Tipy na zařízení romantické koupelny

Tipy na zařízení romantické koupelny

10 tipů pro zařízení romantické koupelny

Romantickou náladu vytvoříte v koupelně i bez záplavy růžové barvy na všem možném a okrasných srdíčkových variací. Máme hned několik tipů na vybavení vkusné romantické koupelny, ve které bude dobře vám i celé rodině. 

Vymalujte

Existuje široká škála barev, kterými podpoříte příjemnou, romantickou náladu. Dobře bude fungovat blankytně modrá, brosková i tmavě fialová. Nebojte se ani kombinace barvy na stěně a dlaždiček se vzorem. Nejvhodnější jsou ty s abstraktními motivy, drobnými kvítky a přírodními motivy obecně. Skvěle bude vypadat i mramorová mozaika, nebo její imitace.

Volně stojící vana

Romantickou koupel ve dvou nic nepřekoná. Aby to byl i pohodlný zážitek, mělo by jít o vanu pro dva. Pokud si do koupelny pořídíte volně stojící vanu, máte rázem dominantu celého interiéru. Pro nádech starých časů zvolte tu s instalací na nožičky. 

Pečlivě vyberte osvětlení

Správně zvolené světlo do koupelny dokreslí atmosféru k dokonalosti. Vybírejte tlumená světla, při nákupu se zaměřte na stínidla s různými dekory. Myslete na to, že je budete doplňovat i svíčkami. 

Přírodní vonné svíčky

Zapomeňte na silné chemické vůně, které vám přinesou levné svíčky a difuzéry. Doporučujeme investovat do dražších, o to podmanivějších vůních, kterými doplníte romantickou atmosféru. Zkuste levanduli, pivoňky, mátu nebo skořici. Pro ještě víc přírodní vůni v boho stylu sáhněte po santalovém dřevu nebo na chvíli zapalte kadidlo. Čas v koupelně pro vás pak bude i zaslouženou aromaterapií. 

Přidejte do koupelny květiny

Ty čerstvé budou nejkrásnější! Pokud je ale nechcete každý týden měnit, zvolte ty umělé. Dnes už jsou k dostání takové, které často pouhým okem nerozeznáte od těch živých. Krásně budou vypadat i sušené květy - levandule, okrasné bodláky ve světlé barvě nebo růže.

Odkládací stolek 

Praktická věc, která plní i svou dekorativní funkci. Nebojte se zlaté nebo mosazné barvy, případně zapátrejte v bazarech a zkuste najít originální kousek s patinou. Ideálně takový, který nebude příliš těžký a snadno ho v koupelně postavíte tam, kde zrovna potřebujete. Hodí se na svíčky, láhev vína nebo rádio.

Porcelánové doplňky

Porcelánová může být mýdlenka, držák na kartáčky i dávkovač mýdla. Pořiďte je ze stejné série, jednoduše tak sladíte interiér celé koupelny. 

Zlaté detaily a boho styl

Zlaté akcenty koupelně sluší, pokud jsou využité v rozumné míře. Zaměřte se na zlaté vodovodní baterie kombinované s bílou. Bílému umyvadlu dodá šmrnc zlatá výpusť. Zlaté mohou být i úchytky skříněk, nebo věšák na ručníky. Hlavně to nepřežeňte,ať koupelna nepůsobí kýčovitě.

Inspirujte se prvky z retro koupelny

Spoustu nápadů můžete převzít z vybavení retro koupelen. Ať už jde o už zmíněnou volně stojící vanu, zrcadlo v dřevěném rámu nebo další prvky. 

2022-10-10 09:27:45

Další články

Je lepší sprchový kout s vaničkou nebo walk-in

30/11/2022
Sprchový kout s vaničkou nebo bez Moderním koupelnám dnes dominuje sprchový kout bez vaničky. Na první pohled působí v kombinaci se skleněnou zástěnou velmi elegantně. Stále ale existují koupelny s takovými dispozicemi, ve kterých je vanička vhodn… (Číst více)

Co rozhoduje při výběru dřezu do kuchyně

23/11/2022
Jak vybrat kuchyňský dřez Nedílnou součástí kuchyňské desky je dřez. Ten vám musí vyhovovat z praktického hlediska na sto procent. Jde o velmi zatěžovanou část vybavení kuchyně, která musí něco vydržet. Dřez by se vám měl na první pohled i líbit a l… (Číst více)

Tipy na barevné kombinace v koupelně

09/11/2022
Tipy na barevné kombinace v koupelně  Nudí vás bílá? Zapojte do interiéru koupelny barvy, které jí dodají život. Barevná kombinace se vám bude líbit i po letech, pokud budete dodržovat několik námi doporučených rad. Pravidlo tří barev  Použijte pr… (Číst více)

Jak zařídit kuchyň v retro stylu

03/11/2022
Jak zařídit kuchyň v americkém retro stylu  Dnešní svět je plný umělé inteligence, technologických vychytávek a nepřetržité online komunikace. Chcete si od toho doma odpočinout? Zařiďte si kuchyň v pohodovém retro stylu, kde vypnete raz dva. Kuchy… (Číst více)

Načítám...