Jak se starat o koupelnové a kuchyňské baterie

Jak se starat o koupelnové a kuchyňské baterie

Kvalitní a pravidelná péče o vodovodní baterie prodlužuje nejen její funkčnost, ale dodává i svěží vzhled. Moderní baterie se vyrábí z velmi různorodých materiálů, aby vyhověly požadavkům na design i funkčnost. Pojďme se tedy podívat, jak k nim při čištění přistupovat, aby vám vydržely dlouho krásné a bez poškození.

Nepoužívejte agresivní čisticí prostředky

Mohou poškodit povrchy a výrazně tak zkrátit životnost nové baterie. Když se řekne agresivní, máme tím na mysli také ocet, který se v domácnostech někdy používá na odstranění menších nánosů vodního kamene. Ačkoliv to může znít neuvěřitelně, na vodní kámen vyzkoušejte klasické mýdlo, které na povrchu rozleštíte jemným hadříkem. Po následném opláchnutí a vysušení bude Vaše baterie vypadat opět skvěle. Vodní kámen se vám bude snáz odstraňovat průběžně, než když mu dáte čas, aby vytvořil souvislé vrstvy. Ty mohou baterii mechanicky poškodit. Pokud už k poškození dojde, nechte součástku vyměnit, dřív než poničí další.

Na místě není ani používání abrazivních čisticích prostředků a pomůcek, jako jsou drsné houby nebo utěrky z mikrovlákna. Ty mohou nadělat víc škody než užitku.

U barevných baterií jsou výše zmíněná pravidla ještě důležitější. Baterie omýváme pouze mýdlovou vodou. Zabráníme tím reakci mezi prostředkem a vrstvou barvy, která by mohla vést k jejímu odloupnutí. 

Další věc, které je potřeba se u čištění baterie vyhnout, jsou vysoké teploty, které by mohly baterii poškodit. Proto se vyhněte použití parních čističů. 

Dále je namístě pravidelně odstraňovat také zbytky kosmetických produktů, např. tekutých mýdel, šamponů a sprchových gelů, nedělají bateriím dobře, proto je pečlivě odstraňte vodou.

Nikdy neskladujte těkavé čisticí prostředky nebo chemikálie např. ve skříňce pod umyvadlem, i jejich výpary mohou povrchy naleptat.

Na poškození vzniklá nesprávným ošetřováním se nevztahuje záruka. Proto na údržbu baterie používejte pouze mýdlovou vodu. Pokud si nejste jistí, jak se o svou baterii starat, ozvěte se nám a společně to vyřešíme.

2023-02-01 09:26:43

Další články

Jak správně pečovat o koupelnový nábytek

07/02/2023
Jak správně pečovat o koupelnový nábytek Aby vám koupelnový nábytek vydržel co nejdéle, je potřeba mu věnovat potřebnou péči a pozornost. Správnou péčí můžete znatelně prodloužit jeho životnost. V první řadě je důležité při zařizování koupelny dbát… (Číst více)

Jak se starat o ložiskové pojezdy

01/02/2023
U sprchových koutů, které mají dveře s posuvným mechanismem, jsou ložisková kolečka/pojezdy nedílnou součástí výrobku. Právě jejich špatná údržba je nejčastější poruchou, a proto se podíváme jak na to.  Prvním znamením, kdy je potřeba se na pojezd z… (Číst více)

Jak se starat o koupelnové a kuchyňské baterie

01/02/2023
Kvalitní a pravidelná péče o vodovodní baterie prodlužuje nejen její funkčnost, ale dodává i svěží vzhled. Moderní baterie se vyrábí z velmi různorodých materiálů, aby vyhověly požadavkům na design i funkčnost. Pojďme se tedy podívat, jak k nim při č… (Číst více)

Odstranění vodního kamene ze sprchové hlavice

30/01/2023
Při čistění koupelny by člověk neměl zapomínat ani na dešťové sprchy nebo sprchové hlavice. Správná péče bude přinášet radost při sprchování velmi dlouho. Co znamená „správná“? To vše nyní popíšeme.  Vyhrajte nad vodním kamenem a vyhněte se poškozen… (Číst více)

Načítám...