Vybavení moderní koupelny

Vybavení moderní koupelny

Vybavení moderní koupelny

Toužíte po chytré koupelně, která splní všechna vaše přání? Moderní koupelnové vybavení to dokáže. Zajistí dlouhodobý komfort v koupelně a reaguje okamžitě na vaše individuální požadavky. V našem článku přinášíme tipy, jak naplánovat koupelnu.

Designové sprchové kouty

Skleněné sprchové kouty jsou dnes jasným trendem všech koupelen. Je jen na vás, zda si vyberete ten s instalací na sprchovou vaničku nebo přímo na podlahu. Hledáte takový, který do interiéru koupelny zapadne nejcitlivěji? Zaměřte se na zástěny do sprchového koutu walk-in. Nemá klasický rám koutu a sprchové dveře, proto působí velmi vzdušně. Nejlépe se zástěna vyjímá ve variantě sprchový kout bez vaničky, kdy je voda odváděná odtokovými žlaby umístěnými přímo v podlaze. 

Inteligentní zrcadlo s LED osvětlením

Zrcadla s integrovaným LED osvětlením už nejsou novinkou, mohou mít ale skvělé dodatečné funkce. Patří mezi ně možnost časování, dotykový vypínač, technologie bránící zamlžování, LED hodiny a zabudované kosmetické zrcátko. Skvělý je i detektor pohybu, který zrcadlo rozsvítí, jakmile se k němu přiblížíte. Po vašem vzdálení se zase zhasne. 

Komfortní podlahové vytápění

Ve všech místnostech doma se chceme cítit příjemně, největší nároky ale klademe na koupelnu. Užijte si v chladných dnech luxusní pocit v podobě vyhřáté dlažby vaší koupelny. Postarají se o to topné rohože. Bačkory můžete nechat za dveřmi a vychutnat si požitek podobný pobytu v lázních.

Chytré koupelnové doplňky pro dokonalou hygienu

Dnešní svět technologií nezapomíná ani na koupelnové vybavení. Mezi praktické pomocníky v koupelně patří například:

Elektrický topný žebřík

Topné těleso se postará o to, aby bylo ve vaší koupelně teplo a vaše ručníky vždy suché a svěží.

Chytré toaletní sedátko

Závěsná WC mísa a chytré bidetové sedátko poskytne komfortní zážitek při každé návštěvě. Může mít funkci nahřívání, bidetové spršky a po každém použití i funkci automatického čištění.

Bezdotykový dávkovač mýdla 

Hygienicky nejdokonalejší způsob aplikace mýdla. Minimalizuje přenos bakterií. Dávkuje přesně takové množství, jaké potřebujete. 

Infračervený topný panel do koupelny

Na první pohled může vypadat jako luxusní umělecký kousek, jeho hlavním benefitem jsou jeho vlastnosti. Infračervené záření ohřívá desku, která šíří teplo do místnosti. Můžete si pořídit jedno i více a ovládat je pomocí chytrého telefonu, dálkového ovládání nebo ovládacího panelu.  

Moderní pračky

Pračky, které představuje například řada Logic značky Asko, se vyznačují elegantním designem s čistými liniemi a propracovaným panelem, displejem i přední částí pračky. Moderní pračky disponují řadou funkcí, které dříve nebyly na trhu dostupné. Jsou jimi například funkce Aqua Safe™ system, Quattro Construction™ - otáčky bez vibrací nebo režim pro alergiky. Zajímavou funkcí je i funkce proti pomačkání prádla.

Pořiďte si technologie šetřící vodu

Moderní spotřebiče v kuchyni umí šetřit energii. Chtějte to samé po těch v koupelně! Vyberte si sprchové hlavice a hlavové sprchy, které chytře využívají vodu a obsahují i perlátor. Ten přidává do vody vzduch a tím ji přirozeně šetří, vy přitom při dopadu na pokožku nepoznáte rozdíl v tlaku.

Umyvadlová baterie může také obsahovat perlátor, vodu distribuuje stejně efektivně. V našem sortimentu najdete i úsporné splachovací systémy s duálním splachováním. Podle potřeby si sami zvolíte adekvátní objem vody využívané pro spláchnutí. Díky splachování v nižším objemu vody výrazně snížíte své roční náklady na vodu a šetříte i životní prostředí.

