Skrytá elegance podomítkových baterií

Skrytá elegance podomítkových baterií

Skrytá elegance podomítkových baterií

Vodovodní baterie zabudovaná pod omítkou působí velmi čistě a elegantně. Jde o moderní řešení způsobu instalace baterie pro interiéry, ve kterých chcete nechat vyniknout minimalistický design. Kromě svých estetických výhod disponují podomítkové baterie také těmi praktickými, jsou totiž velmi jednoduché na údržbu.

Interiérový design si v 21. století potrpí na jednoduchost a eleganci. Čisté linie a  minimalistické vybavení hrají prim. To hraje do karet především malým koupelnám, které dělá takové vybavení vzdušnějšími. Vnější komponenty baterií nebo toalet (například odpadní trubky a nádržky) zaručí dokonale nerušivý design.

Proč jsou podomítkové baterie oblíbené

Principem této instalace je umístění rozvodů i podomítkového ventilu do speciálního krytého prostoru ve zdi. Máte samozřejmě dostupné ovládací prvky, kohoutek nebo sprchový set - dle typu baterie. Protože nejsou rozvody vidět, můžete zvolit pro instalaci větší rozvodové systémy, díky kterým získáte větší tlak. Hlavně pro rodiny s dětmi je velkou výhodou i snížení rizika opařením nebo poraněním. 

Jak vybrat správné umístění podomítkové baterie

Podomítkové baterie mají svoje místo především v koupelně. U kuchyňského dřezu jsou více praktické zvýšené kohouty, díky kterým můžete regulovat nebo směřovat vodu tak, jak potřebujete. Při výběru podomítkové baterie bude rozhodovat hned několik parametrů, podle kterých vyberete tu svou: 

Materiál vodovodní baterie

Podomítková sprchová baterie či umyvadlová se běžně skládá z podomítkového tělesa a viditelných prvků pro ovládání a manipulaci (páka/kohouty, přepad, sprcha, kohout). Během vašeho rozhodování musíte zvolit materiál pro vnější i vnitřní prvky. Co se týče těch vnějších, ty bývají nejčastěji z kovu, konkrétně chromované mosazi nebo nerezu. Částí baterie by raději neměl být plast, ten negativně ovlivňuje její životnost. Kartuše pak může být plastová nebo keramická, opět doporučujeme volit pro delší životnost tu keramickou. 

Pořizovací cena

Obvykle se vodovodní podomítková baterie pohybuje mezi 2000-3000 Kč, a to při základních designových možnostech. Ty složitější a technologicky vyspělejší mají pořizovací cenu vyšší. 

Design

Hned na začátku si připomeneme základní pravidlo, kterým byste se měli řídit při nákupu vodovodních baterií do interiéru koupelny. Sprchová baterie by měla mít totožný design jako ta umyvadlová a naopak. To znamená, že byste měli u obou vybírat od stejného výrobce v rámci stejné série. 

Ještě předtím, než se rozhodnete pro nákup, musíte vymyslet umístění baterie a specifikovat, jaký úchop od ovládacích prvků očekáváte. Jestli chcete regulovat teplotu otáčením kohoutků, nastavením páky nebo jinak. Dnes je na trhu spoustu možností! Z našich dodavatelů se na výrobu podomítkových umyvadlových sprchových baterií zaměřuje především Cersanit. Jejich produkty jsou kompaktní, mají dlouhou životnost a elegantní provedení. 

Značka Mexen přináší širokou škálu možností v sektoru pro termostatické podomítkové baterie. Produkty Mexen jsou typické pro svoji nadčasovost, jejich výhodou je kromě 100% užitných vlastností i elegantní design. Termostatické baterie mají přednastavenou teplotu vody, díky tomu vám odpadá někdy zdlouhavé míchání teplé a studené vody naprázdno a taky zbytečně plýtvání protečené litry vody. Kromě klasického chromovaného provedení nabízí Mexen design v černé, grafitové, bílé i zlaté barvě. V našem sortimentu najdete také široký výběr náhradních dílů pro podomítkové baterie. 

Montáž podomítkové baterie

Pro instalaci podomítkové baterie je nutné instalovat podomítkové těleso. Potřebuje tloušťku stěny kolem 15 cm. Minimální nutná hloubka pro instalaci je 7,5 cm. Ta se řídí i hlukem, který může ovlivnit kvalitu v dalším sousedícím pokoji. Pokud tam máte třeba dětský pokoj, potřebujete silnější odhlučnění. Při nákupu podomítkového tělesa myslete i na to, že by měla být kompatibilní s baterií. Pokud třeba kupujete baterii Grohe, mělo by být i těleso od tohoto výrobce. 

