Kuchyňská baterie je důležitý pomocník

Kuchyňská baterie je důležitý pomocník

Dřezová baterie je důležitým pomocníkem v kuchyni

Vodovodní baterie ke dřezu je důležitým prvkem v každé kuchyni. Vybírat byste ji měli nejen podle designu, ale především podle nabízených funkcí. Kromě typu baterie se zaměřte na její ovládání, dodatečné vybavení a povrchovou úpravu. Dřezová baterie má v kuchyni hodně práce a musí být v neustálé pohotovosti - proto chtějte tu nejlepší. Poradíme, čím se řídit při vašem výběru. 

Typ montáže baterie

Na výběr máte ze tří základních variant. Stojánková baterie se montuje obvykle přímo na dřez, nástěnná na stěnu a podomítková, jak název napovídá, pod stěnu.

Stojánkové baterie 

Jde o nejoblíbenější typ kuchyňské baterie. Využijete ji pro zapuštěný dřez, i ten klasický. Montuje se do připraveného otvoru v kuchyňském dřezu, nebo pracovní desce. 

Nástěnné baterie

Jsou umístěné na stěně nad dřezem. Je potřeba si u nich ohlídat rozteč, tedy vzdálenost rozestupu vodovodních trubek ve stěně, která bývá standardně 100 nebo 150 mm. 

Ovládání baterie

Je jasné, že od vodovodní baterie v kuchyni očekáváte snadné ovládání a bezchybnou práci. Praktická je páková i termostatická baterie, tu kohoutkovou si vyberete nejspíše jen tehdy, když zařizujete kuchyň s dobovým charakterem. 

Pákové baterie 

Umožňují nastavení teploty s mnohem vyšší citlivostí. Díky tomu dokáží, v porovnání s kohoutkovou baterií, ušetřit spoustu vody, kterou neztratíte mícháním správné teploty. Dnes jde o nejpoužívanější typ baterie. 

Kohoutkové baterie

Přemýšlíte, jak zařídit kuchyň v retro stylu? Kohoutková baterie se vám bude hodit. Jestli vás ale zlobí kohoutky v koupelně a to, jak dlouho čekáte na správnou teplotu vody, v kuchyni to nebude o moc lepší. Navíc často potřebujete otočit kohoutky s rukama ušpiněnýma například od těsta a zbytky jídla se pak jednoduše zachytávají v jednotlivých záhybech kohoutků. V kuchyni nejsou kohoutky příliš praktickou variantou. 

Povrchová úprava baterie

Tradiční variantou jsou chromové a nerezové baterie. Pokud hledáte originální řešení, na výběr máte i mosaz nebo bronz. V posledních letech se v našich kuchyních zabydlel granitový dřez. K němu pasuje skvěle právě granitová baterie. 

Nadstandardní vybavení vodovodní baterie

V kuchyni to musí svištět. Během vaření zapojujete do práce několik kuchyňských pomocníků, tak proč nemít i vodovodní baterii s praktickými doplňky, které vám usnadní vaření?

Kuchyňská baterie se sprchou

Dřezová baterie s výsuvnou sprchou je skvělým vybavením pro všechny, kteří jsou v kuchyni jako doma a potrpí si na praktické kuchyňské vychytávky. Rychle s ní omyjete nádobí i připravenou zeleninu na vaření. Rychle napustíte velký hrnec i kýbl na vytírání. Stačí pár vteřin a je hotovo. 

Flexibilní rameno kohoutku

Usnadní vám práci u dřezu a v případě potřeby nechá dostatek místa. Můžete nastavit jeho výšku i úhel, bez problémů napustíte vodu i do vysokého hrnce. 

Perlátor na baterii pro úsporu vody

Jde o praktickou malou věc, která je dnes součástí většiny vodovodních baterií. Perlátor přináší provzdušnění vody, proud je přitom souvislý a vy nepoznáte, že došlo k regulaci průtoku. S jedním perlátorem ušetříte i tisíce litrů vody za rok. 

Filtrace vody se hodí i v bytě

Voda z kohoutku je sice na pití vhodná, v domácnostech s tvrdší vodou oceníte filtr. Ten ji zbaví pachutě po minerálech a chloru. 

Přepínač proudů podle typu práce

Umí zajistit jeden i víc režimů toků vody. Jemnější sprška se hodí pro opláchnutí ovoce a zeleniny, ten silnější odstraní zaschlé zbytky jídla na talíři. 

Poradíme vám také rádi, jak vybrat kuchyňský dřez. V našem sortimentu najdete nejen dřezy do kuchyně, ale také praktické kuchyňské doplňky i odpadkové koše

2023-02-17 10:46:57

Další články

Vyberte správné osvětlení do koupelny

22/03/2023
Jak vybrat to nejlepší světlo do koupelny Plánování světla v koupelně získává obvykle jen málo pozornosti. Přitom osvětlení koupelny je v domácnosti jedním z nejdůležitějších. Dokáže malou koupelnu opticky zvětšit a navodit dojem prostorného interié… (Číst více)

Jak vybrat zrcadlo do koupelny

01/03/2023
Jak vybrat zrcadlo do koupelny Během zařizování nové koupelny bývá hlavní pozornost upřená především k novému sprchovému koutu a umyvadlu. Zrcadlo v koupelně se řeší až na poslední chvíli. To je přitom pro naši každodenní přípravu důležité, bez něj … (Číst více)

Kuchyňská baterie je důležitý pomocník

17/02/2023
Dřezová baterie je důležitým pomocníkem v kuchyni Vodovodní baterie ke dřezu je důležitým prvkem v každé kuchyni. Vybírat byste ji měli nejen podle designu, ale především podle nabízených funkcí. Kromě typu baterie se zaměřte na její ovládání, dodat… (Číst více)

Koupelnové topení pro relax a pohodu

10/02/2023
Topení do koupelny pro relax a pohodu Dopřejte si i během zimních měsíců příjemný relax v koupelně. Jde sice o malou místnost, na způsobu jejího vytápění ale hodně záleží. Pro přitápění můžete zvolit kromě běžného radiátoru otopná tělesa, podlahové … (Číst více)

Načítám...