Tipy na barevné kombinace v koupelně

Tipy na barevné kombinace v koupelně

Tipy na barevné kombinace v koupelně 

Nudí vás bílá? Zapojte do interiéru koupelny barvy, které jí dodají život. Barevná kombinace se vám bude líbit i po letech, pokud budete dodržovat několik námi doporučených rad.

Pravidlo tří barev 

Použijte pravidlo tří barev jako klíč pro vytvoření barevného schéma vaší koupelny. Zvolte jednu neutrální barvu, druhou sytější a třetí s výraznějším akcentem. Ideální je přitom myslet i na poměrové vyvážení. Doporučujeme dát neutrální barvě prostor ze 70%, sytější 20 % a té nejvýraznější zbývajících 10 %. 

Dvě barvy v různých poměrech

Chcete klidné a neutrální barevné schéma koupelny, které vám pomůže zapomenout na všechno kolem a jen relaxovat? Vyberte jen dvě barvy. Rozložení by mělo být 70 ku 30. Výsledkem bývá nejčastěji hnědo-bílá koupelna, bílo-šedá koupelna, nebo bílo-modrá. Vždy půjde o decentní kombinaci, která ale nemusí být nudná. Interiér bude působit zajímavěji, když do něj zahrnete vzorované prvky, jako třeba tzv. rybí kost na nebo žilkovaný mramor na dlaždicích koupelny.

Použijte barvu aspoň třikrát

Další barevné pravidlo s použitím čísla tři. Vybrali jste si pro doplňky výraznou barvu, dejme tomu červenou, která má rozbít neutrálnější prostředí vaší koupelny. Využijte ho alespoň na třech kusech vybavení koupelny. Může to být červené skleněné umyvadlo, ručníky, držák na zubní kartáčky, mýdlenka nebo další koupelnové doplňky. Díky promyšlenému rozložení syté barvy vypadá interiér designově a uceleně zároveň. 

Nebojte se černé nebo červené

Nadčasovým pravidlem pro interiér koupelny je rada, která říká: malá koupelna musí být světlá. I s malým prostorem jdou dělat zázraky, doporučujeme náš článek o tom, jak může vypadat moderní malá koupelna.
Pokud máte místa víc, nic vám nebrání zapojit tmavé barevné tóny. Skvěle může vypadat černo šedá koupelna i červeno šedá koupelna, řiďte se ale výše uvedenými radami pro proporci barev. 

Přírodní barvy pro klid

Dřevěné regály a police do koupelny, i hnědé obklady do koupelny v kombinaci s bílou barvou vytváří příjemný pocit s nádechem doteku přírody. Taková barevná kombinace také zjemní tvrdé hrany a výraznější geometrické tvary, kterým se v koupelně někdy nevyhnete. Všichni máme navíc dřevěné materiály spojené s wellness a spa pobyty, podvědomě tak v sobě necháváte růst pocit klidu a odpočinku. Nebojte se zapojit dekorace ze sušených květin, přírodní svíčky a další jemné doplňky pro dokonalý relax.

Nedokážete vybrat barvu? Zapátrejte doma

Lámete si hlavu s tím, která výrazná barva by byla pro vaši koupelnu tou nej? Načerpejte barevnou inspiraci jednoduše z dalších pokojů vašeho domova. Převládá v obýváku modrá? Modré umyvadlo, obklady do koupelny, ručníky – s touhle barvou se pracuje v koupelně jedna radost. Těžší to může být s oranžovou, růžovou, nebo žlutou, pokud se ale budete řídit našimi pravidly, ani s takovými barvami nesáhnete vedle. Dokonce i zlatá koupelna bude fungovat, stačí zapojit zlaté vodovodní baterie, zrcadlový rám a držák na ručníky. 

09. 11. 2022

Šárka Žáková
Již 10 let se profesionálně věnuji koupelnovému vybavení. Na začátku mé kariéry jsem měla na starosti i reklamace, což mi poskytlo cenné zkušenosti a pochopení složitosti oboru. Nyní se zaměřuji na péči o velkoobchodní klienty a psaní článků pro náš magazín.

Jsem zastánkyní názoru, že kombinace krásy a funkčnosti je klíčová pro každou koupelnu. Mám radost ze čtenářů, kteří se některé z mých tipů rozhodli ve své koupelně zrealizovat. Věřím, že každý čtenář našeho magazínu si zaslouží koupelnu svých snů. Jsem tu, abych pomohla tuto vizi uskutečnit.

Šárka Žáková, vaše průvodkyně tipy pro vybavení koupelny.

Další články

Jak vybrat kvalitní sprchový box

09/04/2024
Jak poznáte kvalitní sprchový box Hledáte kompaktní systém, který bude mít veškeré potřebné vybavení sprchového koutu? Zaměřte se na možnost nákupu sprchového boxu. Odpadne vám spousta starostí s instalací. Získáte kompletní sprchový kout včetně van… (Číst více)

Vyberte si do koupelny ideální sprchovou vaničku

20/03/2024
Jak vybrat ideální sprchovou vaničku Chcete do vaší koupelny instalovat sprchový kout s vaničkou? Na výběr máte různé možnosti pro tvar sprchové vaničky i materiál, ze kterého bude vyrobená. Při rozhodování byste měli vzít v úvahu nejen design, ale … (Číst více)

Vybavení moderní koupelny

23/02/2024
Vybavení moderní koupelny Toužíte po chytré koupelně, která splní všechna vaše přání? Moderní koupelnové vybavení to dokáže. Zajistí dlouhodobý komfort v koupelně a reaguje okamžitě na vaše individuální požadavky. V našem článku přinášíme tipy, jak … (Číst více)

Dvojité umyvadlo v koupelně má spoustu výhod

14/02/2024
Dvojumyvadla ušetří čas v koupelně Známe několik způsobů, kterými si každodenní čas v koupelně zpříjemnit. Mezi takové prvky vybavení patří dvojumyvadla. Vyřeší efektivně věčný problém obsazených koupelen a boje o umyvadlo během ranního shonu. Nejví… (Číst více)

Načítám...