Snadná údržba

Jak jsme už zmínili výše, velkou výhodou podomítkových baterií je snadná údržba. Taková baterie nemá žádné záhyby, které by vás během úklidu trápily. Stačí očistit páku baterie, kohout a je hotovo. Ještě snadnější práci budete mít s matnými povrchy, kde vás nebude zlobit každá usazená kapka vody tak, jako na lesklém chromu.

Složitější oprava

Co se bude dít, až bude nutná oprava podomítkové baterie? Nemusíte se bát, že budete bourat zeď. Výrobci myslí na to, že k poruše může po desítkách let služby dojít, většinu oprav lze jednoduše provést sundáním vrchního dílu baterie. 

Výhody podomítkové instalace

Podomítkové baterie jsou elegantní, to ale není to jediné, čím si je oblíbíte. Mezi ty největší výhody patří úspora prostoru a uživatelský komfort. Nejoblíbenější je podomítkově instalované WC, u kterého je údržba čistoty o dost jednodušší. Mezi základní možnosti podomítkových řešení patří:

Závěsné WC

Na toaletě požadujeme, víc než v kterékoliv jiné místnosti, dokonalou hygienickou čistotu. U závěsného WC setu se nebudete trápit s čištěním trubek a různých záhybů. Dejte si jen pozor na rozměry podomítkových modulů. Ještě před nákupem si pečlivě přečtěte parametry dané wc mísy s příslušenstvím, ať nejste při dodání zboží nepříjemně zaskočeni. Zaměřte se při vašem výběru na rimless toalety bez oplachového okruhu. Absence límce znamená nehromadění nečistot a bakterií, jako je tomu u běžných WC. 

Sprchové a vanové baterie

U podomítkových sprchových setů nebo vanové podomítkové baterie vás potěší kromě estetiky hned několik dalších výhod. V první řadě ušetříte místo, výhodou je taky možnost instalace integrované hlavové sprchy nebo bočních trysek. 

Umyvadlové baterie

Nástěnné umyvadlové baterie jsou v českých domácnostech na vzestupu. Mezi hlavní výhody patří opět možnost získat více místa v okolí umyvadla. Díky umístění celého připojení uvnitř stěny zůstává celá plocha umyvadla volná. Můžete si být jistí, že jakýkoliv design umyvadla díky tomu skvěle vynikne a bude dominantou koupelny. Jde i o praktické řešení, na umyvadle máte díky tomu velkorysou odkládací plochu.

Bidetová sprška s podomítkovou baterií

Praktickým řešením je i bidetová baterie se sprškou, která je instalovaná pod omítkou. 

Pustili jste se do rekonstrukce celé koupelny? Pak zařizujete kromě vodovodních baterií taky spoustu dalšího. Dejte pozor, ať neuděláte během rekonstrukce koupelny chyby. Mezi ty nejčastější patří třeba špatný výběr osvětlení a malá koupelna překypující vybavením.

2023-01-13 12:27:57

Další články

Jak zařídit bezpečnou koupelnu pro děti

03/02/2023
Jak zařídit bezpečnou koupelnu pro děti Samostatná dětská koupelna je ve většině domácností nemožná. Proto se zaměříme v následujícím článku na dodatečné vybavení původně “dospělácké” koupelny. Taková splňuje potřeby dospělých, zároveň je praktick… (Číst více)

Bambusový nábytek do koupelny

27/01/2023
Bambus do koupelny patří, vytvořte oázu odpočinku Ať už koupelnu kompletně přestavujete, nebo jen provádíte drobné úpravy, materiály, které zvolíte, mají velký vliv na její celkový vzhled. Hledáte pevné a funkční materiály, nebo raději ty stylové a … (Číst více)

Vyberte perfektní umyvadlo do koupelny

20/01/2023
Vyberte si umyvadlo, které sedne vaší koupelně Na trhu je dnes hned několik variant koupelnových umyvadel. Při nákupu se zaměřte na materiál, ze kterého je, tvar, způsob instalace a v neposlední řadě celkový vzhled. Výběr neuspěchejte. Pětičlenná ro… (Číst více)

Skrytá elegance podomítkových baterií

13/01/2023
Skrytá elegance podomítkových baterií Vodovodní baterie zabudovaná pod omítkou působí velmi čistě a elegantně. Jde o moderní řešení způsobu instalace baterie pro interiéry, ve kterých chcete nechat vyniknout minimalistický design. Kromě svých esteti… (Číst více)

Načítám...