Poradíme s výběrem elektronického bidetu

Poradíme s výběrem elektronického bidetu

Zvažujete nákup elektronického bidetu? Poradíme, který vybrat.

Elektronický bidet dnes představuje nejvyšší možný stupeň precizní intimní hygieny. Pomáhá při léčbě hemeroidů i potížích se zácpou. Ocení ho senioři, lidé se zdravotním handicapem, ženy po porodu či v období menstruace. Usnadní také péči maminkám malých dětí, které se v prvních letech učí základním hygienickým návykům.

Proč koupit elektronický bidet

Pocit čistoty a svěžesti. To je hlavní důvod, proč si elektronický bidet pořídit. Jeho využití oceníte i ve chvílích, kdy máte s intimní hygienou ze zdravotních důvodů problémy. Různé typy proudů pomáhají tehdy, kdy je bolestivé dotknout se intimních partií, a to například po porodu, operaci nebo úrazu. Pokud je součástí takového bidetu i vysoušeč, je jeho použití opravdovým komfortem. 

Rozdíl mezi bidetovým sedátkem a sprchovou toaletou

Na trhu existují dva typy elektronických bidetů - elektronické bidetové sedátko a tzv. sprchová toaleta. Sedátko jednoduše připevníte na mísu a díky tomu máte svůj bidet na stávajícím WC. Jen si dejte pozor na to, abyste vybrali správný rozměr podle WC mísy

Sprchová toaleta je kompletní zařízení. Je elegantní a praktická, její pořizovací cena je ale v porovnání se sedátkem násobně vyšší. Vaši koupelnu ale promění ve stylovou a designovou místnost. Pokud si ji můžete dovolit, neváhejte.

Jak vybrat elektronický bidet

Při výběru elektronického bidetu se především zaměřte na varianty sprchových ramen a proudů, způsob ohřevu vody, možnosti údržby a další doplňkové funkce. Z názvu je jasné, že takový bidet potřebuje přívod elektřiny. Při plánování koupelny myslete na to, že u bidetu je potřeba instalovat zásuvku (maximální vzdálenost je 1, 5 metru).

Typy sprchových ramen a proudů

Nastavitelná sprchová ramena hrají u bidetů důležitou roli. Hledejte ideálně takový, který má dvě. Jeden s hlavním proudem určený pro anální otvor a druhý přední pro dámskou intimní hygienu. Nejpreciznější elektronické bidety nabízejí i masážní proud, dětskou sprchu, otáčející se sprchu a další procedury. 

Způsob ohřevu vody

Zaměřte se na způsob ohřevu vody a příkon elektřiny, abyste měli pro použití vždy zásobu teplé vody. Ideální je příkon alespoň 850 W. Díky tomu teplá voda nedojde a zbyde jí dost i pro další členy rodiny. Zajímejte se taky o počet stupňů nastavení teploty vody.

Údržba elektronického bidetu

Vyberte si takový bidet, jehož součástí jsou i programy na čištění jednotlivých komponentů a další funkce. Nejpropracovanější bidety nabízejí automatické čištění sprchových ramen, vyměnitelné sprchové hlavice, antibakteriální kryt trysek i toaletní mísu bez okrajů. Povrch je navíc ošetřený speciální úpravou pro snadné čištění. 

Na trhu najdete i samostatně stojící bidety a bidetové spršky. V čem jsou jiné? Přečtěte si náš článek o tom, jak funguje bidetová sprška a jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými bidety. 

2018-06-08 12:13:13


Další články

Druhy sprchových baterií

09/08/2022
Jak na výběr sprchové baterie do koupelny Pro skvělý zážitek ze sprchování je důležité vybavení, které má kout uvnitř. Sami jste  určitě zažili někdy v hotelu úžasný pocit ze sprchy, zatímco doma je sprchování vlastně jenom rutinní očista. Pořiď… (Číst více)

Jak vybrat sprchový kout

09/08/2022
Vybíráte sprchový kout? Poradíme, čím se řídit Možností, podle kterých vybrat sprchový kout, je hned několik. Klíčové jsou dispozice vaší koupelny. Důležité jsou samozřejmě i vaše požadavky na design a tvar. Buďte chytří a myslete na několik let dop… (Číst více)

Jak vyčistit granitový dřez

20/07/2022
Granitový dřez je dnes v kuchyních stále více oblíbený. Je matný, díky tomu vypadá moderně. Jeho velkou výhodou je i to, že na něm nejsou vidět zaschlé kapky. Granit obsahuje vysoké procento žuly a také přírodní písky. Materiál je velmi odolný proti … (Číst více)

Retro styl koupelně sluší

07/07/2022
Koupelnu v retro stylu si zamilujete. Na co myslet při plánování Retro styl přináší sympatický nádech nostalgie. Navozuje pohodovou a uklidňující atmosféru, proto nás tak baví. Koupelna s dotykem starých časů může mít mnoho tváří. Typické jsou pro… (Číst více)

Načítám...