Bidet – jaký vybrat model a jak o něj pečovat?

Bidet – jaký vybrat model a jak o něj pečovat?

V našich domácnostech se snažíme volit moderní a osvědčená řešení, která zajistí estetiku a vysokou funkčnost. Proto se stále častěji rozhodujeme instalovat z WC i bidet, který umožňuje pohodlnou péči o hygienu intimních míst. Ještě nedávno se stávalo, že někteří se s tímto výrobkem nikdy nesetkali a nejprve si říkali, k čemu vlastně bidet je. V současné době k takovým situacím dochází stále méně a bidety jsou populárnější. Je pro vás závěsný bidet tím správným řešením nebo raději zvolíte elektronické bidetové sedátko?

Koupíme bidet. Jaký model vybrat?

Na trhu jsou závěsné i stojací bidety. Mnoho výrobců je má ve své nabídce, protože pro mnoho zákazníků se toto řešení stává povinným prvkem vybavení koupelny. A jaký bidet si vybrat? Nejčastěji se volí závěsný bidet, protože svým designem ladí se závěsnými záchodovými mísami. Pamatujte, že vana, sprchový kout, záchodové mísy a další vybavení koupelny by měly mít konzistentní design. Při plánování uspořádání koupelny se vyplatí naplánovat uspořádání zařízení.

 

Stojící modely jsou nyní mnohem méně oblíbené, ale pokud zvolíme WC kombi, závěsný bidet nebude vypadat dobře. Pak stojí za to zkontrolovat stojící bidety. K péči o hygienu intimních míst nepochybně pomáhá bidet.

Bidet by měl být umístěn v bezprostřední blízkosti záchodové mísy. Nezapomeňte ponechat na obou stranách volný prostor cca 30 centimetrů, což nám usnadní pohodlné používání funkce bidetu. Aby bylo snazší nastavit správnou teplotu vody, je lepší, když má bidetová baterie jednu rukojeť. Při výběru baterie dbejte na to, zda poskytuje správný proud vody. K umyvadlové baterii by měla ladit i bidetová baterie.

Bohužel ne v každé koupelně bude dostatek místa pro jeho instalaci, pak stojí za zvážení instalace sprchového WC nebo elektronického bidetového sedátka. Je sice o něco dražší než standardní produkt, ale určitě nám poskytne více funkcí. Před rozhodnutím o koupi běžné toaletní mísy nebo sprchové toalety se vyplatí seznámit se s jejich nabídkou. Elektronické sedátko je skvělou alternativou k bidetu, zejména v malých koupelnách. Rozdíl mezi sprchovou toaletou a elektronickým bidetových sedátkem je hlavně designový. Sprchová toaleta má skryté připojení vody a elektřiny v keramice, která je určená pro sedátko, naopak elektronického bidetové sedátko lze nainstalovat na více typů keramiky, ale připojení vody a elektřiny je z venku a je tedy vidět.

         

Jak efektivně vyčistit usazeniny vodního kamene a bidetovou baterii?

Když voda zanechá trvalé usazeniny, můžete využít přípravky dostupné na pultech obchodů nebo vyzkoušet roky zažité ekologické postupy. Jedním z nich je namočit hadřík do roztoku vody a octa v poměru 1:1 a poté jej položit na vodní kámen. Po pár minutách můžete zkusit, zda se dá vodní kámen úspěšně umýt. Podobné vlastnosti má také citronová šťáva a jedlá soda. Obě tyto látky vám pomohou udržet bidet a jeho baterii v čistotě.

Nejjednodušší způsob regulace vhodné teploty vody je pomocí jednopákové bidetové baterie. Toto řešení bude jistě nejpohodlnější na údržbu. Bidetová baterie by se měla pravidelně čistit od prachu, nečistot a usazenin. Pamatujte, že udržování baterie v čistotě je zárukou správné funkce. Vestavěný perlátor je třeba čas od času odšroubovat a ponořit do octa.

Jak pečovat o moderní sprchové WC?

Skvělou alternativou k bidetu je pořízení sprchového WC. Jedná se o moderní zařízení, které umožňuje využít několik možností. Můžete si vybrat mezi dámským, dětským a análním oplachem, sušením nebo výhřevem sedátka. Bidety montované přímo na toalety jsou velmi oblíbené na dálném východě, například v Japonsku nebo Koreji, nicméně si našli svoje místo už i u nás. Takovéto sprchové toalety mají většinou integrované noční osvětlení, což ocení zejména malé děti.

Elektronické bidetové sedátko se jistě bude hodit lidem, kteří dbají na hygienu a oceňují nejnovější technologie. Pro samostatné použití záchodového sedátka a následné použití bidetu je nutné tato sociální zařízení řádně zařídit. Instalace multifunkčního WC sedátka umožňuje efektivnější využití prostoru. V tomto případě nejsou bidetové baterie nutné, protože sprchové WC má zabudované trysky, které zajistí správný proud vody. Aby výrobek plnil své funkce, vyžadují pečlivou péči. Pravidelně byste z nich měli odstraňovat vodní kámen a desku dezinfikovat v souladu s doporučením výrobce.

 

2022-04-08 10:02:29

Další články

Moderní koupelna s černou baterií

06/05/2022
Dosud našim koupelnám dominovaly chromové baterie v tradiční „stříbrné“ barvě a barevné baterie byly považovány za extravagantní. Stále více lidí se však rozhoduje porušit klasiku a pořídit si baterie v různých barvách. Černá se stává velmi populární… (Číst více)

Bidet – jaký vybrat model a jak o něj pečovat?

08/04/2022
V našich domácnostech se snažíme volit moderní a osvědčená řešení, která zajistí estetiku a vysokou funkčnost. Proto se stále častěji rozhodujeme instalovat z WC i bidet, který umožňuje pohodlnou péči o hygienu intimních míst. Ještě nedávno se stával… (Číst více)

VOLNĚ STOJÍCÍ VANY - POHODLNÁ RELAXACE V MODERNÍ PODOBĚ

03/03/2022
Kdysi byly neodmyslitelnou součástí vybavení každé koupelny. Nyní jsou opět v oblibě, lákají elegancí a nadčasovým designem. Volně stojící vany potěší všechny příznivce inovativních a jedinečných koupelnových trendů. Skvěle zapadnou do prostorných in… (Číst více)

MEXEN - NOVÝ VÝROBCE V NAŠÍ NABÍDCE

14/09/2021
Nově jsme rozšířili sortiment a přidali do nabídky nového výrobce MEXEN. Výrobce Mexen nabízí široký výběr sprchových koutů, vaniček, volně stojících van nebo koupelnové keramiky. Dále jsme zařadili do prodeje široké množství vodovodních baterií. V… (Číst více)

Načítám...