Odstranění vodního kamene ze sprchové hlavice

Odstranění vodního kamene ze sprchové hlavice

Při čistění koupelny by člověk neměl zapomínat ani na dešťové sprchy nebo sprchové hlavice. Správná péče bude přinášet radost při sprchování velmi dlouho. Co znamená „správná“? To vše nyní popíšeme. 

Vyhrajte nad vodním kamenem a vyhněte se poškození

Nesprávný způsob čištění a čisticí prostředky mohou Vaši sprchovou hlavici poškodit. A na toto poškození se nevztahuje záruka. Proto je správná péče důležitá. 

Co je vhodné a co není:

  • Používejte měkkou, čistou utěrku. 
  • Doporučené jsou mycí prostředek na mýdlové bázi.
  • Nikdy však nepoužívejte abrazivní pomůcky, jako jsou houbičky nebo utěrky z mikrovlákna.
  • Nepoužívejte parní čističe, neboť vysoké teploty mohou sprchu poškodit.
  • Prostředky nikdy nenanášejte přímo na sprchu, protože při rozstřikování se prostředek může dostat do sprchy a způsobit škody.
  • Nastříkejte jej na měkkou utěrku a tou pak povrch otřete.
  • Po každém čištění sprchu omyjte čistou vodou a následně propláchněte.
  • Nepoužívejte prostředky obsahující kyselinu solnou, mravenčí či octovou nebo bělidla na bázi chloru, protože ty mohou způsobit značné škody. 

Speciální rady pro čištění Vaší horní sprchy:

U většiny výrobců je možné horní sprchu jednoduše demontovat. Stačí povolit závit na sprchovém rameni. To dopřeje pohodlné čištění a také propláchnutí. Ale nejlépe a nejsnadněji se trysky od vodního kamene čistí během sprchování. Stačí prstem přes trysku přejet a vodní kámen usazený na konci trysky se odpojí. 
Již na pohled při sprchování je viditelný problém na trysce (šikmý tok, slabší tlak, pouze kapání nebo dokonce úplné uspání) a to vše ukazuje, že je potřeba trysku vyčistit. Což, jak je uvedeno výše, není nic složitého a může se to stát součástí sprchování. 

2023-01-30 13:17:54

Další články

Jak správně pečovat o koupelnový nábytek

07/02/2023
Jak správně pečovat o koupelnový nábytek Aby vám koupelnový nábytek vydržel co nejdéle, je potřeba mu věnovat potřebnou péči a pozornost. Správnou péčí můžete znatelně prodloužit jeho životnost. V první řadě je důležité při zařizování koupelny dbát… (Číst více)

Jak se starat o ložiskové pojezdy

01/02/2023
U sprchových koutů, které mají dveře s posuvným mechanismem, jsou ložisková kolečka/pojezdy nedílnou součástí výrobku. Právě jejich špatná údržba je nejčastější poruchou, a proto se podíváme jak na to.  Prvním znamením, kdy je potřeba se na pojezd z… (Číst více)

Jak se starat o koupelnové a kuchyňské baterie

01/02/2023
Kvalitní a pravidelná péče o vodovodní baterie prodlužuje nejen její funkčnost, ale dodává i svěží vzhled. Moderní baterie se vyrábí z velmi různorodých materiálů, aby vyhověly požadavkům na design i funkčnost. Pojďme se tedy podívat, jak k nim při č… (Číst více)

Odstranění vodního kamene ze sprchové hlavice

30/01/2023
Při čistění koupelny by člověk neměl zapomínat ani na dešťové sprchy nebo sprchové hlavice. Správná péče bude přinášet radost při sprchování velmi dlouho. Co znamená „správná“? To vše nyní popíšeme.  Vyhrajte nad vodním kamenem a vyhněte se poškozen… (Číst více)

Načítám...