Moderní koupelna s černou baterií

Moderní koupelna s černou baterií

Dosud našim koupelnám dominovaly chromové baterie v tradiční „stříbrné“ barvě a barevné baterie byly považovány za extravagantní. Stále více lidí se však rozhoduje porušit klasiku a pořídit si baterie v různých barvách. Černá se stává velmi populární. Bude tato barva fungovat i ve vaší koupelně? 

Koupelna v individuálním stylu

Koupelna je místnost, kterou používáte mnohokrát denně. Proto se vyplatí pečovat nejen o její funkčnost, ale také o krásný vzhled, který bude dokonale odpovídat vašemu vkusu, velikosti a vlastnostem koupelny. Co vypadá vkusně v jedné koupelně, nemusí nutně fungovat v jiné, proto se při výběru koupelnových doplňků řiďte svými preferencemi. Ostatně, budete je sledovat každý den.

V současné době je na trhu obrovský výběr sanitární keramiky, vodovodních baterií, obkladů a dalších prvků koupelnových doplňků. Jejich ceny se značně liší, takže i když nemáte obří rozpočet, můžete si zařídit koupelnu ve svém stylu. Inspirací je spousta, a tak se vyplatí procházet katalogy a webové stránky prezentující koupelnové vybavení a vybrat si podle nich něco pro sebe.

Pokud jde o koupelnové baterie, byly dosud velmi oblíbené chromované baterie bez barevných přísad. Bylo to dáno tím, že byly nejdostupnější a nejlevnější. Barevná baterie se musela zaplatit několikanásobně více než ta tradiční, chromová. Naštěstí se tento trend nyní mění a barevné baterie, hlavně černé, se stávají oblíbenými a snadno dostupnými. 

Pokud vám záleží na individuálním vzhledu vaší koupelny a máte rádi méně typická řešení, budou se vám líbit černé baterie. Černá je univerzální barva, takže ji snadno zkombinujete s ostatními barvami ve vaší koupelně. Nelze ji však upřít, že standardně nejlépe ladí s bílou.

Elegantní a moderní

Černou baterii si oblíbíte zejména v případě, že preferujete moderní nebo industriální styl. Pokud zkombinujete černou baterii s bílým umyvadlem v jednoduchém kubistickém tvaru, získáte moderní vzhled připomínající industriální interiéry.

Černá baterie je výrazným barevným akcentem v koupelně, proto se vyplatí k ní volit doplňky. Pokud chcete, aby byla vidět jako hlavní dekorace koupelny, dbejte na to, aby byly v tlumených barvách nebo nejlépe černobílé. Pokud je aditiv příliš mnoho a jsou v intenzivních barvách, černá baterie v jejich blízkosti opticky zmizí.

Černá je mimořádně elegantní barva, takže pokud nemáte rádi industriální styl, ale chcete jen elegantní úpravu koupelny, stojí za to prohlédnout si nabídku černých baterií. Podle toho, s jakým umyvadlem jej zkombinujete, můžete dosáhnout jakéhokoli stylistického efektu. Černé vodovodní baterie jsou především v moderním stylu, ale můžete si vybrat jednoduchý model s tradičním tvarem, který bude vypadat krásně v klasickém interiéru.

Je černá dobrá volba?

Někteří lidé pochybují, zda je použití černé barvy na místě, jako je umyvadlo nebo sprchový kout, dobrá volba. Na jednu stranu se obávají prolomení klasického trendu u chromových vodovodních baterií, protože se obávají, že černá nebude ladit s koupelnou a bude to vypadat nevzhledně. Pokud máte podobné obavy, pamatujte, že černá je velmi univerzální a hodí se k většině barev. Pomocí černé baterie můžete své koupelně dodat styl dle vlastního výběru pomocí jediného prvku, kterým je černá baterie. V závislosti na vybraném modelu jej můžete přizpůsobit svému vybavení a vytvořit stylově ucelený celek.

Další obavou mnoha lidí je, že se černá baterie snadno zašpiní a bude obtížné ji vyčistit. Černá barva ukazuje všechny skvrny a usazeniny více než na chromovém povrchu. Částečně je to pravda, ale všimněte si, že okolí umyvadla je oblast, kterou je tak jako tak potřeba pravidelně čistit, a na chromové baterii se také objeví šmouhy a usazeniny, pokud ji nebudete pravidelně otírat.

Výrobci navíc pokrývají baterii speciální povrchovou úpravou, která zabraňuje ulpívání nečistot. Obavy z rychlejšího zašpinění jsou tedy v tomto případě neopodstatněné.

Jak vidíte, není důvod se bát instalace černé baterie do vaší koupelny. Bez ohledu na to, zda dáváte přednost klasickému, industriálnímu nebo modernímu stylu, taková baterie se vám bude hodit a vaší koupelně dodá krásný, jedinečný vzhled. Přesvědčte se sami, že jeden malý prvek může změnit vaši koupelnu a pobyt v ní bude potěšením.

2022-05-06 12:16:38

Další články

Dřevěná koupelna

20/09/2022
Dřevěná koupelna - zásadní je volba dřeva a správná péče Kombinace dřeva a vlhkosti je pro většinu z nás recept na katastrofu. S pečlivým zpracováním detailů a promyšleným výběrem druhu dřeva jde ale naopak o ideální materiál pro každé místo. Dřevo … (Číst více)

Malá světlá koupelna

13/09/2022
Malá koupelna potřebuje světlo a pořádek Malá koupelna je jen tak dobrá, jako její uspořádání. Důležité je proto pečlivé plánování. Ideální je na to 3D plánovač koupelen, do kterého zasadíte potřebné díly koupelny. Možná pak i zjistíte, že na tom … (Číst více)

Jak vybrat sprchovou hlavici

05/09/2022
Jak vybrat sprchovou hlavici Ranní sprcha nastartuje váš nový den, při té večerní chcete zase příjemně relaxovat. Vybíráte nový sprchový set a nevíte, na jaké parametry se u sprchové hlavice zaměřit? Pečlivě zvolené detaily vám zpříjemní život a udě… (Číst více)

Jak uvolnit ucpaný záchod

23/08/2022
Jak uvolnit ucpaný záchod? Zvládnete to sami Snažit se uvolnit ucpaný záchod je pro nás všechny ta nejméně oblíbená domácí práce. Stane se to samozřejmě vždycky, když se vám to zrovna nejmíň hodí. Poradíme, jaké vybavení mít doma z preventivních d… (Číst více)

Načítám...