Koupelnová zástěna ochrání koupelnu před potopou

Koupelnová zástěna ochrání koupelnu před potopou

Koupelnová zástěna ochrání koupelnu před potopou

Zástěna se v koupelně používá pro oddělení sprchového koutu nebo vany od zbytku koupelny. Mezi hlavní důvody pro její instalaci patří zabránění stříkání vody do prostoru a zachování soukromí. V našem sortimentu najdete nejčastěji skleněné zástěny, máme i sprchové a vanové zástěny plastové. Vybírat můžete z různých stylů, s rámem i bez. Zvolte takovou, která bude odpovídat designu koupelny a vašim specifickým potřebám.

Sprchová zástěna

Nechcete umístit do koupelny celý sprchový kout s dveřmi? Vzdušnou alternativou je zástěna pro sprchový kout walk-in. Tu můžete instalovat na vaničku nebo přímo na podlahu. Výplní je nejčastěji 6-8 mm tlusté kalené bezpečnostní sklo. To může být čiré a bezbarvé, oblíbenou je i skleněná sprchová zástěna v neprůhledném provedení frost s šedou barvou skla. Výrobci u těchto výplní myslí v první řadě na bezpečnost, proto jsou skla většinou opatřena ochrannou fólií. Pokud dojde k rozbití, zůstává výplň v jednom kuse, neroztříští se a díky tomu nikoho neohrozí. 

Bezbariérový sprchový kout walk-in

Chcete nechat rám jednoduchý a bez konstrukce? Bezrámová sprchová zástěna vás nadchne. Stabilitu a zakotvení u ní zajišťuje vzpěra, která se jednoduše instaluje do obkladu.

Kromě vzhledu vás u sprchové zástěny walk-in potěší i snadná údržba. Sprchové zástěny bez vaničky navíc umožní bezbariérový přístup do sprchy. Pro tuto variantu doporučujeme nejprve kontaktovat odborníka, který zjistí, zda je možná instalace odtokového kanálku i odtoku do vaší podlahy.

Vanová zástěna

Chcete si užívat pohodovou koupel ale zároveň potřebujete využívat i výhody sprchy? Pokud hledáte kompromis mezi vanou a sprchovým koutem, bude pro vaši koupelnu skvělým řešením sprchová zástěna na vanu. Sprchování ve vaně pak není problém, na podlaze vás nebude čekat potopa. V našem sortimentu je  pevná vanová zástěna i vanová zástěna skládací s pneumatickým zdvihem. 

Skládací vanová zástěna  

Pneumatická vanová zástěna plní stejnou funkci jako běžná posuvná vanová zástěna. Je tvořená obvykle ze dvou křídel, v případě potřeby ji jednoduše složíte ke stěně. Tu pneumatickou pohodlně ovládáte tlačítkem, klasickou manuálně složíte ke stěně. Záleží jen na tom, co preferujete a kolik chcete do vanové zástěny investovat. Ty pneumatické jsou samozřejmě nákladnější. Obvykle se vanová zástěna instaluje pouze na tu část vany, která je protilehlá ke stěně, možností je i rohová vanová zástěna.

Koupelnové zástěny jsou dnes běžným prvkem moderních koupelen. Přispívají k estetice, pohodlnému užívání a bezstarostné péči o čistotu koupelny. 

2023-12-19 08:17:48

Další články

Vybavení moderní koupelny

23/02/2024
Vybavení moderní koupelny Toužíte po chytré koupelně, která splní všechna vaše přání? Moderní koupelnové vybavení to dokáže. Zajistí dlouhodobý komfort v koupelně a reaguje okamžitě na vaše individuální požadavky. V našem článku přinášíme tipy, jak … (Číst více)

Dvojité umyvadlo v koupelně má spoustu výhod

14/02/2024
Dvojumyvadla ušetří čas v koupelně Známe několik způsobů, kterými si každodenní čas v koupelně zpříjemnit. Mezi takové prvky vybavení patří dvojumyvadla. Vyřeší efektivně věčný problém obsazených koupelen a boje o umyvadlo během ranního shonu. Nejví… (Číst více)

Sprchové panely pro luxusní zážitek ve sprše

26/01/2024
Sprchové panely pro luxusní zážitek ve sprše Sprchový panel, označovaný také jako sprchová stěna nebo hydromasážní sprchový panel, je moderní a luxusní alternativou k jednoduché sprchové hlavici. Toto zařízení zahrnuje hned několik dodatečných funkc… (Číst více)

Zrcadlo s osvětlením do koupelny

18/01/2024
Zrcadlo s osvětlením je pečlivým pomocníkem při péči o pleť Osvětlení zrcadla v koupelně je praktická kombinace, která přesně plní svou funkci. Osvětlí vaši tvář a nevytváří žádné nežádoucí stíny. Správně směřované světlo vám usnadní každodenní péči… (Číst více)

Načítám...