Pomůžeme vám s výběrem bidetu

Pomůžeme vám s výběrem bidetu

Vyberte si bidet. Poradíme, čím se řídit a jak o něj pečovat

Pro naše domácnosti chceme moderní a přitom osvědčená řešení. To platí i v koupelně. Dnešní trend pořizování bidetů jen tak neskončí. Bidet je praktickou věcí v oblasti intimní hygieny a investice do něj se vám vyplatí. Na trhu je hned několik variant jeho provedení. Vysvětlíme vám, v čem jsou výhody samostatně stojícího keramického bidetu nebo elektronického bidetového sedátka. Funkce jsou jedna zásadní věc, pořizovací cena druhá. Víme, který vyjde nejlevněji.

Jaký typ bidetu vybrat

Na trhu jsou čtyři základní typy bidetů. Elektronický bidet, bidetové sedátko, bidetová sprcha a keramický bidet. Rozdíl je samozřejmě v jejich provedení a náročnosti na místo pro instalaci. Podle toho se také liší způsob, jakým používat daný bidet. Některý má jednu trysku, jiný dvě. Liší se také cenově.

 

  • keramický bidet

Ideální řešení, pokud máte dost místa v koupelně. Disponuje obvykle pouze jednou tryskou, tou pro anální oblast. Ovládáte ho bidetovou vodovodní baterií. Jeho velkou výhodou je pořizovací cena, která je oproti elektronickému bidetu klidně desetinová. U tohoto typu přichází na řadu ještě rozhodnutí, jestli chcete závěsný bidet, nebo volně stojící. Pamatujte, že vana, WC i bidet by měly mít konzistentní design. To samé platí u vodovodních baterií pro sprchu, bidet i umyvadlo. Bidet instalujte v bezprostřední blízkosti záchodové mísy. Nezapomeňte ponechat na obou stranách volný prostor cca 30 centimetrů pro pohodlné používání.

  • elektronický bidet 

Kombinuje v sobě klasickou WC mísu a pokročilé funkce bidetu. V obchodě může být označený také jako sprchová toaleta nebo sprchové WC. Je opatřený dvěma tryskami - pro omytí análního otvoru a pro dámskou intimní hygienu. V programech najdete i vyhřívání sedátka. Jednotlivé funkce ovládáte pohodlně dálkovým ovladačem. Jde o nejpohodlnější ale zároveň finančně nejnákladnější variantu. Pořizovací cena je kolem 50 tisíc. Přečtěte si náš článek o tom, čím se řídit při nákupu elektronického bidetu.

         

  • bidetové prkénko

Nechcete investovat do elektronického bidetu a zároveň víte, že celý keramický bidet se vám do koupelny nevejde? Pak se zaměřte na bidetová sedátka. Raz dva je namontujete na záchodovou mísu a získáte funkce bidetu. 

Rozdíl mezi sprchovou toaletou a elektronickým bidetovým sedátkem je hlavně v designu. Sprchová toaleta má skryté připojení vody a elektřiny v keramice. Elektronické bidetové sedátko lze nainstalovat na více typů keramiky, připojení vody a elektřiny je zvenku ale vidět. Bidety montované přímo na toalety jsou velmi oblíbené na Dálném východě, konkrétně v Japonsku nebo Koreji.

  • bidetová sprška

Řešení, které je nejlevnější. Jak funguje bidetová sprška? Jednoduše ji nainstalujete k toaletní míse tak, aby byla na dosah ruky. V porovnání s výše uvedenými variantami se ovládá nejhůř, musíte se naučit ji správně nasměrovat. Chce to sice trochu tréninku, ale zase ušetříte. 

Čištění bidetu v závislosti na jeho provedení

S pořízením bidetu přichází i otázka pravidelné údržby. Nebojte se, péče o bidet není žádná věda. Vysvětlíme vám, jak se starat o každý z bidetů tak, aby vám dlouho bezvadně sloužil. Nejjednodušší práci budete mít s bidetovou sprškou. U ní stačí jednou za čas zkontrolovat těsnění hadice.

U keramických bidetů pozor na vodní kámen

Tenhle bidet potřebuje stejnou péči jako běžná WC mísa. Čas od času ho musíte zbavit usazenin z vodního kamene. K tomu nejsou potřeba drahé čistící prostředky z drogerie. Stačí namočit hadřík do roztoku vody a octa v poměru 1:1 a položit ho na vodní kámen. Nechte pár hodin působit a pak rozdrolený setřete štětkou. Podobně si poradí s kamenem taky citronová šťáva a jedlá soda. Je navíc eco friendly. U tohoto typu bidetu se při čištění zaměřte i na jeho vodovodní baterii. Měli byste ji pravidelně čistit od prachu, nečistot a usazenin vodního kamene. Ten se tvoří nejvíc tam, kde dochází ke změně teploty vody a logicky v těch domácnostech, kde tvrdá voda. Vestavěný perlátor je potřeba jednou za čas odšroubovat a ponořit do octa. 

Jak pečovat o moderní sprchové WC

Aby sprchová toaleta plnila funkce tak, jak má, vyžaduje pečlivou péči. Pravidelně byste měli ze zabudovaných trysek odstraňovat nečistoty a případně vzniklý vodní kámen.  Při čištění se držte přesně postupů, které doporučuje výrobce. 

2022-04-08 10:02:29

Další články

Dřevěná koupelna

20/09/2022
Dřevěná koupelna - zásadní je volba dřeva a správná péče Kombinace dřeva a vlhkosti je pro většinu z nás recept na katastrofu. S pečlivým zpracováním detailů a promyšleným výběrem druhu dřeva jde ale naopak o ideální materiál pro každé místo. Dřevo … (Číst více)

Malá světlá koupelna

13/09/2022
Malá koupelna potřebuje světlo a pořádek Malá koupelna je jen tak dobrá, jako její uspořádání. Důležité je proto pečlivé plánování. Ideální je na to 3D plánovač koupelen, do kterého zasadíte potřebné díly koupelny. Možná pak i zjistíte, že na tom … (Číst více)

Jak vybrat sprchovou hlavici

05/09/2022
Jak vybrat sprchovou hlavici Ranní sprcha nastartuje váš nový den, při té večerní chcete zase příjemně relaxovat. Vybíráte nový sprchový set a nevíte, na jaké parametry se u sprchové hlavice zaměřit? Pečlivě zvolené detaily vám zpříjemní život a udě… (Číst více)

Jak uvolnit ucpaný záchod

23/08/2022
Jak uvolnit ucpaný záchod? Zvládnete to sami Snažit se uvolnit ucpaný záchod je pro nás všechny ta nejméně oblíbená domácí práce. Stane se to samozřejmě vždycky, když se vám to zrovna nejmíň hodí. Poradíme, jaké vybavení mít doma z preventivních d… (Číst více)

Načítám...