Tipy na barevné kombinace v koupelně

Tipy na barevné kombinace v koupelně

Tipy na barevné kombinace v koupelně 

Nudí vás bílá? Zapojte do interiéru koupelny barvy, které jí dodají život. Barevná kombinace se vám bude líbit i po letech, pokud budete dodržovat několik námi doporučených rad.

Pravidlo tří barev 

Použijte pravidlo tří barev jako klíč pro vytvoření barevného schéma vaší koupelny. Zvolte jednu neutrální barvu, druhou sytější a třetí s výraznějším akcentem. Ideální je přitom myslet i na poměrové vyvážení. Doporučujeme dát neutrální barvě prostor ze 70%, sytější 20 % a té nejvýraznější zbývajících 10 %. 

Dvě barvy v různých poměrech

Chcete klidné a neutrální barevné schéma koupelny, které vám pomůže zapomenout na všechno kolem a jen relaxovat? Vyberte jen dvě barvy. Rozložení by mělo být 70 ku 30. Výsledkem bývá nejčastěji hnědo-bílá koupelna, bílo-šedá koupelna, nebo bílo-modrá. Vždy půjde o decentní kombinaci, která ale nemusí být nudná. Interiér bude působit zajímavěji, když do něj zahrnete vzorované prvky, jako třeba tzv. rybí kost na nebo žilkovaný mramor na dlaždicích koupelny.

Použijte barvu aspoň třikrát

Další barevné pravidlo s použitím čísla tři. Vybrali jste si pro doplňky výraznou barvu, dejme tomu červenou, která má rozbít neutrálnější prostředí vaší koupelny. Využijte ho alespoň na třech kusech vybavení koupelny. Může to být červené skleněné umyvadlo, ručníky, držák na zubní kartáčky nebo mýdlenka. Díky promyšlenému rozložení syté barvy vypadá interiér designově a uceleně zároveň. 

Nebojte se černé nebo červené

Nadčasovým pravidlem pro interiér koupelny je rada, která říká: malá koupelna musí být světlá. I s malým prostorem jdou dělat zázraky, doporučujeme náš článek o tom, jak může vypadat moderní malá koupelna.
Pokud máte místa víc, nic vám nebrání zapojit tmavé barevné tóny. Skvěle může vypadat černo šedá koupelna i červeno šedá koupelna, řiďte se ale výše uvedenými radami pro proporci barev. 

Přírodní barvy pro klid

Dřevěné regály a police do koupelny, i hnědé obklady do koupelny v kombinaci s bílou barvou vytváří příjemný pocit s nádechem doteku přírody. Taková barevná kombinace také zjemní tvrdé hrany a výraznější geometrické tvary, kterým se v koupelně někdy nevyhnete. Všichni máme navíc dřevěné materiály spojené s wellness a spa pobyty, podvědomě tak v sobě necháváte růst pocit klidu a odpočinku. Nebojte se zapojit dekorace ze sušených květin, přírodní svíčky a další jemné doplňky pro dokonalý relax.

Nedokážete vybrat barvu? Zapátrejte doma

Lámete si hlavu s tím, která výrazná barva by byla pro vaši koupelnu tou nej? Načerpejte barevnou inspiraci jednoduše z dalších pokojů vašeho domova. Převládá v obýváku modrá? Modré umyvadlo, obklady do koupelny, ručníky – s touhle barvou se pracuje v koupelně jedna radost. Těžší to může být s oranžovou, růžovou, nebo žlutou, pokud se ale budete řídit našimi pravidly, ani s takovými barvami nesáhnete vedle. Dokonce i zlatá koupelna bude fungovat, stačí zapojit zlaté vodovodní baterie, zrcadlový rám a držák na ručníky. 

2022-11-09 09:41:25

Další články

Co rozhoduje při výběru dřezu do kuchyně

23/11/2022
Jak vybrat kuchyňský dřez Nedílnou součástí kuchyňské desky je dřez. Ten vám musí vyhovovat z praktického hlediska na sto procent. Jde o velmi zatěžovanou část vybavení kuchyně, která musí něco vydržet. Dřez by se vám měl na první pohled i líbit a l… (Číst více)

Tipy na barevné kombinace v koupelně

09/11/2022
Tipy na barevné kombinace v koupelně  Nudí vás bílá? Zapojte do interiéru koupelny barvy, které jí dodají život. Barevná kombinace se vám bude líbit i po letech, pokud budete dodržovat několik námi doporučených rad. Pravidlo tří barev  Použijte pr… (Číst více)

Jak zařídit kuchyň v retro stylu

03/11/2022
Jak zařídit kuchyň v americkém retro stylu  Dnešní svět je plný umělé inteligence, technologických vychytávek a nepřetržité online komunikace. Chcete si od toho doma odpočinout? Zařiďte si kuchyň v pohodovém retro stylu, kde vypnete raz dva. Kuchy… (Číst více)

Paneláková koupelna nemusí být umakartová

27/10/2022
Paneláková koupelna nemusí být jen umakart I dnes žije na sídlištích stále kolem tří milionů Čechů. Řada z nich už svůj byt rekonstruovala, a to včetně koupelny. Ve starších, třeba zděděných, bytech ale na umakartové jádro pořád narazíte. Proč byla … (Číst více)

Načítám...