak. Už při plánování se často dopouštíme mnoha přehmatů, které mohou mít celkem nepříjemné následky. Přečtěte si jedny z nejčastějších chyb v koupelně, kterých se lidé dopouští. 1. Malá koupelna, hodně vybavení Nesnažte s… (Číst více)

Co jsou termostatické baterie a jak fungují?

15/05/2023
Kolikrát se vám během sprchování v koupelně náhle změní teplota vody? Obvykle se při náhlém, neočekávaném (a nevítaném) proudu studené nebo horké vody, který naruší chvíli klidu a relaxace ve sprše, leknete. Termostatické baterie tomu zabraňují, prot… (Číst více)

Poradíme s výběrem elektronického bidetu

15/05/2023
Zvažujete nákup elektronického bidetu? Poradíme, který vybrat. Elektronický bidet dnes představuje nejvyšší možný stupeň precizní intimní hygieny. Pomáhá při léčbě hemeroidů i potížích se zácpou. Ocení ho senioři, lidé se zdravotním handicapem, ženy… (Číst více)

Koupelnové doplňky

15/05/2023
Koupelnové doplňky jsou klíčovým prvkem každé moderní koupelny. Nejen, že dokážou vylepšit vzhled koupelny, ale také mohou být velmi praktické a pomáhají udržovat koupelnu čistou a uklizenou. V tomto článku si představíme několik koupelnových doplňků… (Číst více)

Načítám...