Vodovodní baterie do koupelny u nás můžete vybírat z nepřeberného množství designů. Vedle klasických nerezových povrchů kovové barvy vás osloví černé, bílé i ty mosazné. Nezapomeňte, že umyvadlová, sprchová i vanová baterie by spolu měly ladit. 

Úložné prostory a uspořádání

Potrpíte si na organizování věcí a chcete mít v koupelně vždy pořádek? Nemusí jít o nesplnitelné přání, stačí si jen chytře zvolit koupelnový nábytek, který vám v tom pomůže. Skryté přídavné závěsné skříňky do koupelny a praktické úložné systémy vám poskytnou dostatek místa pro uložení všeho potřebného. 

Designové prvky interiéru

Nemáte jasnou představu, jak by vaše nová koupelna měla vypadat? Hledejte inspiraci na internetu a určitě najdete interiér koupelny, který by se líbil i vám doma. Moderní koupelnový nábytek a vybavení dnes nabízí tolik možností. Máte rádi zeleň? Pak se nebojte tapet s motivy džungle, zapojte dřevěný nábytek i masivní desku pod umyvadlo a rostliny, kterým se v koupelně dobře daří. Potrpíte si na minimalismus? Budou vás bavit betonové prvky. Chcete zažít luxus? Zaměřte se na vybavení z mramoru, zlaté prvky nebo skleněné umyvadlo na desku, které na sebe v kombinaci s designovou umyvadlovou baterií ihned strhne pozornost.

Při výběru moderního vybavení do koupelny musíte zohlednit nejen design, ale i funkčnost a kvalitu provedení. Doporučujeme vybrat takové prvky, které nejen vyhovují vašemu stylu, ale také splňují potřeby všech členů domácnosti a jsou dlouhodobě odolné.

23. 02. 2024

Šárka Žáková
Již 10 let se profesionálně věnuji koupelnovému vybavení. Na začátku mé kariéry jsem měla na starosti i reklamace, což mi poskytlo cenné zkušenosti a pochopení složitosti oboru. Nyní se zaměřuji na péči o velkoobchodní klienty a psaní článků pro náš magazín.

Jsem zastánkyní názoru, že kombinace krásy a funkčnosti je klíčová pro každou koupelnu. Mám radost ze čtenářů, kteří se některé z mých tipů rozhodli ve své koupelně zrealizovat. Věřím, že každý čtenář našeho magazínu si zaslouží koupelnu svých snů. Jsem tu, abych pomohla tuto vizi uskutečnit.

Šárka Žáková, vaše průvodkyně tipy pro vybavení koupelny.

Další články

Koupelnová baterie může být i ozdobou

24/04/2024
Vodovodní baterie do koupelny může být ozdobou  Vodovodní baterie, kdysi jen ryze funkční vybavení k regulaci toku vodu, se staly důležitými designovými prvky dnešních koupelen i kuchyní. Taková baterie upoutá pozornost vašich hostů na první pohled.… (Číst více)

Jak vybrat kvalitní sprchový box

09/04/2024
Jak poznáte kvalitní sprchový box Hledáte kompaktní systém, který bude mít veškeré potřebné vybavení sprchového koutu? Zaměřte se na možnost nákupu sprchového boxu. Odpadne vám spousta starostí s instalací. Získáte kompletní sprchový kout včetně van… (Číst více)

Vyberte si do koupelny ideální sprchovou vaničku

20/03/2024
Jak vybrat ideální sprchovou vaničku Chcete do vaší koupelny instalovat sprchový kout s vaničkou? Na výběr máte různé možnosti pro tvar sprchové vaničky i materiál, ze kterého bude vyrobená. Při rozhodování byste měli vzít v úvahu nejen design, ale … (Číst více)

Vybavení moderní koupelny

23/02/2024
Vybavení moderní koupelny Toužíte po chytré koupelně, která splní všechna vaše přání? Moderní koupelnové vybavení to dokáže. Zajistí dlouhodobý komfort v koupelně a reaguje okamžitě na vaše individuální požadavky. V našem článku přinášíme tipy, jak … (Číst více)

Načítám...