Jak vybrat kvalitní sprchový box

Jak vybrat kvalitní sprchový box

Jak poznáte kvalitní sprchový box

Hledáte kompaktní systém, který bude mít veškeré potřebné vybavení sprchového koutu? Zaměřte se na možnost nákupu sprchového boxu. Odpadne vám spousta starostí s instalací. Získáte kompletní sprchový kout včetně vaničky a sprchové hlavice s baterií. 

Koupený sprchový box stačí napojit na přívod a odtok vody a můžete se sprchovat. Tak jednoduché to je. Nepotřebujete žádné obezdění, měření dveří, ani spádování vaničky. Někteří zákazníci se sprchovým boxům vyhýbají proto, že se v minulosti setkali pouze s omezeným výběrem designu. Dnešní sprchové boxy ale nabízí spoustu variant, a to za využití kvalitních a stálých materiálů. Poradíme vám, podle čeho vybrat kvalitní sprchový box.

Vhodný rozměr a tvar boxu pro vaši koupelnu 

Zamyslete se nad rozměry, který může váš sprchový box mít. Oblíbenou variantou je sprchový box čtvercový o rozměrech 90 x 90 cm, u menších koupelen oceníte 80 x 80 cm. Vybírat můžete i boxy obdélníkové nebo čtvrtkruhové.

Způsoby otevírání

Užitný prostor pro sprchování ovlivní i způsob otevírání pro dveře do sprchového koutu. U sprchových boxů se myslí především na úspornost, proto jsou nejčastější variantou sprchové dveře posuvné. Ty nezasahují do prostoru koupelny a voda po nich jednoduše steče přímo do vaničky. Dvoukolečkové horní pojezdy umožňují snadné seřízení. Dorazy zajišťují minimální nárazy při otevírání a zavírání sprchového koutu. Spodní pojezdy umožňují odklopení posuvné části sprchového koutu a snadné vyčištění běžně nedostupných míst. Oblíbené jsou také sprchové dveře zalamovací.

Výšku vaničky vybírejte podle plánovaného využití

To, jak by měla být sprchová vanička v boxu vysoká, vybírejte s ohledem na členy domácnosti. Pokud víte, že bude sprchový box využívat osoba se sníženou pohyblivostí nebo senior, logicky volíte sprchový box s nízkou vaničkou. Mladé rodiny zase ocení sprchový box s vysokou vaničkou, ve které se mohou malé děti pohodlně vykoupat.

Kvalitní materiál a nosnost

Sprchový box s vaničkou z akrylátu a plastovými dveřmi vyniká svou cenou. Odolnější a stálejší jsou boxy s bezpečnostním sklem a vaničkou z litého mramoru. Ty jsou navíc obvykle opatřené vrstvou Gelcoat, která zajišťuje jejich stálobarevnost a odolnost proti nárazu. Nosnost vaničky bývá u litého mramoru 150 kg, u akrylátu 100 kg. V našem sortimentu najdete i vaničky ze speciálního SMC materiálu, které mají nosnost až 250 kg. U profilu dejte přednost hliníkovému provedení před plastovým. 

Se stropem nebo bez?

Pro ty, kteří očekávají maximální komfort při sprchování, doporučujeme sprchový box se stropem pro zabudování horní hlavové sprchy.

Masážní sprchový box, saunové prvky a další vybavení

Dnešní sprchové boxy mohou mít nadstandardní funkce, které vás příjemně potěší každý den. Patří mezi ně parní a masážní trysky, případně kombinace obojího. Masážní či parní sprchový box může dále obsahovat vestavěné sedátko, radiopřijímač i podpůrná madla. Zvolit si můžete sprchové dveře v provedení matné sklo pro zvýšení soukromí. Výhodou boxu je to, že můžete jeho vybavení modifikovat přesně podle vašich potřeb.

Důraz na kvalitu sprchového boxu by měl být prioritou. Nikdy nevybírejte jen podle ceny, zajímejte se o použité materiály a užitné vlastnosti.

Pořád jste se nerozhodli, zda zvolit box nebo sprchový kout? Přečtěte si náš článek, který se věnuje tomu, jak vybrat sprchový kout. Radíme v něm, čím se řídit.

09. 04. 2024

Šárka Žáková
Již 10 let se profesionálně věnuji koupelnovému vybavení. Na začátku mé kariéry jsem měla na starosti i reklamace, což mi poskytlo cenné zkušenosti a pochopení složitosti oboru. Nyní se zaměřuji na péči o velkoobchodní klienty a psaní článků pro náš magazín.

Jsem zastánkyní názoru, že kombinace krásy a funkčnosti je klíčová pro každou koupelnu. Mám radost ze čtenářů, kteří se některé z mých tipů rozhodli ve své koupelně zrealizovat. Věřím, že každý čtenář našeho magazínu si zaslouží koupelnu svých snů. Jsem tu, abych pomohla tuto vizi uskutečnit.

Šárka Žáková, vaše průvodkyně tipy pro vybavení koupelny.

Další články

Koupelnová baterie může být i ozdobou

24/04/2024
Vodovodní baterie do koupelny může být ozdobou  Vodovodní baterie, kdysi jen ryze funkční vybavení k regulaci toku vodu, se staly důležitými designovými prvky dnešních koupelen i kuchyní. Taková baterie upoutá pozornost vašich hostů na první pohled.… (Číst více)

Jak vybrat kvalitní sprchový box

09/04/2024
Jak poznáte kvalitní sprchový box Hledáte kompaktní systém, který bude mít veškeré potřebné vybavení sprchového koutu? Zaměřte se na možnost nákupu sprchového boxu. Odpadne vám spousta starostí s instalací. Získáte kompletní sprchový kout včetně van… (Číst více)

Vyberte si do koupelny ideální sprchovou vaničku

20/03/2024
Jak vybrat ideální sprchovou vaničku Chcete do vaší koupelny instalovat sprchový kout s vaničkou? Na výběr máte různé možnosti pro tvar sprchové vaničky i materiál, ze kterého bude vyrobená. Při rozhodování byste měli vzít v úvahu nejen design, ale … (Číst více)

Vybavení moderní koupelny

23/02/2024
Vybavení moderní koupelny Toužíte po chytré koupelně, která splní všechna vaše přání? Moderní koupelnové vybavení to dokáže. Zajistí dlouhodobý komfort v koupelně a reaguje okamžitě na vaše individuální požadavky. V našem článku přinášíme tipy, jak … (Číst více)

Načítám...