Jak pečovat o umyvadlo?

Jak pečovat o umyvadlo?

Kdo by si nechtěl umývat ruce v čistém umyvadle. Lesknoucí se umyvadlo bez nánosu vodního kamene, bez rzi a přilepených vlasů je prý vizitkou každé hospodyně a ženy. Jak docílit toho, aby právě ve vaší koupelně stálo umyvadlo bez poskvrnky? Poradíme vám.

Důležitá je pravidelnost

Kvalitní umyvadlo si žádá kvalitní péči. Čistěte ho jednou až dvakrát týdně - podle počtu členů domácnosti a jejich ušpinění - nejlépe přípravky určenými k očistě koupelnového nábytku. Nedoporučujeme přípravek pískové konzistence, ten se podle našich zkušeností poměrně špatně oplachuje a v některých případech může i poškodit povrch. Tekuté přípravky jsou lepší, nakapejte přímo na ušpiněnou plochu nebo na hadřík, umyjte, vydrbejte zaschlé skvrny a dobře opláchněte vodou. Nejvhodnější jsou přípravky k nastříkání, které necháte určitou dobu působit a pak jednoduše opět opláchnete.

Jak na skvrny a lesk?

Přípravky, jež jsou na koupelnový nábytek, by si měly poradit i se skvrnami od vodního kamene a se zbytky mýdel. Pomůžou však i další věci, které máme většinou běžně v našich kuchyních. Například vodní kámen odstraní vařicí ocet. Rezavá místa se budou zase blýskat, když na ně použijete citronovou šťávu. A umyvadlo získá nádherný lesk, pokud ho potřete rozkrojeným citronem.

Náš tip: Umyvadlo vydrží déle čisté, jestliže budete dodržovat jednoduché pravidlo. Pokaždé, když si umyjete ruce a zastavíte vodu, si utřete ruce a dosucha vytřete i umyvadlo a vodovodní baterii. Je dobré, pokud toto snadné pravidlo dodržují všichni členové domácnosti, tak se úklid stane snadnějším. Umyvadlo totiž vydrží čisté daleko déle, přičemž jeho utření vám zabere jen pár vteřin. Začnete-li dodržovat tento návyk, pak doporučujeme častěji vyměňovat ručníky. Jestliže jste dosud během týden potřebovali dva ručníky, vyměňte ho ještě do třetice. Zároveň se však nemusíte bát toho, že budou extrémně špinavé, vždyť budou utírat vesměs čisté umyvadlo.

Pořiďte si povrchovou úpravu

Proti vodnímu kameni a bakteriím jsou přípravky, co s nimi bez problémů zatočí! Například sada na ošetření povrchu keramických umyvadel Dreja-Clean. Ochrání vaše umyvadlo, které po aplikaci přípravku získá lepší hygienické vlastnosti. Povrch umyvadla totiž ošetříte přípravkem, který na něj „natáhne“ povlak ochraňující umyvadlo před špínou a bakteriemi, a co víc, nedovolí jim usazovat se. Ptáte se, jak je to možné? Díky lotosovému efektu: nečistoty se nabalují na kapky vody a po povrchu jednoduše stékají.

2022-12-23 10:21:28

Další články

Jak správně pečovat o koupelnový nábytek

07/02/2023
Jak správně pečovat o koupelnový nábytek Aby vám koupelnový nábytek vydržel co nejdéle, je potřeba mu věnovat potřebnou péči a pozornost. Správnou péčí můžete znatelně prodloužit jeho životnost. V první řadě je důležité při zařizování koupelny dbát… (Číst více)

Jak se starat o ložiskové pojezdy

01/02/2023
U sprchových koutů, které mají dveře s posuvným mechanismem, jsou ložisková kolečka/pojezdy nedílnou součástí výrobku. Právě jejich špatná údržba je nejčastější poruchou, a proto se podíváme jak na to.  Prvním znamením, kdy je potřeba se na pojezd z… (Číst více)

Jak se starat o koupelnové a kuchyňské baterie

01/02/2023
Kvalitní a pravidelná péče o vodovodní baterie prodlužuje nejen její funkčnost, ale dodává i svěží vzhled. Moderní baterie se vyrábí z velmi různorodých materiálů, aby vyhověly požadavkům na design i funkčnost. Pojďme se tedy podívat, jak k nim při č… (Číst více)

Odstranění vodního kamene ze sprchové hlavice

30/01/2023
Při čistění koupelny by člověk neměl zapomínat ani na dešťové sprchy nebo sprchové hlavice. Správná péče bude přinášet radost při sprchování velmi dlouho. Co znamená „správná“? To vše nyní popíšeme.  Vyhrajte nad vodním kamenem a vyhněte se poškozen… (Číst více)

Načítám...