Jak vybrat sprchovou hlavici

Jak vybrat sprchovou hlavici

Jak vybrat sprchovou hlavici

Ranní sprcha nastartuje váš nový den, při té večerní chcete zase příjemně relaxovat. Vybíráte nový sprchový set a nevíte, na jaké parametry se u sprchové hlavice zaměřit? Pečlivě zvolené detaily vám zpříjemní život a udělají ze sprchování ještě větší zážitek. Zaměříme se klasické hlavice, masážní, i takové, které šetří vodu nebo ji umí filtrovat.

Vlastnosti jednotlivých sprchových hlavic

Mezi základní parametry sprchové růžice patří její velikost a průtok. To ovlivňuje nejen objem spotřeby vody, ale i prožitek ze sprchování. Na co dalšího se zaměřit?

Úsporná sprcha šetří spotřebu vody

Sprchové hlavice Grohe jsou jedny z těch, které dokáží snížit obvyklý objem spotřebované vody během sprchování. Jsou vybavené speciálním omezovačem průtoku EcoJoy, který umí snížit spotřebu na 6 litrů za minutu. Vodu provzdušní, rozdíl proto při dopadu vody na vaši pokožku téměř nepoznáte. Běžně při sprchování vyčerpáme 10-12 litrů vody. Jednoduchými počty zjistíte, že může jít o úsporu až 50 %. Tak výrazný rozdíl potěší vaši peněženku i životní prostředí.

Filtrační sprchová hlavice pro suchou pokožku

Máte citlivější pokožku? Trpíte lupénkou či ekzémem? Možná nevíte, že sprchování a stav vody má vliv na váš zdravotní problém. Máte doma tvrdou vodu, nebo jste citliví na chlor? Sprcha je jedna z hlavních věcí, kterým byste měli během péče o pokožku věnovat pozornost. Zaměřte se na sprchové hlavice s filtrem, které dokáží z vody odstranit chlor a jeho sloučeniny. V našem sortimentu vybírejte například hlavice od výrobce Slezák - RAV.

Bezpečnostní sprcha pro riziková pracoviště

Jde o specifickou sprchovou hlavici, která se používá ve zdravotnictví a průmyslu. Jedná se o účinné vybavení pro první pomoc při nehodách způsobených požárem, chemikáliemi a dalšími látkami. Na jejich výrobu se specializuje například výrobce Sanela. Ten ve svém sortimentu nabízí ruční oční sprchy s jednou i dvěma hlavicemi a také lékařské nástěnné sprchy. 

Ruční sprcha je osvědčená klasika

Najdete ji ve většině koupelen. To ale neznamená, že sprchování s ní musí být nuda. Jednotlivé ruční sprchy se mezi sebou liší nejen designem, ale hlavně praktickými funkcemi. Za pár stovek pořídíte takovou, která disponuje běžným režimem dešťového proudu vody. Ty chytřejší už umožňují volbu mezi třemi až pěti režimy v různé intenzitě. Začíná se na jemném proudu typu mlha, posledním stupněm bývá turbo masáž. Přepínáte mezi nimi jednoduše tlačítkem, které je na přední či zadní straně rukojeti.

Držáky na ruční sprchu

Držák pro ruční sprchu bývá pevný nebo posuvný. Sprchové hadice k hlavici volíte buď z plastu nebo nerezu. Výhodou je mít hadici opatřenou technologií zabraňující zamotávání. Ruční sprchu využijete u sprchového koutu i k vanové zástěně.

Držák na sprchovou hlavici bez vrtání

Obvyklým řešením je podomítkový držák, který vypadá elegantně. Potřebujete vyměnit sprchu a nechcete zároveň vrtat do obkladu? Dostupný je i takový, který si poradí bez lepidla a šroubů. Instalovat ho lze na hladký neporézní povrch přísavkou. Tu umístíte na plochu dlaždice, odstraníte z ní ochrannou fólii a pak ho připevníte otočením matice. Na podobném principu fungují i přídavné poličky do koupelny nebo mýdlenky.

Hlavová sprcha 

Hlavová sprcha (jinak taky talířová) má větší rozměry než ruční sprcha. Instaluje se nad hlavu do stropu nebo na držák. Jejím úkolem je navodit dojem dešťového efektu. I u těchto sprchových hlavic můžete volit mezi jedním a více proudy. Přepínáte je obvykle tlačítkem na sprše u sprchové baterie. U takových hlavic si při výběru baterie musíte zvolit takovou, která umožňuje přepínání mezi více výstupy vody. Dvoucestná podomítková baterie vám dovolí střídat ruční a hlavovou sprchu. 

Vhodná výška hlavové sprchy je 15 cm nad hlavou nejvyššího člena rodiny. Při instalaci na to nezapomeňte.

Sprchové sloupy a panely kombinují obojí

Sprchový sloup se skládá z hlavové a ruční sprchy na tyčovém stojanu, součástí je i sprchová baterie. Jde o kompaktní řešení pro sprchový kout i vanu se zástěnou na sprchování. 

Sprchový, nebo taky masážní panel, má integrované ovládání v těle panelu. Vybírat si můžete hned z několika programů, které se postarají o pohodlné sprchování i uvolňující masáž prostřednictvím integrovaných bočních trysek. Jejich součástí bývá rovnou hlavová i ruční sprcha. 

Užívejte si svůj čas v koupelně. Vybírejte s rozvahou vybavení, které o vás bude pečovat. Plánujete rekonstrukci sprchového koutu? Přečtěte si náš článek, kde se věnujeme tomu, jak vybrat sprchový kout.

2022-09-05 08:48:08

Další články

Jak umýt sprchový kout

30/09/2022
Jak umýt sprchový kout  V koupelně se daří vodnímu kameni i plísním. Během jejího úklidu nám dávají nejvíc zabrat skla koutu a spáry mezi obklady. V následujícím článku vám poradíme, čím dobře vyčistit sprchový kout. Jak odstranit veškerý vodní káme… (Číst více)

Dřevěná koupelna

20/09/2022
Dřevěná koupelna - zásadní je volba dřeva a správná péče Kombinace dřeva a vlhkosti je pro většinu z nás recept na katastrofu. S pečlivým zpracováním detailů a promyšleným výběrem druhu dřeva jde ale naopak o ideální materiál pro každé místo. Dřevo … (Číst více)

Malá světlá koupelna

13/09/2022
Malá koupelna potřebuje světlo a pořádek Malá koupelna je jen tak dobrá, jako její uspořádání. Důležité je proto pečlivé plánování. Ideální je na to 3D plánovač koupelen, do kterého zasadíte potřebné díly koupelny. Možná pak i zjistíte, že na tom … (Číst více)

Jak vybrat sprchovou hlavici

05/09/2022
Jak vybrat sprchovou hlavici Ranní sprcha nastartuje váš nový den, při té večerní chcete zase příjemně relaxovat. Vybíráte nový sprchový set a nevíte, na jaké parametry se u sprchové hlavice zaměřit? Pečlivě zvolené detaily vám zpříjemní život a udě… (Číst více)

Načítám...